Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez jó megoldás lehet a problém...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez jó megoldás lehet a problémára? Hogyan alakítanátok rajta, hogy még jobb legyen?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyok együtt a barátommal, és ma felmerült egy olyan probléma a kapcsolatban, amit korábban is próbáltunk megbeszélni, de a megbeszélés nem vitt előrébb egyszer sem.


A probléma a következő: a párom egy igazi vérbeli kocka. Nagyon szeretnék vele különböző programokat, de nem sok mindenre jutunk. Nem hív el "randizni", mindig én kérem, hogy legyen valami közös és én is találom ki, hogy mi legyen az. Nem hajlandó közös képeket csinálni, pedig ő maga szeret fotózni, csak ő ne legyen a képen. Én szeretném megélni és megörökíteni a pillanatokat, de amikor erről beszélünk mindig oda jutunk, hogy neki nincs semmilyen ötlete, hogy milyen program lenne jó.


Nem volt még komoly kapcsolata, és az életmódja sem éppen olyasmi, amiben igazán átérezhette, hogy milyen is egy kapcsolat, miről szól. Talán legtömörebben azt lehetne mondani, hogy éretlen egy kapcsolathoz, de szeretjük egymást.


A megoldás, amit találtam: Fiatalok vagyunk, én 21 ő 24, ezért úgy vélem egy kis játékosság talán segíthet. Áthívtam magamhoz, és arra gondoltam hogy készíthetnénk egy dobozkát, amibe közösen összegyűjtünk kisebb nagyobb programokat külön lapokra, és minden találkozó előtt vagy egy találkozó alkalmával, mikor kedvünk van valamit csinálni, kihúznánk belőle egy programot. Ha elég sokat össze tudok gyűjteni, egész sokáig kitarthat.


Mit gondoltok, jó ötlet, vagy ez nem oldana meg semmit? Esetleg milyen programokat ajánlanátok?



2020. okt. 28. 11:09
1 2
 11/16 Yoda m. ***** válasza:

Még valami...

Azt írod: egy apró gond...

Nos... én az apró gondjaimat nem szoktam nyilvánosság elé kitárni. Hanem elintézem egymagam. Hisz csak apró.

Ám, ha a közvéleményre vagyok kiváncsi, hogy ez most miért van.. és mit lehetne még tenni... azt nem nevezném aprónak.

Ezzel szemben, ha te olyan aprónak tartod... amit leírtàl, mint GONDOD... el sem tudom képzelni, mekkora lehet az a gondod, ami meg NEM APRÓ.


Az ERŐ legyen Veled!

2020. okt. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Nem a kapcsolatodat akartam elítélni. A válaszommal csak arra próbáltam rávilágítani, hogy ha eddig se volt hajlandó megmozdulásokat tenni a közös programokért, akkor a dobozos művelet sem fogja érdekelni, ugyanúgy nem lesz hajlandó együttműködni. Ő olyan habitusú aki inkább a gép előtt ül, te meg másmilyen vagy. Itt tényleg nincs más megoldás, megszoksz vagy megszöksz. Vagy vele maradsz és mással csinálsz közös programokat, vagy szakítasz és találsz olyat, aki ugyanazt igényli, mint te. Ez egy olyan helyzet, amiben nem tudtok, nem lehet kompromisszumot kötni. Te nem fogsz lemondani a programokról, ő pedig ha el is megy rájuk, azt fogja érezni, erőltetés az egész. Sajnos azt látom - a válaszaidból meg pláne - hogy ez a kapcsolat, bármennyire is szereted őt, nem fog működni.
2020. okt. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, talán igazatok van. Beszéltem vele közben, és tetszett neki az ötlet. De annyi problémánk van, hogy talán igazatok van és nem kellene erőltetni ezt a kapcsolatot.
2020. okt. 31. 08:29
 14/16 Yoda m. ***** válasza:

Halgass a szívedre... ne az eszedre.

Az ERŐ legyen veled, hogy bölcsen tudj dönteni!

Ne okosan, csak bölcsen.

2020. nov. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek, kérdező?
márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szia.

Kipróbáltuk és működött a doboz,találtunk olyan programokat, amit ő is szeretett. Azonban később olyan különbségek jelentek meg, amit már nem tudtunk se beszélgetéssel, se más módon megoldani. Pontosabban a megbeszélés oda vezetett, hogy rájöttünk nem tudjuk egymást kapcsolat szinten boldoggá tenni. Békésen le tudtuk zárni mindazt, ami köztünk volt és megmaradt egy távoli barátságnak. Néha napján még beszélünk, szakmai segítséget tudunk kérni egymástól.

márc. 28. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!