Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem akar részt venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar részt venni a háztartási munkákban, mit tehetném még?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve vagyunk együtt, ebből évekig ketten éltünk egy kis lakásban. Akkor abszolút megosztották a munkát (oké, én nőként mindig kicsit többet vállaltam, de ennyi nekem belefért), ő is főzött, mosott, takarított. Amúgy is szereti, ha rend van.


Aztán vettünk egy családi házat, és néhány hónapra odaköltöztünk a szüleihez, míg elkészült lakhatóra a ház. Az anyósom nagyon házias típus, plusz a férjem az egyetlen fia, hát nem is nagyon kellett ott csinálnia semmit (én nyilván besegítettem).


Na most, már ekkor is láttam a férjemen, hogy kezd elkényelmesedni, még a tányérját is ott hagyta az asztalon, mert az anyukája úgyis elpakol majd helyette... én azért még is jegyeztem akkoriban, hogy remélem tudja, a saját otthonukban ezt nem fogom elnézni neki...


Pár hónapja sikerült beköltöznünk és ő nem akar visszazökkenni :/ A főzéshez szinte soha nem venné a fáradtságot, úgy kell neki könyörögni, és tulajdonképpen semmit nem csinál a 100+ nm-es házban azon kívül, hogy felporszívózik vagy néha berak egy mosást. Velem bezzeg veszekszik, ha néha este főzés után már nincs energiám fényesre nyalni a konyhát, és esetleg le kell törölnie a pultos vagy el mosogatnia két edényt, mert "nem bírja ezt a kupit".


Sajnos egyre többet veszekszünk emiatt, mert néha a tököm ki van már, hogy mindent nekem kell csinálnom, nyilván "b*szogatom", hogy mozduljon már még, hiszen a szép szó és kérés nem használt eddig, erre már megkaptam, hogy unja már, hogy ilyen házsártos vagyok - dehát mi a franc házsártosság abban, ha megkérem, ugyan segítsen már be a háztartásban, pláne most, mikor kismama vagyok? Én is ugyanannyit dolgozók, mint ő...


Nem tudom, tehetném, mi lehetne a megoldás. Egyébként nincs baj a házasságuk kaliforniai, szeretjük egymást és nem elválni akarok, hanem megoldani a dolgot, de nem tudom, hogy, ha sem a kérés, sem a csúnya szó nem segít :/



2020. nov. 22. 19:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
94%

#17

Elkeserítő de igaza van.

Most hogy benned van a gyereke, és közös házatok van, magához láncolt és elengedheti magát. Jól figyeld meg az apóst, mert a férjed az apjává válik.

2020. nov. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
60%

Fú azért itt néhány válaszoló szépen kikövetkeztette h a csávó akkor már pár év múlva erőszaktevő, jóhogy nem gyilkos..

Csak azért mert kicsit elkényelmesedett


Meg azért hogy elszálltak itt egyesek, biztos valami francia uraságok akik vmi kastélyban élnek. Nem éltetek még kollégiumban, látszik. El se tudjátok képzelni hogy valaki nem rendmániás és nem napi 24 óráját teszi ki hogy azon gondolkozzon h elég fényes-e a padló.


Kérdező, én is ilyen vagyok, voltam, hajlamos vagyok belustulni, elkényelmesedni, ez amúgy független attól kit hogy neveltek, engem a szüleim halálra szekáltak a házimunkával, aztán ahogy kollégiumba kerültem ott a világ legnagyobb rendetlenségében éltem évekig, boldogan.


Utána összeköltöztem lányokkal, volt amelyik hisztis volt, ő nem volt képes elviselni hogy engem nem zavar ha nincs minden élére állítva, és bőven elvagyok ha vasárnapig ott áll a tányér az asztalon. (Az egyetlen dolog amibe a mai napig nem szól bele senki az az íróasztalom - aki azt meglátja, egyből el tudja hinni, hogy én a káoszban nagyon is jól érzem magam, köszönöm)


Szóval aki csak hisztizett azzal nyilván csak gond volt ebből, a feleségem volt az első nő aki a sarkára állt és magára vette a "manager" feladatát. Ugyanis ha megmondja h mit csináljak én nagyon szívesen megcsinálom. De ne várja el tőlem senki h észrevegyem a porcicákat amiket amúgyis nagyítóval kell keresni. Mivel szétszórt vagyok, nincs ilyen heti beosztásom hogy kedden porszívózók, nem vagyok takarításmániás se. De mióta a feleségem kitalálta, h szombaton porszívózás, oké, megcsinálom szívesen, ha ő ettől jobban érzi magát. Ő is csinál sok dolgot, amitől meg én érzem jobban magam.

És ez egyébként azóta is változik, van h belustulok és akkor lecs . sz, de alapvetően odafigyelek, meg nem is akarom h ő fáradt legyen az én lustaságom miatt. De attól még elfelejtem néha és kész. Mint ahogy ő meg, bármennyire is szeret engem, csak meghúzza a vadiúj kocsit. És ezeket olyan tulajdonságok amiket egyszerűen el kell fogadni, ettől lesz boldog az ember, hogy ezeket elfogadja a másikban.


Szóval Kérdező, te is tegyél érte valamit hogy a férjed abbahagyja a lustálkodást.

2020. nov. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg kell mondani valakinek, mit kell csinálni, az olyan férfiatlan.
2020. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
76%

#4

Tok mindegy h ki mennyit keres, mert a masiknak ugyanugy van ugyanannyi időben munkaja. Attol h valakinek kevesebb a fizetese meg nem kevesebb a munkaideje

2020. nov. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Akkor te se legyél hajlandó részt venni a házimunkában.
2020. nov. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ne érts félre, de nekem jelenleg nem a házimunka lenne a legnagyobb bajom. Nő vagyok két három éven alulival egyedül. Tudom milyen, amikor minden rajtad van. Amikor minden a te dolgod. Engem egy fokkal jobban izgatna, hogy ez most jött elő, amikor terhes vagy és nagyobb házat kell rendben tartani. Akinek nem segítek könyörgésre sem, az iránt nem érzek empátiát, aki iránt nem érzek empátiát, azt nem szeretem. Akár tetszik akár nem, ez így van. Itt súlyosabb problémák vannak. Én előbb ennek járnék utána.
2020. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"

Ha meg kell mondani valakinek, mit kell csinálni, az olyan férfiatlan."


Ergo minden férfi aki nem tud gondolatolvasni, az férfiatlan?


Nehéz azt felfogni, hogy a rend és tisztaság soha sehol nem jelenti két embernek ugyanazt? Valaki vígan elvan ha havonta egyszer porszívózik valakinek meg naponta kell

2020. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!