Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez jó megoldás lehet a problém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jó megoldás lehet a problémára? Hogyan alakítanátok rajta, hogy még jobb legyen?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok együtt a barátommal, és ma felmerült egy olyan probléma a kapcsolatban, amit korábban is próbáltunk megbeszélni, de a megbeszélés nem vitt előrébb egyszer sem.


A probléma a következő: a párom egy igazi vérbeli kocka. Nagyon szeretnék vele különböző programokat, de nem sok mindenre jutunk. Nem hív el "randizni", mindig én kérem, hogy legyen valami közös és én is találom ki, hogy mi legyen az. Nem hajlandó közös képeket csinálni, pedig ő maga szeret fotózni, csak ő ne legyen a képen. Én szeretném megélni és megörökíteni a pillanatokat, de amikor erről beszélünk mindig oda jutunk, hogy neki nincs semmilyen ötlete, hogy milyen program lenne jó.


Nem volt még komoly kapcsolata, és az életmódja sem éppen olyasmi, amiben igazán átérezhette, hogy milyen is egy kapcsolat, miről szól. Talán legtömörebben azt lehetne mondani, hogy éretlen egy kapcsolathoz, de szeretjük egymást.


A megoldás, amit találtam: Fiatalok vagyunk, én 21 ő 24, ezért úgy vélem egy kis játékosság talán segíthet. Áthívtam magamhoz, és arra gondoltam hogy készíthetnénk egy dobozkát, amibe közösen összegyűjtünk kisebb nagyobb programokat külön lapokra, és minden találkozó előtt vagy egy találkozó alkalmával, mikor kedvünk van valamit csinálni, kihúznánk belőle egy programot. Ha elég sokat össze tudok gyűjteni, egész sokáig kitarthat.


Mit gondoltok, jó ötlet, vagy ez nem oldana meg semmit? Esetleg milyen programokat ajánlanátok?



2020. okt. 28. 11:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Ha szeretnél közös programot, kérd meg, hogy írjon neked egyet.
2020. okt. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%

Hát ez a dobozos megoldás ez nekem elég napközis foglalkozásnak tűnik, én tuti kinevetném a párom ha ilyeneket találna ki, pedig én vagyok a lány :D Amúgy nálunk is ez volt a felállás a kapcsolat elején, ő elég egyszerű életet élt, eljárt munkába, hétvégén meg sörözni a haverokkal. Fogalma se volt, hogy hova menjünk randizni, nem is volt túl szervezős típus, úgyhogy átvállaltam én. Miért olyan nehéz ez? Te akarsz programokat, szervezd meg a saját szájízed szerint. Nem a Ryan Gosling féle romi filmekben élünk, ahol a srác szál vörös rózsával vár téged az ajtódban és elvisz a mesebeli randira. Idővel vagy ráérez ő is, vagy nem. Nekem mostmár így 4 év elteltével tudja barátom, hogy mik a kedvenc helyeim, sokszor ő foglal asztalt magától meg ilyesmi. De eleinte ez tuti nem ment volna, és nem is vártam el. Nem vagyunk egyformák.

24L

2020. okt. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a barátom olyan, hogy mindig kitalál romantikus programokat meg helyszíneket, hogy meglepjen vele, és imádom is ezt, szóval átérzem a problémádat.

Engem nem is feltétlenül az zavarna, hogy nekrm kellene kezdeményezni az ötleteket, mert én is javasoltam már programot, hanem, hogy a párodnak ezek szerint ilyen a természete, hogy neki alapból nincs igénye ilyesmire, otthon szeret ülni és gépezni, de pl. én meg kicsit eljárósabb vagyok, és így nem illenék össze.


Esetleg mondd el neki, hogy te milyen programokat szeretsz, mire vágynál, ez a dobozos ötlet is aranyos szerintem, aztán hátha változik valami.

2020. okt. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a dobozkás megoldás nem fog működni. Elég dedósnak tűnik. Egyszerűbb lenne leülni vele és elmondani neki hogy "Figyelj Pisti, ha már együtt vagyunk, néha szeretnék veled elmenni ide-oda, szeretném megörökíteni ezeket a pillanatokat, szeretnék veled közös képeket csinálni". VAGy írj neki programjavaslatokat ha épp látsz valami jót, de nem kell dobozzal bohóckodni.
2020. okt. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
66%

Óvatosan, engem is a sárga földig lepontoztak mert nem értettem egyet :D érdekes, hogy kommunikálni ezekszerint nem tudnak egymással, mert inkább csinálna dobozkát minthogy elmondja tisztán és érthetően, de azért a közös kép csinálása fontos... elég jól jellemzi a mai kapcsolatokat ez a felállás.

#2es voltam

2020. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es és 5-ös, mint írtam a kérdésben is számtalanszor beszéltem már vele erről. Annál konkrétabban, hogy "azt akarom, hogy elmenjünk valahova a filmezés helyett, mert ez így nekem nem jó" már nem tudom mondani, és kezdek belefáradni, hogy másról se szól a kapcsolat. És igen ezt is mondtam neki, így szó szerint.

És nem nehéz azt mondani, hogy csináljunk mást, de mikor a 25. lehetőségre is nemet mond, mert képtelen kibújni a k*rva gép mögül, azért szarul esik. És igen nincs jobb ötletem ennél, de mit is gondoltam, hogy itt írok egy hülye kérdést. Értelmes válaszok helyett úgyis csak a szarozás és elítélés megy.

2020. okt. 28. 13:58
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

Te kértél véleményt a dobozodról, ha szerintem szar, akkor nem mondhatom el, mert sért? Jah igen, ez 2020, elnézést. Itt csak akkor szabad nyilatkozni ha az veled egyetértő.


Amúgy meg ha ennyire zavar, minek vagy vele? 4 hónapja vagytok együtt, ez még kapcsolatnak se nevezhető, ha ennyire eltérnek az igényeitek akkor ez mindig probléma lesz. Én se vagyok az azonnali szakítás híve, mert sok mindenben lehet kompromisszumot kötni ha mindkét fél értelmes, de van amiben nem érdemes mert akkor az egyik mindenképpen túl sokat fog engedni és nem fogja jól érezni magát.

Abban elég nehéz kompromisszumot kötni, hogy a barátod otthon ülős, te meg kimozdulós. Olyat keress aki szeret kimozdulni és programokat szervezni. Itt bármelyikőtök is enged, kényelmetlen lesz, mert te látszólag nem szeretsz otthon ülni, ő meg kimozdulni. Semmi értelme a további szenvedésnek, mondd meg neki, hogy te így nem vagy boldog, nem látod a hajlandóságot a változásra, hagyjátok egymást. Ha bármi komolyabb érzelem fűzi őt hozzád, akkor hajlandó lesz kicsit változni és mondjuk heti 1 randiba belemenni, ha leszarja, akkor nyilván nem.


Mi is amúgy heti 1x megyünk randizni, 4 év elteltével is csináljuk, mert én szeretem. A többi nap marad a munka utáni filmnézés, sorozatozás, mert ő meg azt szereti, én addig max elmegyek edzeni. Nekem is jó, neki is jó.


#2es és #5ös voltam.

2020. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Tudod miért vagyok vele? Mert szeretem, szerelmes vagyok belé és nem akarok megfutamodni egy apró gond után. Ha most megfutamodok, máskor is ezt fogom tenni. Valamikor azt kell mondanom, hogy nem adhatom fel, különben sose lesz egy értelmes kapcsolatom. Ha azt mondom neki, hogy menjünk el valahova rábólint, menne, egyszerűen az ötlet nem tetszik neki. A válasza a beszélgetések végén az, hogy ő nem elég kreatív, hogy bármi ilyesmit kitaláljon.

Én az a típus vagyok és itt is mindig mindenkinek azt mondom, hogy első sorban a kommunikáció fogja megoldani a problémát, és ez amit kérdeztem, egy apró kiegészítés. Nem a negatív véleményekkel van a problémám, és aki a kérdésemre válaszol, azt nem szokásom lepontozni. Nekem egyszerűen az nem tetszett, mikor elítéltetek, hogy milyen lehet a kapcsolat minősége és mikor elítéltetek, hogy nem tudjuk megbeszélni a gondokat. De megbeszélek vele mindent, szó szerint mindent. Ha nem tetszik az ötletem, vagy nem hasznos szerinted elmondhatod, de ne a kapcsolatomat ítéld el.

2020. okt. 28. 14:46
 9/16 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá tenném, hogy már listát is adtam a kezébe, hogy mi az amit szívesen csinálnék vele, nem használta. Ezért gondoltam hogy közösen kellene összeszednünk programokat.
2020. okt. 28. 14:48
 10/16 Yoda m. ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Neked kell tudnod azt, hogy mekkora, milyen magas a tűrőképességed. Mert hát itt... ahogyan olvaslak téged... egyre inkább ez rajzolódik ki.

2,5,7-es arra mutatatott rá nagyon helyesen... hogy a kompromisszum készséged az lehet igen kifinomult, s emberbarát, de egy jól működő kapcsolathoz a másik félnek is rendelkeznie kell legalábbis hasonló adottságokkal.

Egy tévhit még mindig uralalkodó napjainkban: Nem az ellentétek vonzzák egymást, hanem a hasonlóságok.

És, ha túl nagy a különbség habitus és habitus közt... amit már a puszta kommunikáció sem old fel és hoz közelebb... akkor az előbb-utóbb törést okoz. Megtapasztaltam magam is. Innen tudom.

Talán ismered a mondást: - Ha a szép szó nem használ, lengesd meg a bugyidat az orra előtt! -

Ami azt jelenti: Próbálkozz MÁSKÉNT. (A dobozos is ilyen, ez oké)

De, ha már kifogytál minden ötletből... hát nem is tudom.

Talán a B) tervet kéne vizsgálat alá vetni, ami meg azt mondja:

- Ami semmiképpen nem megy, azt nem kell erőltetni! -

Szerelem, szeretet ide-, vagy oda.

De azt is megkérdeném: Te hogy érzed... Ő szeret Téged??

Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!