Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha valaki kilép egy kapcsolatb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki kilép egy kapcsolatból, egy harmadik fél miatt, de később rájön, hogy hülye volt, és mégis az előző párjával kellett volna maradnia, van visszaút?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok?


Ha 2 ember nagyon fiatalon jön össze, szinte nulla élettapasztalattal vagy "összehasonlítási alappal" (egyiküknek első, másikuknak második párkapcsolata), és aztán 8 évvel később gondok lesznek a kapcsolatban, ami elől az egyik fél megoldások keresése helyett inkább elmenekül (konkrétan megismerkedik valaki mással, amikor a párkapcsolata mélypontra kerül, és végül szakít a párjával, hogy összejöhessen az új partnerrel, de aztán rájön, hogy ott sincs kolbászból a kerítés, sőt, épp ellenkezőleg, ráébred arra, hogy az első párja mellett mennyivel jobb volt minden, még a problémák ellenére is, mint amilyen bárki mással valaha lehetne), akkor van lehetőség helyrehozni?


Az, hogy megoldás helyett egy harmadik fél felé nyitott az illető, abból fakad, hogy lényegében nem volt még komolyabb tapasztalata senki mással, így nem is tudta mihez hasonlítani, vagy egyáltalán értékelni, milyen jó dolga volt az első párja mellett. De mivel megtapasztalta, hogy mással fele ennyire jó sem lenne soha, rájött, hogy nem a sült galambot kell várni, meg a tökéleres partner, mert tökéletes ember nincsen, hanem azt kellene megbecsülnie, aki az elmúlt 8 évben végig mellette volt jóban-rosszban, és ha probléma van, akkor az elől nem elfutni kell, mert problémák nyilván mindenhol lesznek majd, hanem inkább dolgoznia kell rajtuk és megoldani őket...


Tehát ha valaki egyszer hibázott, de rájött, hogy hülyeséget csinált és megbánta, illetve tanult belőle, és most már belátja, hogy ő is hibázott, mert nem menekülni kell a gondok elől, hanem megoldást keresni rájuk, és csak ezért nincs értelme mást keresni, hanem az eredeti kapcsolatát kellene építenie és a párjával közösen dolgozni azon, hogy megoldják a gondokat együtt, akkor az szerintetek még egy menthető helyzet?



2020. jún. 10. 20:03
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszíntèn èn ebben nem hiszek. Csak azèrt akarsz visszamenni, mert a csere mèg rosszabb volt, ès nem azèrt, mert valóban szereted is.

A harmadik fèl meg leginkább nem azèrt tudott belefèrközni a kapcsolatotokba, mert problèmák voltak, hanem mert már èrzelmileg kihűlt. Hisz a koleginával is èrzelmileg kerültetek első menetben össze, nem a szex volt a mozgatórugó. Szóval a volt párodhoz èrzelmileg már nem kötödsz úgy. Persze szereted, meg sok az emlèk, meg megszoktam, egyebek, de láng már nincs. Így meg hiába ígèrsz most bármit, mostmár "úton útfèlen" belebotolhatsz valakibe, aki vonzalmat kelt benned. Ezt tapasztalatból írom.

Magadat is becsapod most, ès azt gondolom van ebben nèmi kapcsolatfüggősèg is. Az új nem jött össze, ezáltal realizálódott benned a "vesztesèg", ami a 8 èves kapcsolatod lezárásával jár, aztán most azt hiszed, mert volt annál rosszabb, akkor jobb már nem is lehet, ès jajj csak nehogyegyedülmaradj....

Szóval szerintem legyèl egy kicsit egyedül, ès gondold át.

2020. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki hagyja, hogy átjáróházat csináljanak az életéből, akkor van visszaút.


De meddig?


Amíg megint rád nem jön mehetnék?

2020. jún. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy van-e visszaút. Nálam nem lenne és bennem is lenne annyi méltóság, hogy vállaljam a döntésem következményét és meg se próbáljam visszahúzni a belem, ha már ilyet csináltam.
2020. jún. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha elzárkózik a folytatástól, akkor ne erőltesd.
2020. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan nem fogadnám vissza ezután a párom. És ő sem engem.

Ha egyszer más kellett, nem én, akkor megette a fene.

2020. jún. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Vagy igen, vagy nem és ez biztos.
2020. jún. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!