Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez is alkoholizmus egy fajtája...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez is alkoholizmus egy fajtája,vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés
Élettársam szakmunkás.Intelligens,családcentrikus férfi,bár vannak dolgok amihez nincs érzéke.Ezek inkább olyan női lelki dolgok.Ő gyakorlatias típus.A problémám vele hogy munkanapjain legtöbbször iszik 1-2 üveg sört.Ünnepeket sem tudja elképzelni alkohol nélkül.Mivel vezet olyankor nem iszik,de tudom hogy legszívesebben megtenné.Mikor kérdezem ez miért jó,azt mondja jól esik.Én úgy gondolom ez is függőség.Szerintetek?
2020. okt. 21. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%
Az alkoholizmus nem az alkohol mennyiségétől függ, meg nem a kézremegésnél kezdődik. Ha megvan a rendszeresség, az már az.
2020. okt. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tág családom összes férfitagja ilyen.

Én meg egy kortyot nem ittam még életemben. Szerintem értjük a miértjét.. Én nem akarok olyan lecsúszott lenni, mint amit gyerekkorom óta látok.

2020. okt. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én sem iszok, pedig fizikai munkát végzem... hétvégén se, ünnepekor se... nem szükséges, hogy élvezzünk valamit, csak azok számára akik alkoholisták. Sajnálom de ez az igazság. Nem a mennyiség, hanem a rendszeresség a gond, hogy nem tudnak Nélküle élni. Általában mindenki tagadja a függőségét, ezáltal önmagát is becsapva.

Még időben kell kezelni, mert csak rosszabb lesz. Az ő érdekében állítsd választás elé. Évi 1-2 alkalom max, de akkor se részegségig. Ezt pedig a te érdekedben, nem utolsó sorban a máját sem teszi tönkre.

30/F

2020. okt. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen teljesen mindegy, hogy ezt alkoholizmusnak hívják-e vagy sem, a lényeg az, hogy a kérdezőt zavarja ez az állapot. Mert ha itt mindenki azt mondaná, hogy á, dehogy alkoholista, akkor megnyugodnál? Persze hogy nem. Ha ő nem változtat ezen, akkor neked kell. Te is tudod, hogyan. Sajnos függőségből baromi nehéz kikerülni. Ha az alany be sem látja, hogy függő, akkor meg egyenesen reménytelen. Ne akard az egész életed az alkohol árnyékában leélni.
2020. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
52%

Az elején én is csak napi pár szál cigivel kezdtem meg alkalmakkor, azóta lett belőle az évek alatt napi 1 doboz...Pedig jajj de mondtam, hogy nem fogok rászokni.

Apukám is napi 1-2 sörrel kezdte, meg házibulikban lerészegedett. Azóta eltelt pár év és 6-8 sör lett belőle meg a házibulik alatt KO-ra részegedés.

Ezt csak azért írtam, hogy lásd, hogy az elején elég neki a napi 1-2 doboz sör, de ahogy hozzászokik a szervezete lesz az több is. Először 3, majd 4 és így tovább... Láttam sok férfi családtagon ezt a folyamatot, hidd el, hogy nem sok jóhoz vezet.

Nekem már az is alkoholistának számít, aki ünnepek meg nyaralások kivételével egy munkanapon vagy hétvégén délben vagy délelőtt iszik. Gondolj bele, egy normális ember délben megebédel majd iszik egy kávét, és egyáltalán nem kívánja az alkoholt!

Az alkoholista jelző nem a mennyiségtől függ, hanem a rendszerességtől. Szeretnek ők a fizikai munkával takarózni, hogy megérdemlem és társai, de akkor minden dolgozó embernek minden munkanap után innia kéne, mert megérdemli? Na látod...

2020. okt. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!