Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Nagyon féltékeny...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Nagyon féltékeny vagyok a barátnőmre és az exére

Figyelt kérdés

Sose voltam féltékeny típus, viszont most van egy komoly kapcsolatom egy nővel akit nagyon szeretek Nem szoktunk sűrűn veszekedni, de az utóbbi időben egyre több a vita.

Az a helyzet, hogy egy a baráti társaságunk az ex pasijával. Azaz ha összeülünk, az exe is ott van. A dühítő ebben, hogy egyébként mindketten felnőttként kezelik a dolgot, a csávónak is van párja de meg tudnék őrülni, mert látom hogy milyen a kémia köztük. Sose flörtölnek, de mégis ha egymással beszélnek teljesen máshogy beszél a barátnőm, mintha más ember lenne. És ezt már észrevettem korábban is, hogy az exe teljesen az én ellentétem. Kinézetben is, viselkedésben is. Ő az a tipikus suttyó fajta aki bármikor leüt ha rosszat mondasz neki, viszont jószivű. Csak amikor a barátnőm vele beszél még a hangszíne is más, sokkal pimaszabb. Volt pár dolog ami miatt aztán tényleg kibuktam, pl valaki picit ingerültebben szólt a barátnőmre valamilyen játék közben, erre az exe volt az aki megvédte, és jóhogy nem ütötte le azt aki odaszólt neki, még mielőtt én megszólalhattam volna. Volt olyan is, hogy a csajok közösen félrevonultak dumálni, mi meg ottmaradtuk srácok, iszogattunk és amikor már kellően részeg volt azt mondta, hogy látja rajtam hogy zavar ami kettőjük közt van. És mondtam hogy nincs semmi, és nevetett egyet aztán mondta hogy neki sose lesz már az életében olyan nő akit annyira szeretne és féltene mint az én barátnőm, de elfogadja és örül hogy boldogok vagyunk, de fogadjam el és éljek azzal együtt, hogy ha ő akarná 3 perc alatt tudna olyat mondani neki ami miatt újra őt szeretné. És nyilván ilyen sose történt meg, (MÉG) de egyre jobban figyelem őket, és a barátnőm is olyan mellette mint akiről 1 perc alatt le tudná beszélni a bugyit.

Volt már erről szó, mondtam a barátnőmnek, hogy mi a szitu, erre azt a választ kaptam, hogy nem tudok egy olyan dolgot se mondani ami miatt ki kellene akadnom. És igaza is van, de akkor is. Mit tehetnék??! A baráti társaságunkban mindig puszival üdvözöljük egymást. Mármint a lányok-fiúk puszi fiúk meg pacsi. És ez is rettenetesen zavart,szóltam hogy nem szeretném ha puszit adna neki. Tiszteletben is tartotta a barátnőm, volt hogy pacsit akart neki adni, erre felhúzta a szemöldökét odahúzta a barátnőm fejét és a feje búbjára adott puszit. És azóta is így van. Bárhova megyünk, úgy köszönti.

Nem akarok mindenen problémazni de szerintetek ez nem sok?

24/F



2020. jún. 29. 10:50
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
32%

Na ez az, és a sok marha folyton azt nyomja itt a Gyakorin, hogy ők csak ilyen beltenyésztett módon, csak baráti - ismerősi körben ismerkednek, mert csicskák odamenni idegen nőkhöz.


Dobd a szukát, és keres új barátokat!

2020. jún. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hát nem szeretném dobni, mert szeretem őt. És a barátainkat is. Csak az exe zavar
2020. jún. 29. 11:00
 3/36 anonim ***** válasza:
15%
Akkor az exet tüntesd el! Drog a táskába és egy telefon a ...
2020. jún. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
egy kilencest hord magánál, nemhiszem hogy a drog használna :D
2020. jún. 29. 11:08
 5/36 anonim ***** válasza:
60%

2 Légy őszinte magadhoz: Téged az zavar, hogy nincs meg a partnerednek a feléd lévő érzéseinek olyan mélysége, mint az ex-nek és félsz, hogy újra összejönnek. Ennyi a dolog.


Csak egy apró megjegyzés: Értelmesek emberek egyike sem jár egy társaságban az ex-el, akár nő akár férfi is legyen, mert tiszteli a másik embert, és nem hozza hasonló szituba. Még akkor sem ha történetesen pontosan tudja, hogy ha bólintana, akkor már mellette lenne a volt kapcsolata.

Egyetlen egyszer volt ilyen részem huszonéves koromban, hogy a partnerem exe ott volt egy Szilveszteri bulin, hát egyenesen sajnáltam a nőt, mert láttam hogy vergődik. Soha többet ilyenre rávenni nem tudna senki. Intelligencia és némi empátia kéne sok sok embernek. Neked is ezt mjavaslom

2020. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy ők a kapcsolatukat felnőtt módon tudják kezelni, nagyon jó dolog. Ebből nekem az jött le, hogy a barátnőd szakított az exével. Biztos volt oka, amiért így döntött. És téged választott. Te vagy az egyetlen, aki nem tudja felnőttként kezelni ezt a helyzetet. Ha az ex barát piszkálódik, hát találj ki legközelebb valami frappáns beszólást. :D Mert ez olyan, mintha nem bíznál a barátnődben, a hűségében, és abban, hogy szeret. Erre rá fog menni a kapcsolatotok, ha folytatod.
2020. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Igen, ezen is sokszor gondolkodtam már. Mert ilyen szituban még én sem voltam. Viszont tényleg egy nagy társaságban érezzük jól magunkat, és valószinűleg én lennék a szentimentális barom, aki nem tudja elfogadni hogy ott van egy személy akit nem csíp. Szóval a többiek nyilván ebből semmit se vesznek észre, a barátnőm is tök laza, az exe is lazán kezeli. Ha jött a barátnője velünk, neki se volt gondja ezzel, engem viszont zavar. És igen lehet félek tőle, hogy simán vissza tudná szeretni ha igazán akarná.
2020. jún. 29. 11:13
 8/36 anonim ***** válasza:
97%
7-es keress egy másik társaságot magadnak/magatoknak. Légy nagyvonalú, de kerüld ki a közös személyes bulizást. Én tuti ha a helyedben lennék ezt tenném, és tettem is az általam említett eset után a későbbiekben, és nem azért mert félnék, hogy elveszíteném a társamat. Ugyanis azt akit el lehet tőled vinni, azt vigyék, gyorsan, annál jobban jársz..Érted?
2020. jún. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Bízom benne, csak szinte már kisebbségi komplexusom van ez miatt.

Vagyok én, most végeztem az egyetemen, van egy munkám, ez a második komoly kapcsolatom, semmi extra nem vagyok, a kapcsolatunk elején még azt is sokszor kérdőjeleztem meg, hogy miért pont velem jött össze?

És van az exe, minden nő csorgatja a nyálát érte, sikeres, és annyira lazán kezeli az életet amennyire én nem tudom.

2020. jún. 29. 11:19
 10/36 anonim ***** válasza:
82%

Aha.

Na nekem kb fél évig próbálták egy ilyen kapcsolatot beadni, jó szívűen elhittem és megcsaltak. Pedig én nem féltékenykedtem.


Szerintem jobb elébe menni a dolgoknak. Semmi okot nem ad a féltékenységre? Neki mi oka van az exével való kapcsolattartásra? Vannak más barátai is, nem? Van párja is nem? Akkor hova kellene a mérlegnek dőlnie. Ne haragudj, lehet bullshitelni, de ma nem a leghűségesebb emberek világát éljük.

2020. jún. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!