Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ehhez ti mit szólnátok? Szerintetek neki van igaza és nekem kéne visszavennem a hobbimból?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


A párommal mostanában egy nagy vitatéma van, hogy szemet szúrt a a hobbim, ami a sport. Heti 4-5x edzek, ami kb 1,5 órát vesz igénybe, 2 órát az oda/vissza utazással és átöltözéssel, tusolással együtt.


Párom amúgy is vidéken dolgozott, kb este 6-7 előtt nem is ért vissza sose Pestre, addigra meg az edzést el tudtam intézni. Most a karantén miatt ki tudta harcolni, hogy maradjon, hogy csak heti 2x kelljen lemennie és emiatt jobban szemet szúr neki, hogy ő végez a munkával 4-kor, én amúgy is dolgozok 5-ig és hogy az gáz, hogy én 7-ig edzek.

Próbáltam érvelni, hogy de más párok se nagyon látják 8 előtt a másikat egy átlag hétköznapon, de őt nem érdekli. Ő heti 4-5x valamit akar csinálni velem közösen délutántól, úgyhogy csökkentsem le heti 3-ra, de inkább 2-re.


Teljesen el vagyok keseredve.

Nekem ez a hobbi nem csak arról szól, hogy edzek és jól nézzek ki. Közösségbe járok, barátaim vannak ott, 6 éve űzöm, van, hogy velük is közös csapatépítőt csinálunk, vagy néha elmegyünk csak szórakozni a városba (talán 2 havonta 1x, de lehet ritkábban).

Ő így ismert meg engem, nem az a helyzet van, hogy én most kezdtem el ezt a hobbit, a legelején is pontosan ennyiszer jártam edzeni.

1,5 éve vagyunk együtt.


Ti mit tennétek? Tényleg nekem kéne lejjebb vennem? Én belül totál megsemmisülve érzem magam, hogy követelőzik, hogy márpedig vele csináljak programot. Azt se tudom mit csinálnánk egy átlag hétköznap, minden egyes alkalommal ki kéne találni valamit. És mi van, ha meg épp az embernek csak úgy magára lenne kedve és nem a másikra? Ez tök normális igény pl szerintem, hogy az ember néha magának is ellenne. Akkor is kötelező nekem programoznom a másikkal?


Egyszerűen nem tudom, velem van a baj? Már totál nem tudom eldönteni, így örülnék valami külső segítségnek.


Köszönöm!


2020. aug. 25. 09:27
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%

30.-ra a kérdezőnek.


Mindig leírom, de mindig leanyáznak miatta: Okos nő szerető lesz, nem barátnő, és pláne nem feleség.

2020. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem egy párkapcsolatban fontos a minőségi együtt töltött idő. Nem tudom mondjuk, hogy hétvégén mennyi időtök van egymásra, de az nekem sem tetszene, hogy gyakorlatilag szinte minden hétköznap annyira látnám egymást a párommal, hogy vacsizunk, esetleg dugunk egyet és annyi... mert gondolom, azért házimunkára is kell idő.


Szerintem heti 3ra le lehet ezt szorítani, a barátaid sem fognak eltűnni a semmiből, ha 1-gyel vagy 2-vel kevesebbet mész.


Az meg már régen rossz sztem egy kapcsolatban, ha fogalmad nincs, hogy mivel tölthetnétek napi 2 óra időt. Beszélgetés, filmnézés, társasjáték, videojáték, néha elmenni moziba, étterembe, színházba...?

2020. aug. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

Kompromisszum, ha már együtt éltek basszus. Vagy megtalálod az arany középutat vagy talál magának mást, aki szívesen csinál vele programokat. És nemcsak ő, hanem majd az utána következő is.


Nem 13 éves vagy, hogy sírva fakadj ha nem mehetsz edzésre, elvileg felnőtt ember vagy, aki képes gondolkodni és összeegyeztetni a dolgait.

2020. aug. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
82%
33-as, "Kompromisszum, ha már együtt éltek basszus" - a kérdező írta, hogy ő felajánlotta, hogy akkor megy reggel edzeni és akkor szabad a délután. De a pasinak ez sem volt jó, mert akkor "nem tudnak együtt kelni". Akkor miről beszélsz? Itt a pasi hisztizik, egyértelmű.
2020. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
Persze, ez is benne van. De ha együtt akarnak maradni akkor vagy találnak megoldást vagy akár most is szét lehet menni.
2020. aug. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem dobd ki, nagyon hisztis és követelőző a pasi. Más párok se nagyon találkoznak este 6-7 élőtt. Sőt Pesten kb alap,hogy mindenki 17:00-ig vagy 18:00ig dolgozik, utána mire hazaér/beugrik a boltba lesz 7 óra. Neki sikerült kifognia egy elég jó állást, hogy 4kor végez és nem tudja lefoglalni magát abban a pár órában, szerintem szimplán életképtelen. Ott az egész hétvégétek meg minden este 7 után. Majd ha szakítasz vele rájön, hogy az emberek 10%-a végez emberi időben a munkahelyen és ugyanúgy verni fogja a falat, hogy ő addig mit csináljon? Az az ember, aki ilyenkor nem tud elővenni egy könyvet vagy megnézni egy sorozatot az tényleg életképtelen és kapcsolatfüggő...

Nem egy ismerősöm műszakozik vagy este 8kor végez, fél 9-9,mire hazaér. Én annó váltott műszakban dolgoztam, volt hogy 3 napig nem is találkoztunk, pedig együtt éltünk és mégsem hisztizett, hogy jajj hétköznap este mit csináljak egyedül, hanem szépen elfoglalta magát a hobbijával.

Javaslom, hogy te is keress egy életképes férfit, aki le tudja magát foglalni abban a 2 órában és ne hallgass azokra, akik szerint ez nem kapcsolat. Szerintem meg az nem kapcsolat, amikor 0-24 egymás nyakában lógtok egymásnak levegőt sem hagyva. Ezekből a kapcsolatokból lesz előbb-utóbb válás vagy szakítás mert az embernek igen is kell az énidő. Ezeket mindenképp tisztázd le a következő pasinál, nehogy kifogj még egy ilyen társfüggőt.

2020. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
100%

Most a heti 5 alkalom a sok, ha csökkented 3-ra, akkor majd azért hisztériázik és addig fogja csinálni, amíg eléri, hogy egyszer se menj.

Exem is ezt csinálta...

2020. aug. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
Én minden hétköznap sportolok, időnként hétvégén is. Nincs párkapcsolatom, de sokat gondolkodom azon, hogy egy olyan lány ehhez mit fog szólni, aki semmit nem sportol.
2020. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez nem úgy működik gyerekek!

Én az vagyok,akit megismertek 2,3hónap múlva is,és 2-3év múlva is.Edzettem már előtted is évekkel,és most is fogok.

Ha ez bejött neked,és ezt tudván elfogadtad,akkor semmi jogod követelni!Nekem sincs,ha neked van 2nemszimpi barátnőd,vagy énekórákra jársz régóta,és én erről tudtam!

Kérni lehet,az nem tilos,de követelni nem!

Ha akarom,és úgy látom,akkor beszélhetünk róla.Más beosztás,más helyszín,esetleg más aktivitás redukálásával időnyerés.

Nem gond.El kell mosogatni,meg kell főzni,mielőtt hazaérsz.Máris nyertünk időt.Bevásárlás a 3helyett pld 1szer megyünk.Tv zés ,internetezés csökkentése stb.


Meg lehet oldani mindent.Neked azt üzenem kérdező,hogy eszedbe ne jusson feladni azt,amit szeretsz csinálni,mert nemigaz,hogy lehetetlen elfogadni heti 5-6óra szabadfoglalkozást!Nem vagy senkinek a tulajdona!!

Örülnie kéne,hogy egy aktív,és nyilván fitt barátnője van,és jobb lenne ha ő is felemelné a seggét,mert elég gáz lesz,ha egy dagadt,puhos fazonnal közlekedsz majd pár év múlva!


50F

2020. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

39: Köszönöm szépen! Én végül szakítottam, mert konkrétan les.zarozta, amit csinálok és érezte, hogy za lesz belőle, hogy én koknrétan maradjak otthon és ne edzzek semmit. Ez nekem nem kell, nem menne és eljutottam arra a pontra, hogy nem is érdekel, hogy szakítunk emiatt, mert én is látok nem egy példát, amilyen te is vagy - hogy az edzés mellett is lehet párkapcsolatot csinálni és a másik sem hisztizik miatta.

Majd keres ő is magának valakit, aki jobban hozzáillik.

2020. aug. 31. 14:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!