Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem akar részt venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar részt venni a háztartási munkákban, mit tehetném még?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve vagyunk együtt, ebből évekig ketten éltünk egy kis lakásban. Akkor abszolút megosztották a munkát (oké, én nőként mindig kicsit többet vállaltam, de ennyi nekem belefért), ő is főzött, mosott, takarított. Amúgy is szereti, ha rend van.


Aztán vettünk egy családi házat, és néhány hónapra odaköltöztünk a szüleihez, míg elkészült lakhatóra a ház. Az anyósom nagyon házias típus, plusz a férjem az egyetlen fia, hát nem is nagyon kellett ott csinálnia semmit (én nyilván besegítettem).


Na most, már ekkor is láttam a férjemen, hogy kezd elkényelmesedni, még a tányérját is ott hagyta az asztalon, mert az anyukája úgyis elpakol majd helyette... én azért még is jegyeztem akkoriban, hogy remélem tudja, a saját otthonukban ezt nem fogom elnézni neki...


Pár hónapja sikerült beköltöznünk és ő nem akar visszazökkenni :/ A főzéshez szinte soha nem venné a fáradtságot, úgy kell neki könyörögni, és tulajdonképpen semmit nem csinál a 100+ nm-es házban azon kívül, hogy felporszívózik vagy néha berak egy mosást. Velem bezzeg veszekszik, ha néha este főzés után már nincs energiám fényesre nyalni a konyhát, és esetleg le kell törölnie a pultos vagy el mosogatnia két edényt, mert "nem bírja ezt a kupit".


Sajnos egyre többet veszekszünk emiatt, mert néha a tököm ki van már, hogy mindent nekem kell csinálnom, nyilván "b*szogatom", hogy mozduljon már még, hiszen a szép szó és kérés nem használt eddig, erre már megkaptam, hogy unja már, hogy ilyen házsártos vagyok - dehát mi a franc házsártosság abban, ha megkérem, ugyan segítsen már be a háztartásban, pláne most, mikor kismama vagyok? Én is ugyanannyit dolgozók, mint ő...


Nem tudom, tehetném, mi lehetne a megoldás. Egyébként nincs baj a házasságuk kaliforniai, szeretjük egymást és nem elválni akarok, hanem megoldani a dolgot, de nem tudom, hogy, ha sem a kérés, sem a csúnya szó nem segít :/



2020. nov. 22. 19:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Őszinte részvétem. Szép jövőnek nézel elébe kisgyerekkel.
2020. nov. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Ha beszéltél már vele erről, és nincs változás, akkor már semmit nem tudsz tenni.


Ő nagyon jól tudja, hogy nem fogod elhagyni, így esze ágában sincs megváltozni. Te mindent megcsinálsz neki, ez tetszetős, még akkor is, ha emiatt vannak kisebb veszekedések.


Akkor változna meg, ha jönne egy másik pasi, aki elvehet téged tőle, akkor újra a régi lenne.


Szóval ha vele akarsz maradni, akkor fogadd el ilyennek, mert valószínűleg magától nem változik meg, nert neki így jó.

2020. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Pedig te is tudod, hogy vagy elválsz vagy szexrabszolgaként fogod leélni az életed hátralevő részét.
2020. nov. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
5%

Ki mennyit keres?

Ha te minimálbéres dohánybolti eladó vagy, ő meg keres fél misit, akkor joggal várhatja el, hogy te csináld a házimunkát.

Ha meg nem tetszik, fel is út, le is út.

2020. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
4%

#4


Ez is igaz.

2020. nov. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ugyanannyit keresünk, de nem hiszem, hogy ez mérvadó lenne a kérdésben.


Azért nem értem, mert eddig egyáltalán nem ilyen volt és nem tudom, mi változott meg :/

2020. nov. 22. 19:52
 7/27 anonim ***** válasza:
92%
4-es, míg Magyarországon éltünk, én tanárként dolgoztam, a férjem meg programozóként, el lehet képzelni a fizetésbeli különbséget. Ő mégsem gondolta úgy, hogy a szolgája vagyok, csak mert kevesebbet keresek. Vagy a jól kereső férfiak ha egyedül élnek, akkor belefulladnak a saját mocskukba?
2020. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
Ösztöke
2020. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
86%

#4 egy normális kapcsolatban teljesen mindegy, ki mennyit keres. Normális kapcsolatban segítik egymást a felek.

Kérdező, olvass utána a bántalmazó kapcsolatok jellemzőinek.

2020. nov. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
25%
Elég volt addig olvasnom, hogy 10 éve hagyod magad és nyalod a valagát 😂
2020. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!