Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ehhez ti mit szólnátok? Szerintetek neki van igaza és nekem kéne visszavennem a hobbimból?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A párommal mostanában egy nagy vitatéma van, hogy szemet szúrt a a hobbim, ami a sport. Heti 4-5x edzek, ami kb 1,5 órát vesz igénybe, 2 órát az oda/vissza utazással és átöltözéssel, tusolással együtt.


Párom amúgy is vidéken dolgozott, kb este 6-7 előtt nem is ért vissza sose Pestre, addigra meg az edzést el tudtam intézni. Most a karantén miatt ki tudta harcolni, hogy maradjon, hogy csak heti 2x kelljen lemennie és emiatt jobban szemet szúr neki, hogy ő végez a munkával 4-kor, én amúgy is dolgozok 5-ig és hogy az gáz, hogy én 7-ig edzek.

Próbáltam érvelni, hogy de más párok se nagyon látják 8 előtt a másikat egy átlag hétköznapon, de őt nem érdekli. Ő heti 4-5x valamit akar csinálni velem közösen délutántól, úgyhogy csökkentsem le heti 3-ra, de inkább 2-re.


Teljesen el vagyok keseredve.

Nekem ez a hobbi nem csak arról szól, hogy edzek és jól nézzek ki. Közösségbe járok, barátaim vannak ott, 6 éve űzöm, van, hogy velük is közös csapatépítőt csinálunk, vagy néha elmegyünk csak szórakozni a városba (talán 2 havonta 1x, de lehet ritkábban).

Ő így ismert meg engem, nem az a helyzet van, hogy én most kezdtem el ezt a hobbit, a legelején is pontosan ennyiszer jártam edzeni.

1,5 éve vagyunk együtt.


Ti mit tennétek? Tényleg nekem kéne lejjebb vennem? Én belül totál megsemmisülve érzem magam, hogy követelőzik, hogy márpedig vele csináljak programot. Azt se tudom mit csinálnánk egy átlag hétköznap, minden egyes alkalommal ki kéne találni valamit. És mi van, ha meg épp az embernek csak úgy magára lenne kedve és nem a másikra? Ez tök normális igény pl szerintem, hogy az ember néha magának is ellenne. Akkor is kötelező nekem programoznom a másikkal?


Egyszerűen nem tudom, velem van a baj? Már totál nem tudom eldönteni, így örülnék valami külső segítségnek.


Köszönöm!


2020. aug. 25. 09:27
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
79%
Igen, párkapcsolatban élsz, úgyhogy ha szereted es jobban szereted mint egy sportot akkor kell a kompromisszum. En is voltam hasonló helyzetben. Ha folyamatosan elvész a közös időtök egy masik közösség javára, azt elobb utobb megsinylitek. Nem vevő arra, hogy esetleg ő is ott eddzen ahol te?
2020. aug. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
62%
Csak egy tipp, nem biztos, hogy releváns, de én a helyedben vennék saját kondigépet otthonra és bevonnám a páromat is az edzésbe közös program gyanánt. El ne lustuljon mellettem! Persze tudom, nem olcsó, mert a minőségi gépek nagyon drágák, helyszükséges is, de talán mint kompromisszumos megoldás beválhat nállatok is.
2020. aug. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

1-es: Nem, ő nem edz, nem is akar, de ezzel sose volt bajom. Nem kényszerítettem őt sose erre. Van saját hobbija, ami utazást igényelt pl Tatára vagy Fehérvárra és szezonális (ilyen tuningolt autókat nézeget szívesen). Én nem éreztem sose gáznak, hogy akkor ő oda elmegy, én meg pl addig elfoglalom magam más tennivalóval.

Nekem ez a sport adott személyiségileg is egy csomót, sok sz.ar helyzeten átsegített a közösség, látok párokat, ahol csak az egyik tag jár, a másik mégsem veri a hisztit, sőt, van, hogy beül és megnézi, amit a másik csinál, karján a totyogóssal.

2020. aug. 25. 09:39
 4/43 anonim ***** válasza:
33%

Nem csak az edzés fontos neki, hanem a barátai is.

Az egyedüli edzés megfelelő társ nélkül egyenlő a nullával.

Ha a barátnőd így ismert meg, minek akar megváltoztatni?

Sok nő azt hiszi, megjelenik őnagysága, és akkor minden férfi eldob mindent, és reggeltől estig lesi majd a kívánságokat.

Francokat.

2020. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
32%

"Azt se tudom mit csinálnánk egy átlag hétköznap, minden egyes alkalommal ki kéne találni valamit."


Tehát neked gyakorlatilag annyi ez a kapcsolat, hogy van fixen kivel dugni. Ok... Gyereket ne csináljatok.

2020. aug. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
4-es: én vagyok a nő. És nem edzek egyedül, OCR-ra (akadálypályás futás, pl Spartan) edzek egy teremben, ami csoportos órákat takar magában. Egyedül otthon nem tudom végezni, mert ehhez olyan szerkezetek, falak kellenek, ahol tudom gyakorolni azokat az akadályokat. Heti 2-3x vagyok a teremben, heti 1-2x futok, az se több 30-45 percnél.
2020. aug. 25. 09:43
 7/43 A kérdező kommentje:
5-ös: én ezt értem meg nem is. Itt Pesten minden nap programozni valóban lehet, de valljuk be, nem olcsó. Egyik nap étterem, aztán ide menjünk, ilyen kiállítás, olyan mozi (ezt ő mondta így tegnap). Ezt lehet szerintem 2 hétig csinálni, de azért anyagilag nem vagyunk olyan hű de eleresztve, hogy folyton ilyeneket fizetgessünk ki.
2020. aug. 25. 09:46
 8/43 anonim ***** válasza:
0%

Minek edzel? Mit érsz el vele?


Tedd félre a lóvét, és vegyél egy kabriót! Azt mind a ketten élvezhetitek.

2020. aug. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
28%
Minek vagy kapcsolatban?
2020. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
87%

Megértelek, mert neked a közösségi életed a sport által van. Én hasonlóan vagyok a tánccal. Volt idő amikor heti 4 alkalommal jártam plusz 1 buli.

Ez jó amíg egyedül vagyok, de kapcsolatban már túl sok időt elvesz. Csökkentettem heti 2 alkalom plusz 1 bulira. Hozzáteszem, hogy a bulira párommal járok.


Neked is csökkenteni kéne az adagon, 4-5 helyett menjél 3x.

2020. aug. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!