Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez mennyire normális egy kapcsolatban? Én vagyok túlérzékeny?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok. Mindig tartós kapcsolataim voltak, ezeknek azért lett vége, mert más lett az életcélunk, másképp láttuk a világot, ennek ellenére viszont mindig szuperül éreztük magunkat, családi ebéd, közös barátikör, programok, mindig érdeklődtünk napjában többször, hogy hogy van a másik, hogy telik a nap, stb.

Aztán megismertem a mostani barátom akivel lassan 3 éve vagyunk együtt. Bár mindenben egyetértünk, jó a kapcsolatunk, mégis teljesen kiölte belőlem az érzelmeket ahogy élünk és érdekelne, szerintetek ez amúgy rendben van-e, ti tapasztalatok már hasonlót a párkapcsolataitokban és ha igen, hogy éreztétek magatokat emiatt. Férfiak véleménye is érdekelne, esetleg hátha tudják miért van ez...


Tehát 3 éve vagyunk együtt. A mai napig nem ismerem a barátait, a szüleit. Soha egyszer sem mentünk együtt társaságba, ha az ő társaságáról volt szó. Ő ismeri a barátaimat a szüleimet, én az övéit a mai napig nem. Mindig tudom hol van, mit csinál, de sosem hív el magával sehova. Állandóan úgy intézi a programokat, esetleg nagyobb eseményeket, hogy 1 napot velem tudjon tölteni, a másikat a barátaival. A szülinapja ugyanez, a születése napján velem van, ünneplünk, másnap elmegy a buliba amit a barátai rendeztek neki...

A múltkor telefonált az anyjával, az anyja kérdezte mit csinál, ő közölte, hogy éppen út közben van (mellettem ült a kertben, grilleztünk). Soha nem hívott fel a 3 év alatt napközben, szinte csak akkor beszélünk, ha találkozunk.

Most volt egy hatalmas családi találkozójuk, ott volt az egész család, 45 személy. Ott volt az unokatestvére barátnője, a tesója barátnője, stb... Engem meg sem kérdezett, hogy setleg szeretnék-e elmenni vele. Amúgy nagyon jó a kapcsolata a szüleivel.

A múltkor elkezdett inzultálni a szomszédom, aki nálam nagyobb, a barátomnál viszont sokkal kisebb. A barátom is ismeri ezt a szomszédot, jóban vannak. Megkértem szépen, hogy beszéljen a szomszéddal(ne szétüsse vagy feszültséget generáljon, egyszerűen beszéljen), mert valami nincs rendben, a szomszéd szexuális jellegű kijelentéseket tesz, amiket én egyértelműen többször visszautasítottam. A válasza az volt bárkitől komolyan venné, de a szomszédtól nem. Mondom ez szép és jó, de Én komolyan veszem és bánt.. Erre a válasz: akkor beszélj vele te.


Nem gondolnám, hogy megcsal, otthon a 4 fal között nagyon szeret és szinte minden szabadidejét velem tölti, csak sportolni jár sokat a barátaival, emellett marha sokat dolgozik. Nem értem a mai napig miért rejteget, én ezt így ebben a formában egyáltalán nem ismerem. Az eddigi kapcsolataimban mindig túlestünk ezen az első fél évben, közös volt a baráti körünk, ismertük egymás szüleit. Nem tudom ezt hova tenni és bele is fáradtam, megölte bennem az érzelmeket ez a haveri kapcsolat.


Nektek vannak hasonló tapasztalataitok?


2020. szept. 17. 12:04
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Nem használ közösségi oldalakat. Facebook, Twitter bármi ilyesmi nála esélytelen. Egy üres kép nélküli Instagramja van, ott a mai napig nem követett be. Erre idáig nem fektettem nagyobb hangsúlyt, mert úgy gondoltam gyerekes.. Lehet hogy kéne?
2020. szept. 17. 12:30
 12/37 anonim ***** válasza:
5%

A zaklató leállítása a rendőrség reszortja, nem a barátodé. Kivéve, ha gettóban éltek.



Mondjuk annak inkább örülnék, hogy nem kell a családjához járkálni, gondolj bele nem kell a kétértelmű sértegetéseiket hallgatnod meg a szokásos fúrást, szidást.

2020. szept. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
94%
Persze, de azért 3 évig semmi?
2020. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
12: ergo, ha neked a barátnőd azt mondja, kérlek beszélj a szomszéddal, mert szexuális jellegű kijelentéseket tesz nekem, szerinted normális az a válasz, hogy ha zavar akkor beszélj vele te? Mert ha igen, akkor te vagy az én emberem. Akkor biztos tudod annak az okát is, hogy egyébként miért von ki teljesen az életéből?
2020. szept. 17. 12:43
 15/37 anonim ***** válasza:
94%

Két opciót tudok elképzelni.


1. Valami miatt szégyell téged


2. Titkol előled valamit, de nagyon.


A kettesre tippelek.

Tudod, hogy név szerint kik a barátai, családtagjai?



9es voltam.

2020. szept. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
9-es. Igazából mi ismerjük egymást 14 éve. Ismerem a szüleit is 14 évvel ezelőttről, a szüleink jó barátok, ergo tudják ki vagyok. Viszont pl arról, hogy most együtt vagyunk, sztem fogalmuk sincs, nem láttam őket már 14 éve. Ha pl be kell ugrani valamiért az apjához, én mindig a kocsiban várok. A barátait keresztnévről ismerem, de még soha sem láttam őket.
2020. szept. 17. 12:50
 17/37 anonim ***** válasza:
56%

14.


Ha ilyen lenne, tárcsáznám a rendőrséget és majd ők adják át neki az erélyes üdvözletet egy kis gumibotos kopogtatás után. Nem vagyok a magánbíráskodás híve, beszélni ilyennel pedig totálisan felesleges, az egész olyan lenne, mint a South Parkban amikor a Sátán élettársa megpróbált beszélgetni Saddam-al. Semmi értelme nincs. Az ilyen embernek a hatóság figyelmeztetése kell, ebből ért csak. A rendőr meg ezért van. És kis zsebpénzért ki is jönnek.


A második kérdésedre az a válaszom, hogy lehet hogy ő olyan aki a különböző ismerőseit nem szereti egyben látni. Én sem. Nem tudom, hogyan viselkedjek, ha 4-5 olyan személy is van jelen akik másként, más személyiségem ismerik. Ezért is kezelem külön a rokonokat, a barátokat, az online barátokat, kapcsolatot (mikor volt), a munkatársakat és az egyéb ismerősöket (fodrász, fogorvos, postás stb.)


Egyszerre egy rétegre tudok figyelni, a számukra megfelelő szerepet veszem fel, ami csak nekik szól, a többi réteg előtt nem szívesen viselkednék úgy.

2020. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%
Miért nem beszélsz vele erről?
2020. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
93%
Kérdezd meg tőle, hogy szégyell-e előttük vagy mi az oka a viselkedésének?
2020. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
93%
Biztos, hogy ez "kapcsolat"? Nem csak a szeretője vagy?
2020. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!