Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 3 hónapja költözött ki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

3 hónapja költözött ki a családi fészekből velem és még mindig képtelen főzni. Ez fog változni vagy fogadjam el?

Figyelt kérdés

Barátom 23 éves és júliusban költöztünk össze, addig otthon élt, soha életében nem főzött saját magára. Nem volt elkényeztetve, szimplán nem szorult rá. Kicsit féltem is, hogy mennyi mindenre kell majd rászoktatni de eddig összességében elég jól megy, nagyon alkalmazkodó és semmiért nem kell kétszer szólnom házimunka ügyben.

Viszont a főzés elég siralmas, múltkor a sima csirkemellfilét is feketére égette, mert maxra csavarta a lángot és miközben sült a hús ő nekiállt a salátának, oda se figyelve. Szóltam neki kétszer, hogy oda fog égni, makacs, nem engedte hogy segítsek. Látom a motivációt, hogy szeretné ezt megtanulni, szeretne néha ő is főzni nekem, de iszonyat béna és nem hallgat rám.

Szerintetek idővel ez majd változni fog?


Köszi,

22L


2020. okt. 16. 08:18
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
52%

"Favágás, tetőjavítás, bútortologatás, fűnyírás(fűkaszával) "


Hol kell ezeket? És milyen gyakran! Amikor nagy ritkán ilyen van, akkor nem kell háztartási munkát végeznie. A mindennapokban pedig közös feladat. Nehogy már kiszolgálást várjon valaki mert egy évben egyszer fát vág!

2020. okt. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%

#11, vidéken, ahova épp a CSOK-os fiatalok 99%-a költözik, illetve az agglomerációba.

"elfojtott feszkó"

Nem, ez a vidéki élet. És amiket még felsoroltam, nudli a többihez képest.

De gondoltam, hogy megint egy szupernő írja ki a kérdést, amelyik még meg is tudja hengerfejezni a családi autót.

Amúgy #11, látszik hogy sose laktál vidéken egyedül, mivel lövésed nincs, ez mikkel jár.

Panelban az összes fizikai munkát az jelenti, hogy a mosogatóig el kell cipelni a tányért másfél méterrel odébb.

2020. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%
Én 19 éves koromban költöztem albérletbe (albérleti szobába) az egyetem miatt, 100 km-re az otthonomtól, miközben csak 2-3 hetente jártam haza. Nekem is olyan 2-3 év volt talán, mire megtanultam normális ételeket magamra főzni.
2020. okt. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
80%

Gyakorlat teszi a mestert... a mesterszakácsok is botladoztak az elején. Ugyanúgy voltam mint a #13-as az elején odakozmáltam a kaját, elsóztam stb. idővel megtanultam mit hogy.

Ne szidd le, értékeld a próbálkozásait hogy lelkes és cselekedni akar. Bátorítsd és ne "na én ezt jobban tudom" hozzáállással közelíts s kellő türelemmel, megértéssel egymás iránt menni fog.

2020. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
14%

Érdekes, nálunk valahogy természetes, hogy nőként én főzök, a többi házimunkát megosztjuk.

28N

2020. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
52%

Segíts neki! Főzzetek mindig együtt, nézze, hogy hogy csinálod és majd szép lassan belejön.

Az én férjem pl. imád főzni, de amióta ebben a lakásban lakunk és főzőlapunk van, nem gázunk, azóta mindig odaéget mindent. Nem baj, de utálom sikálni a fazekak alját, mindegyiké tiszta karc már. Mindezt egészen egyszerűen azért, mert türelmetlen és rögtön felveszi kokszra a hőfokot, csak mielőbb kész legyen. Nem tudja megérteni, hogy ez nem így működik. Ha én főzök, akkor néha megmutatom neki, hogy "látod, ha 6-oson főzöd, nem ég le, nem fut ki, stb.!?", ". Annyit mondogattam neki, hogy már kezd belejönni.

Ha lelkes és nem veszi b*sztatásnak ezeket, akkor simán belejön majd.

2020. okt. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
26%

Vicces, hogy 0% hogy nőként én főzök, akkor szegény anyukám is egy nagy 0, hogy mindig ő főz, érdekes dolgok ezek. :D

Kíváncsi vagyok mikor fognak a férfiak gyereket kihordani, hiszen akkor osszuk meg azt is, ne legyenek női férfi szerepek. :)

2020. okt. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
52%

#12 Te mi a fenéről beszélsz? Az emberek, főleg a fiatalok nagy része városban lakik. Aki falun, az is modern körülmények között. Manapság már szinte senki nem fűt fával, füvet nyírni és havat lapátolni a nők is tudnak és szoktak is, én is mindig megcsináltam.

A többi szereléshez meg ugyanúgy szerelőt hívtunk kertes házban is. Évi egy-két polc felfúrást ne tegyünk már egy szintre a mindennapos főzéssel, takarítással pls.

#17 Nem az a nulla százalék, hogy nőként főzöl, hanem az ostoba megjegyzésed. Úgy akarod beállítani, hogy az a normális, ha a nő főz. Holott az a normális, hogy közös megegyezés alapján osztják fel a házimunkát és az főz akinek van hozzá ideje és kedve. Én is főzök, de nem veregetem ezért a saját vállamat és nem csinálok belőle nemi szerepet.

2020. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
75%
#17: A háztartás miért női szerep? A gyerekkihirdás meg hogy jön ide? Amúgy szívesen átadnám ezt a lehetőséget a férfiaknak.
2020. okt. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
mindek erőltetni, a főzés inkább a nők dolga, a pasi csak legyen kukta. Én is az vagyok a barátnőm mellett, mert ügyetlen vagyok a konyhában.
2020. okt. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!