Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ehhez ti mit szólnátok? Szerintetek neki van igaza és nekem kéne visszavennem a hobbimból?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A párommal mostanában egy nagy vitatéma van, hogy szemet szúrt a a hobbim, ami a sport. Heti 4-5x edzek, ami kb 1,5 órát vesz igénybe, 2 órát az oda/vissza utazással és átöltözéssel, tusolással együtt.


Párom amúgy is vidéken dolgozott, kb este 6-7 előtt nem is ért vissza sose Pestre, addigra meg az edzést el tudtam intézni. Most a karantén miatt ki tudta harcolni, hogy maradjon, hogy csak heti 2x kelljen lemennie és emiatt jobban szemet szúr neki, hogy ő végez a munkával 4-kor, én amúgy is dolgozok 5-ig és hogy az gáz, hogy én 7-ig edzek.

Próbáltam érvelni, hogy de más párok se nagyon látják 8 előtt a másikat egy átlag hétköznapon, de őt nem érdekli. Ő heti 4-5x valamit akar csinálni velem közösen délutántól, úgyhogy csökkentsem le heti 3-ra, de inkább 2-re.


Teljesen el vagyok keseredve.

Nekem ez a hobbi nem csak arról szól, hogy edzek és jól nézzek ki. Közösségbe járok, barátaim vannak ott, 6 éve űzöm, van, hogy velük is közös csapatépítőt csinálunk, vagy néha elmegyünk csak szórakozni a városba (talán 2 havonta 1x, de lehet ritkábban).

Ő így ismert meg engem, nem az a helyzet van, hogy én most kezdtem el ezt a hobbit, a legelején is pontosan ennyiszer jártam edzeni.

1,5 éve vagyunk együtt.


Ti mit tennétek? Tényleg nekem kéne lejjebb vennem? Én belül totál megsemmisülve érzem magam, hogy követelőzik, hogy márpedig vele csináljak programot. Azt se tudom mit csinálnánk egy átlag hétköznap, minden egyes alkalommal ki kéne találni valamit. És mi van, ha meg épp az embernek csak úgy magára lenne kedve és nem a másikra? Ez tök normális igény pl szerintem, hogy az ember néha magának is ellenne. Akkor is kötelező nekem programoznom a másikkal?


Egyszerűen nem tudom, velem van a baj? Már totál nem tudom eldönteni, így örülnék valami külső segítségnek.


Köszönöm!


2020. aug. 25. 09:27
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

"Minek edzel? Mit érsz el vele?"


Van évi 2-3 versenyem, amin szép eredményeket érek el, OB dobogós rendre. Így nőttem fel, a sporttal, gyerekként is volt. Így érzem magam egész, kerek embernek. Ez a hobbim. Más fest, vagy kézműveskedik, vagy teljesítménytúrázik. Ekkora baj ez a hobbi?


"Minek vagy kapcsolatban?"


Mert én is vágyok egy társra, ez talán nem meglepő.

2020. aug. 25. 09:55
 12/43 anonim ***** válasza:
28%
#8 miért is jó a kabrijó? Jobban érzed benne a szmogot? Előbb szétszedi a nap a kárpitot? Vagy csak mert többet fogyaszt?
2020. aug. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
98%
Mások az igények, kommunikáció és kompromisszum.
2020. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
27%

"Mert én is vágyok egy társra, ez talán nem meglepő."


Teljesen természetes. De ahogy a sportba is sok energiát kell fektetned, hogy jól menjen, úgy a párkapcsolat sem fog magától működni.

Ha nem akarsz a párkapcsolatodba nagyobb energiát feccölni, minthogy néha szétdobod a lábad, akkor olyan pasit keress, aki szintén csak szexelni akar. Vagy válassz olyan pasit akinek szintén a sport az első, így megérti és nem zavarja, hogy neked is.

2020. aug. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
16%
Ennek ugyis az lesz a vege, hogy felszedsz a teremben egy kant. Azzal azonos az erdeklodes, nincs vita.
2020. aug. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
0%

12.-nek.


Ha még nem próbáltad, akkor tedd meg! És majd akkor megérted.

2020. aug. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:

14-es köszi! Elgondolkodtató, tényleg.

Amit esetleg még nem jeleztem, hogy pl a hétvégéket szabadon tartom, akkor csinálunk is rendre valamit. Más párkapcsoaltban is általában csak a hétvégék állnak rendelkezésre normálisan ellenni kettesben, nem?

És nyilván nem csak a lábam akarom széttenni neki, természetesen nem csak szexre kell a párom nekem se.

2020. aug. 25. 10:12
 18/43 anonim ***** válasza:
91%

Mit csináltok a többi napon? Egyéb programok? Gondolom edzés után hulla vagy, úgyhogy akkor semmit. Mert ha nem csináltok semmit azért, mert te sokat edzel és fáradt vagy, akkor nem kell kapcsolat. Ha nem tudsz minőségi időt tölteni a pároddal, akkor értelme sincs.

Nő vagyok, edzek, suli, meló, barátnők, de így is igényem van programokra a párommal.

Ebből a szempontból megérteném, hogy mi baja van, ha hétvégén sincs semmi program. Bár, ha az elején tudta milyen fontos ez neked, akkor nem értem minek akarja így kinyírni, bár azért a heti öt edzés tényleg sok.

Vagy szakítasz, vagy többet foglalkozol a pasiddal.

2020. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 A kérdező kommentje:

18-as, hétvégén mindig szabad, csak az évi 2-3x nem, amikor verseny van. Ez talán nem olyan nagy gond.

Fáradt vagyok este, de azért annyira nem, hogy beüljünk valahova, vagy csak egyet sétálni valahol, nyugiba. Én csak azt nem értem, hogy nekem miért délután 4-től kell rendelkezésre állnom, mert akkor neki vége a munkaidejének. Miért nem jó pl este 7-től, 8-tól, meg néha csak otthon lenni, megnézni kettesben egy sorozatot, vagy csak ellenni?

Felajánlottam, hogy a reggeli órákra megyek, akkor meg miért nem vele kelek és megyek reggel. (ha ő megy vidékre dolgozni, akkor ugyanakkor kelnénk).

2020. aug. 25. 10:21
 20/43 anonim ***** válasza:
83%
Mostmár érthetőbb, ez valamilyen hiszti a pasidtól. Valahogy ki kell szedned belőle, hogy mi baja van. Bár lehet az, hogy neki meg gondolom nincs hobbija.
2020. aug. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!