Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítottál már azért valakive...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottál már azért valakivel,mert nem volt társasági ember?

Figyelt kérdés

Dobtad már azért barátodat/barátnődet,mert csendes volt,inkább magánakvaló? Nem veled,hanem mások társaságában. Például a barátaiddal/családoddal nem találta a közöshangot ,vagy nem is akart velük nagyobb eszmecserét?

Ez halálos ítélet egy kapcsolatban? Elfogadhatatlan,ha valaki ilyen? De emellett minden másban nagyon rendben volt, mondjuk külsőre is ,belsőre is.


2020. aug. 11. 19:37
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10, elég baj,ha egy kedves,rendes csendes emberről rögtön azt gondolják ,hogy undorodik :D Szerintem nem velem van a baj,hogy mások ezt feltételezik,én nm gondolok róluk semmi rosszat!Elrévedek a tájban,gondolkozok ilyesmi
2020. aug. 11. 20:51
 12/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valamiről beszélgetnek veled, akkor próbálj visszakérdezni, még ha nem is jön magadtól. Nem kell témákat bedobni, csak érdeklődj. Pl ha azt mondja neked valaki, hogy "képzeld milyen jó strandon voltunk a múltkor" akkor ne csak annyit mondj, hogy "na az tök jó", hanem kérdezz vissza, hogy "tényleg? és milyen medencék voltak? lehetett jó kaját kapni?" stb.

Tudom milyen vagy amúgy, én is sokáig ilyen voltam, de ez tanulható hidd el. Pároddal hogyan beszélgetsz akkor? Kérd meg, hogy játszatok el szituációkat és gyakorold hogy milyen helyzetben mit mondanál. Vagy pl megtanulhatsz ilyen általános sablonkérdéseket is. A lényeg az, hogy az emberek többsége nagyon szeret magáról beszélni, kérdezgesd őket! Ha te kb meg se szólalsz a beszélgetés alatt, de néha felteszel újabb kérdéseket, tehát beszélteted őket, akkor a végén úgy fogják gondolni, hogy milyen jót beszélgettetek, pedig igazából csak ők beszéltek. És az fontos, hogy mindig nyitott kérdéseket tegyél fel, amiket hosszan ki lehet fejteni, ne pedig igen-nem jellegűeket. Ha esetleg ők kérdeznek rólad, akkor mondj pár szót aztán gyorsan tereld vissza rájuk a témát

2020. aug. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12, köszi jókat írtál! de ezeket már én is olvastam könyvekben és láttam videóban is . Alapvetően ez működik,ha pl munkahelyen vagyok,mármint ott simán csinálom. De amikor a párom is ott van akkor kész leblokkoltam,meg sem merek szólalni! De kettesben simán bármikor beszélek vele. Csak amikor sokan vagyunk,főleg új emberek mellett akkor valamiért nem tudom ,hogyan viselkedjek így a legjobbnak azt látom,ha elrejtem magam. Egyszerűen rettegek ,hogy valami hülyeséget fogok mondani,és úgy érzem senkit nem érdekel mit mondok. De tudom,hogy kérdezgetnem kellene és érdeklődni. De meggátol a sok gondolatom,hogy biztosan béna vagyok,nem tartanak jónak,elégnek stb és ez mondom fokozottan olyan személyek jelenlétében akik fontosak nekem. Ha egyedül vagyok ismertelnekkel akkor sokkal könnyebben oldódom.
2020. aug. 11. 22:52
 14/22 anonim ***** válasza:

Ezt is meg tudom érteni.

Talán próbáld megfordítani a hozzáállásodat: sokkal rosszabb benyomást teszel ezzel a viselkedéssel, mint ha hülyeséget mondanál.

De csak tippelek én is.

Ez valószínűleg önbizalomhiányra és szociális szorongásra vezethető vissza, lehet érdemes lenne ezzel szakemberhez menni. Nem egészséges a hozzáállásod, de ezt szerintem te is érzed

2020. aug. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

14,igen voltam vele szakembernél azt modnta oh semmi bajom,nincs is problémám. Jártam hozzá még pár alkalmat hátha,de ugyanúgy semmi nem történt kb fel sem fogta helyzetet nem is beszélt róla,hogy akkor mit tegyünk. Nagyon ritkán dobott hozzám 1-2 kérdést,de így ennyi csiliárdokért,normális ember ezt nem tudná fizetni annyit még hozzáteszek.

Úgyhogy maradt az öngyógyítás ,veszek ilyen témával foglalkozó tankönyveket,és elovlasom,hogy kellene kezelni egy ilyen "beteget".

2020. aug. 12. 06:38
 16/22 anonim ***** válasza:

Bemagyarázod magadnak,az a gond.Az emberek többsége nem zseni,és bizony sokszor beszélnek hülyeségeket,vagy tévednek,vagy A nak hülyeség,B nek meg nem az.Ugyanis a szubjektiv szempontok sokat számítanak.Nem államvizsgán veszel részt,ahol 3-4arc mered rád,és feszülten figyelik,hogy szakmailag mennyire vagy felkészült,hanem egy laza,kötetlen traccspartin.Mindenki mond valamit,amire mindenki hozzáteszi a maga kis történetét,vagy véleményét,amik általában nem egyeznek.Ettöl még nincs meg az abszolút igazság,vagy a jó válasz.

Túl kritikus vagy magaddal szemben.Itt valakí nagyon jól leírta:Legyél érdeklődő.Ebben minden benne van.Ha figyelsz,és hajt az a vágy,hogy jobban megismerd a résztvevőket,érdeklődési körüket,akkor egyszercsak azt veszed észre,hogy pldául Zsúzsi rétestésztája nagyon finom,tényleg jó lenne megtudni,hogy csinálja,mert a hétvégén meg akarom vele lepni a páromat.És akkor megkérdezed Zsuzsit.Nem azért,mert kéne már megszólalni,vagy mert mit gondolnak,hogy nem beszélek,hanem azért,mert tényleg érdekel.És ez megtörheti a jeget olyannyira,hogy el is felejtetted a gondjaidat,és csak azt veszed észre,hogy eltelt az idő,és mindenki szedelődzködik.

Megszünt az idő,megszünt minden,annyira belefeledkeztél Zsuzsi főztjébe,hogy már a fagylaltkészítésnél jártatok,meg hogy Horvátországban milyen kempingben érdemes nyaralni..

2020. aug. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Tudom 16,hogy mások sem zsenik,mégis elmondhatatlan félelmet érzek sajnos magamat "leégetni". Ugyanez a külsővel én nem tudnék társaságba menni kócos hajjal vagy régi ruhákban,smink nélkül és a többi. Mindenhol azt lesem mit gonodlnak rólam és vajon milyen hibámba fognak belekötni,mi ne mfog nekik tetszeni. Évek alatt ez lett a legelviselhetőbb,hogy csendesnek tartanak...amúgy is ezt hallgattam már 4 éves koromtól,hogy milyen csendes ez a gyerek. Tiniként próbáltam ebből kitörni ,de hiába voltam más mindig azt éreztem,hogy ez nem én vagyok,kamu az egész,játék,hamis. Úgyhogy inkább visszatértem oda aki vagyok..

meg néha érzem,hogy oké tudnék én is témához szólni,de egyesek olyan gyerekesen lelkesek ,hogy nem bírom azt a megjátszást. pl jön egy új lány és csillogó szemekkel órákig lelkesedik a párom minden hobbija iránt és ez így fordítva ő is húúú azta milyen menő ,hogy te meg nm tudom táncolsz. és mindenki vigyorog ,hanogskodik ezeken én meg magamban te jó ég utoljára 14 évesen csoldálkoztam rá így mindenre és beszéltem a nagy semmiről így...úgy értem rendesen fárasztó hallgatni is az ilyen szövegelést...

De ha meg normális téma van másoknál ott meg akkor ezt érzem amit írtam,hogy rettegek megszólalni.

2020. aug. 12. 07:17
 18/22 anonim ***** válasza:

Probálok arra figyelni ,amit írsz.Nos,induljunk ki abból,hogy mi célból jártok társaságba,milyen társaság az.Változó,állandó tagok.

Nem minden társaság izgalmas.Ha nem kötelező,nem megyünk el.

Ha állandó,megszokott tagok vannak,akkor felmerül a kérdés,hogy jó helyen vagyunk e.Kinek a barátai,barátok e egyáltalán,vagy valami érdekkapcsolat,vagy megszokás,ahol nem is igazán érezzük jól magunkat,de "kötelező" a részvétel,mert ugyan mit szólnak,ha nem mentünk.

Ha változó,akkor nincs mit tenni.Elmegyünk,és ott kiderül,hogy joléreztük e magunkat,vagy nem.

A gond az,hogy te kivül vagy,és nem belül,akármilyen társaság is az.

Azt figyeled,hogy a többiek hogy viselkednek,és ez nállad valamiféle méricskélésben merül ki.Ki mit mond,hogy mondta,

Örül,csillog a szeme:Ah ez gyerekes,ez megjátsza magát,amaz nagy ész,emez csak röhög. stb.

És vagy azért nem kerülsz be,mert eldöntötted,hogy ez uncsi,vagy azért,mert nyugtáztad,hogy ez bizony túl magas labda,inkább nem szólsz.A végeredmény az,hogy kivül maradtál ígyis-úgyis.Mert erre predesztinálod magad.Megkeresed ,hogy miért nem érdemes,vagy nem kell megszólalnod, benne részt venned.

Azért frusztrál a dolog,mert leírtad,hogy jó lenne tenni valamit.


A másik oldalon pedig (,ha nem ismernek,nem családi party) ott van az a dolog,amit mások már írtak.

Nem tudnak hova tenni,ezért kellemetlen nekik hogy csak hallgatsz.Te szolíd vagy,de ők ezt nem tudják,hanem arra gondolnak,hogy lenézed őket,unalmasak,értéktelen ,közömbös számodra amiről beszélnek,nem tartod őket semmire stb..

És el se tudod mondani nekik,hogy milyen vagy.Nem tudnak megismerni,és ez nekik is kellemetlen.

2020. aug. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Amit én javasolnék,az egyszerű,ésszerűség elve.Nincs hókuszpókusz,pszichoakármi,meg könyvek,bonyolult eszmefuttatások.

Aki úszni akar tanulni,menjen vízbe!Ne rögtön a mélybe,és fokozatosan tanulja meg a mozdulatokat.

Tudatosan,kezdetben olyan,kis létszámú társaságba menjetek,ami még nem sok a számodra.És az sem hátrány,ha jobban ismernek.Itt kell elkezdened az egészet.Majd később,mikor már az a 2-3ember nem sok,jöhet a nehezebbik,ahol 5-7 személy is van,és esetleg olyan is,akit nem ismersz.És stb.

Így apró lépésekkel le fogod küzdeni a problémát,és menni fog az úszás a mély vizben is.

6,16,18#voltam

2020. aug. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18,igen de mit tehetnék,ha eleve ők sem kezdeményeznek nálam? maximum egy mondatot dobnak felém és így ennyi egész estére.Akkor azaz én hibám? ilyenkor az jut eszembe biztosan nem vagyok elég szép,ha bomba lennék tuti jobban kezdeményeznének társalgást velem is :) Így meg azt érzem nekem kell keresni a témát ahhoz meg nincs sok kedvem,sem kéretlenül bele szólni..mert tiniként amúgy ezt éltem meg amikor próbálkoztam,hogy a nagyon szép emberekhez mindenki odamegy szóval tartják..másoknak meg mint a bohóc kell ugrálni.Pesze ekkor jött az,hogy extrém módon figyelni a külsőre és akkor átestem oda,hogy csak a külsővel foglalkoztam és akkor megkaptam hogy jégcsap,elérhetetlen,lenéző vagyok. Felnőttem és ok már rájöttem nem ilyen fekete-fehér minden..

Igen rosszul esik nekem ez a dolog,de amúgy leginkább a párom miatt,mert zavbarja őt,emiatt nem büszke rám,akár lehet szégyelli is ,hogy ilyen vagyok..

A társaságok olyanok,hogy kb muszáj mennem,bár mostanában már azt mondja,hogy nem kell. Gondolom emiatt,hogy nm vagyok oldott ..szívesen megyek amúgy,csak tény hogy szívesen hallgatok is.

2020. aug. 12. 08:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!