Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem nem akar részt venni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar részt venni a háztartási munkákban, mit tehetném még?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve vagyunk együtt, ebből évekig ketten éltünk egy kis lakásban. Akkor abszolút megosztották a munkát (oké, én nőként mindig kicsit többet vállaltam, de ennyi nekem belefért), ő is főzött, mosott, takarított. Amúgy is szereti, ha rend van.


Aztán vettünk egy családi házat, és néhány hónapra odaköltöztünk a szüleihez, míg elkészült lakhatóra a ház. Az anyósom nagyon házias típus, plusz a férjem az egyetlen fia, hát nem is nagyon kellett ott csinálnia semmit (én nyilván besegítettem).


Na most, már ekkor is láttam a férjemen, hogy kezd elkényelmesedni, még a tányérját is ott hagyta az asztalon, mert az anyukája úgyis elpakol majd helyette... én azért még is jegyeztem akkoriban, hogy remélem tudja, a saját otthonukban ezt nem fogom elnézni neki...


Pár hónapja sikerült beköltöznünk és ő nem akar visszazökkenni :/ A főzéshez szinte soha nem venné a fáradtságot, úgy kell neki könyörögni, és tulajdonképpen semmit nem csinál a 100+ nm-es házban azon kívül, hogy felporszívózik vagy néha berak egy mosást. Velem bezzeg veszekszik, ha néha este főzés után már nincs energiám fényesre nyalni a konyhát, és esetleg le kell törölnie a pultos vagy el mosogatnia két edényt, mert "nem bírja ezt a kupit".


Sajnos egyre többet veszekszünk emiatt, mert néha a tököm ki van már, hogy mindent nekem kell csinálnom, nyilván "b*szogatom", hogy mozduljon már még, hiszen a szép szó és kérés nem használt eddig, erre már megkaptam, hogy unja már, hogy ilyen házsártos vagyok - dehát mi a franc házsártosság abban, ha megkérem, ugyan segítsen már be a háztartásban, pláne most, mikor kismama vagyok? Én is ugyanannyit dolgozók, mint ő...


Nem tudom, tehetném, mi lehetne a megoldás. Egyébként nincs baj a házasságuk kaliforniai, szeretjük egymást és nem elválni akarok, hanem megoldani a dolgot, de nem tudom, hogy, ha sem a kérés, sem a csúnya szó nem segít :/



2020. nov. 22. 19:40
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%

#6


Szerintem ha jobban mégismerted volna, akkor kiderülhetett volna, hogy van ilyen hajlama is.


Én azt tudom magamról, hogy főzök, mosok, takarítok magamra, mert lényegében 18 éves korom óta egyedül élek. És ez soha nem fog megváltozni, pláne nem egy terhes feleség mellett.


Feltételezem, a gyereknevelés (pelenkázás, altatás, stb.) is rád szakad majd a házi munka mellett. Szerintem menekülj egy másik pasihoz, ha nagyon eldurvul a helyzet, mert a bolondok házába fogsz kerülni a sok stressztől.

2020. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
81%

"Ha te minimálbéres dohánybolti eladó vagy, ő meg keres fél misit, akkor joggal várhatja el, hogy te csináld a házimunkát."


Akkor sem várja el joggal. Nem házi cselédet vett el vagy nem házi cselédhez ment hozzá. Másrészt nem tudhatod, hogy nem éppen fordítva van-e és a kérdező keres jóval többet.

2020. nov. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
87%
Ha mindketten dolgoznak, teljesen mindegy ki mennyit keres, attól ugyanúgy közös feladatnak kellene legyen a házimunkának. Kérdező, elmondom mi változott. Az hogy pár hónapra odaköltöztetek anyucihoz, ahol újra gyerek lehetett, kiszolgálták, ez neki kényelmes volt és ezt a kényelmet szeretné továbbra is megtartani.
2020. nov. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
98%
Elsárkányosodott a férjed. terhes vagy, biztonságban érzi magát, már nem kell semmit tennie érted, végleg vége a beetetésnek. Ebből csak akkor fog kizökkenni, ha érezni fogja, hogy inkább tovább lápsz, mint elviseled.
2020. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
69%
#10 az elején a pasi is csinálta a házimunkát. Én el tudom képzelni, hogy az volt a beetetés időszaka. Mostmár megvan a házasság, nagy ház, gyerek, nem olyan egyszerű kilépni a kapcsolatból. És most kezdődnek a szóbeli bántalmazások, szidalmazások. Szülésre hirtelen minden rendben lesz. Aztán a gyerek 4-5 hetes korára meglesz az első pofon is. Csak ugye akkor már még nehezebb lesz lépni. Majd ha a gyerek is kap pár taslit, akkot talán összeszedi magát a kérdező, hogy lépjen. Jön majd a huzavona a gyerekelhelyezéssel, sárdobálás, egymás alkalmatlanságának a bizonygatása, a másik anyagi ellehetetlenítésére tett kísérletek. Tipikus forgatókönyv és éppen asszisztálok egy ilyen házasságból való meneküléshez.
2020. nov. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem várhatja el joggal, párkapcsolatban nem kell ledolgozni a bérkülönbözetet, te jó ég.
2020. nov. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%
#18 Éppenséggel joga van elvárni a pasinak, hogy a nő kinyalja a fenekét. Csak a nőnek is joga van szedni a sátorfáját.
2020. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
28%

A, Vagy nem csinálsz te sem semmit;

B, Bevonod apránként a feladatokba úgy, hogy valami kisebb pajzán meglepiket teszel/tesztek bele.

2020. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
78%

"ne várja már el, hogy azonos szinten legyen a háztartásban. Ha én hozom haza a pénz 80%-át, akkor neki illik főzni, mosni, stb."


De, joggal várja el. nem lesz a szolgád és nem utánad fog ganézni szabadidejében, nem lesz semmivel kevesebb, mint te. Ha ezt nem tudod megemészteni, akkor ne vedd el, hanem keress egy jobban kereső nőt. Senki "csicskasági szintjét" nem az fogja meghatározni, hogy a párjaának éppen mennyit fizetnek. Illetve remélem, ha a nőd jobban keres, akkor magadra is kötelezőnek érzed a házimunka elvégzését.

2020. nov. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

#21


Bagoly mondja verébnek.

2020. nov. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!