Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ehhez ti mit szólnátok? Szerintetek neki van igaza és nekem kéne visszavennem a hobbimból?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A párommal mostanában egy nagy vitatéma van, hogy szemet szúrt a a hobbim, ami a sport. Heti 4-5x edzek, ami kb 1,5 órát vesz igénybe, 2 órát az oda/vissza utazással és átöltözéssel, tusolással együtt.


Párom amúgy is vidéken dolgozott, kb este 6-7 előtt nem is ért vissza sose Pestre, addigra meg az edzést el tudtam intézni. Most a karantén miatt ki tudta harcolni, hogy maradjon, hogy csak heti 2x kelljen lemennie és emiatt jobban szemet szúr neki, hogy ő végez a munkával 4-kor, én amúgy is dolgozok 5-ig és hogy az gáz, hogy én 7-ig edzek.

Próbáltam érvelni, hogy de más párok se nagyon látják 8 előtt a másikat egy átlag hétköznapon, de őt nem érdekli. Ő heti 4-5x valamit akar csinálni velem közösen délutántól, úgyhogy csökkentsem le heti 3-ra, de inkább 2-re.


Teljesen el vagyok keseredve.

Nekem ez a hobbi nem csak arról szól, hogy edzek és jól nézzek ki. Közösségbe járok, barátaim vannak ott, 6 éve űzöm, van, hogy velük is közös csapatépítőt csinálunk, vagy néha elmegyünk csak szórakozni a városba (talán 2 havonta 1x, de lehet ritkábban).

Ő így ismert meg engem, nem az a helyzet van, hogy én most kezdtem el ezt a hobbit, a legelején is pontosan ennyiszer jártam edzeni.

1,5 éve vagyunk együtt.


Ti mit tennétek? Tényleg nekem kéne lejjebb vennem? Én belül totál megsemmisülve érzem magam, hogy követelőzik, hogy márpedig vele csináljak programot. Azt se tudom mit csinálnánk egy átlag hétköznap, minden egyes alkalommal ki kéne találni valamit. És mi van, ha meg épp az embernek csak úgy magára lenne kedve és nem a másikra? Ez tök normális igény pl szerintem, hogy az ember néha magának is ellenne. Akkor is kötelező nekem programoznom a másikkal?


Egyszerűen nem tudom, velem van a baj? Már totál nem tudom eldönteni, így örülnék valami külső segítségnek.


Köszönöm!


2020. aug. 25. 09:27
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
73%
Én erre diplomatikusan annyit mondtam a páromnak, hogy sportolj te is. Nekem kell a lelki egészségemhez a sport. Aki ezt nem fogja fel agyilag és nem bír ki 5x 1.5 órát anélkül, hogy a seggemben legyen, az inkább ne is legyen velem.
2020. aug. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Minden esetre köszönöm a válaszokat, megpróbálom még egyszer, hogy reggeli órákra többször menni, hátha az beválik, de szerintem nem tudnék lemondani a sportról, nagyon sok mindent ad hozzá az életemhez. Mégiscsak valahogy ki kell álljak amellett, aki vagyok.
2020. aug. 25. 10:36
 23/43 anonim ***** válasza:
81%

De gondolom ha kevesebbet edzenél és felszednel pár kilót, ő lenne az első, aki kiakad...

Amúgy szerintem hétköznapokon, ha még edzés után van erőd valami közös programra (filmezés, séta, beülni valahova egy sütire, közös főzés vagy bármi), a hétvégék meg szabadok, akkor nem olyan borzalmas ez. Egyszerűen az a baja, hogy most túl sok a szabadideje, és nem tudja önállóan eltölteni.

2020. aug. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk a heti 5 edzés érthető,hogy zavarja. Reggeltől este 7-8ig nem is lát. Gondolom olyankor meg tusolás,főzés,alvás a program. Maximum hétvégén tudtok bármit is beszélni/programozni. Engem is zavarna ez. Keress hasonló kondis srácot,vagy olyat akinke szintén van egy ilyen extrém időigényes hobbija .

Én nőként nehezen viselem,hogy a páromnak mindig van valami hülyesége amivel inkább foglakozna.Alpból nem zavarna,ha mellette érezném,hogy rám is gondol én is fontos vagyok,de ezaz,hogy nem érezteti inkább mindig ezekről a hobbikról áradozik vagy a munkáról vagy bármiről,sosincs az,hogy kedvesem rád gondoltam ma egésznap vagy megláttam ezt és megvettem ezt a rózsát neked vagy ma csak beszélgessünk a terveinkről ilyesmi...pedig még még csak fél éve vagyunk együtt...egyik exem miután szakítottam vele mániáks kondis pasi lett,ő is heti 5-6 edzés ünnepnapokon is 2-3 órákara. Azóta sincs senkije és nem is tudom elképzelni hogy egy gyúrós lányon kívül ki nézi el,hogy 5ig dolgozik majd mindig szalad kondiba órákra és este 8-9kor ér haza...szerintem nem normális.

2020. aug. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

24-es,a 3 órás kondizást én sem érteném, hétvégén meg pláne nem.

Attól még gondolok rá, napközben beszélünk is, nem az van, hogy reggel 7-től azt se tudja, hogy élek vagy halok-e. Tudja mindig, hogy hol vagyok, vagy kivel vagy mikorra vagyok várható.

De vannak párok, akik pl más hobbival vannak, vagy pl más munkarendben dolgoznak, aztán nem 2-3 délutáni óráról van vita,ami simán leapad 1 órára, ha az M7-sen megint fejreállt valaki és dugó van, mert akkor meg este 7 előtt tuti nem ér a városba. Addig meg elintézek mindent.

2020. aug. 25. 10:53
 26/43 anonim ***** válasza:
79%

Én megértem a kérdezőt, én is sportolok heti 4-5-ször (én is nő vagyok). Nekem a partnerem nem szól emiatt, de én nem is lennék együtt olyannal, aki emiatt be mer szólni. A sport alap, én így nőttem fel, én a krónikus betegségeimet is így tartom kordában, plusz úgy ismert meg a párom, hogy tudta, hogy nekem ez van az életemben.

Számunkra a minőségi idő a fontos, nem az, hogy folyton fizikaliag egymás mellett legyünk, így hétvégén mindig csinálunk valami programot, meg néha hétköznap este is, egy vacsora, egy séta, egy motorozás stb.

Szerintem a te pasid csak féltékeny, neked van valami értelmes dolog az életedben, jó közösségbe jársz, jól nézel ki, ő meg otthon punnyad. Nekem nem kéne ilyen pasi, de te tudod.

2020. aug. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
53%
Sportos/sportoló nő nem való minden pasinak. Oda FÉRFI kell. Miért nem keresel FÉRFI partnert?
2020. aug. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok és nen igazán sportolok, de abból, hogy a reggeli edzéssel meg az a baja, hogy nem együtt keltek reggel, egyértelmű, hogy csak simán hisztizik. Egyúttal szerintem intő jel, ez tipikus az a fazon, aki mindig elvárja, hogy körbe legyen ugrálva. Most még nem vészes, bár már kezd sok lenni, de idővel majd nem hagy élni. Ezek szoktak olyanok lenni, hogy ha gyerek születik, majd bedurcizik, hogy nem az övé az első hely, és a kölyök elvette tőle a cicit. Szerintem hagyd inkább.
2020. aug. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem zavarna, hogy sportolsz. Bár azért egy spartant nem bírnék ki a kis aszthmás tüdőmmel... :D Viszont a pasid egy hisztihercegnő semmi több. Ha nem képes lefoglalni magát, az saját szellemi színvonalt jellemez. Ez a probléma nem a tiéd, hanem az övé, csak épp alkalmatlan a megoldására...
2020. aug. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válazokat, azért jól esik, hogy néhányan megértik. Ahogy gondolkodok egyre jobban azt érzem, hogy marha boldogtalan lennék, ha le kéne mondanom a hobbimról, a testmozgásról más kedvéért. Attól félek, hogy idővel totál elzárna ettől, mert hogy akkor így hogy fogok gyereket nevelni és belegondolni is rossz, hogy mondjuk az lenne a jövőm, hogy csak ülök otthon, Pesten és azt várom, mikor végez ő a melóval, mert addig én csak neveljek gyereket...

Szerintem ebből szakítás lesz részemről, köszönöm mindenki véleményét.

2020. aug. 25. 12:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!