Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiket a párjuk eltart, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiket a párjuk eltart, hogy élik meg? Hogy tudják kezelni?

Figyelt kérdés

A párom és köztem 12 év korkülönbség van. Én 25 éves vagyok.


Ő nagyon jól keres, saját vállalkozása van, ügyesen vezeti az életét.

Én 25 éves, szinte pályakezdő vagyok. Több éve dolgozom, de alig egy éve sikerült a szakmámban elhelyezkedni. A keresetem nettó 300 ezer forint, az övé ennek a triplája (a többiről nem is beszélve).


Szüleim meghaltak, adósságot hagytak rám, plusz diákhitelem is van. Sajnos a fizetésem nagy része minderre elmegy. Igyekszem beszállni a közös költségek legalább egy kis részébe, tv, internet, élelmiszer, háztartási kellékek stb. - nyílván ez meg sem közelíti az Ő ráfordítását. A saját dolgaimat természetesen én állom.


Most házat szeretne venni. Azért írom így, mert tudom, hogy jelenleg ebbe én nem tudok beleadni.

Egyszerűen teljesen kiborít ahogy tervezgeti a "jövőnket", amibe tulajdonképpen én nem tudok hozzátenni. Más színvonalon gondolkodik.


Nem tudom ezt jól kezelni, sajnos ez vitát is okoz, hisz ő meg nem érti, hogy miért nem fogadom el. Persze felhozza időnként ha lenne családom; vagy nem olyanok lettek volna amilyenek akkor máshogy lenne a jelenlegi helyzetem. Félek, ha összeköltözünk és gyerekünk lesz teljesen kileszek szolgáltatva ennek a helyzetnek, neki.



Nem sírni szeretnék nektek, mivel tudtam mibe megyek bele. Csupán olvasnék pár tanácsot, tapasztalatot olyanoktól akik eltudják képzelni ezt a helyzetet.


Min kellene változtatnom, hogy jobban kezeljem ezt? Hogy álljak hozzá?


Köszönöm mindenkinek, aki vette az energiát és elolvasta a kérdést, illetve normálisan válaszolt.



2021. jan. 2. 22:29
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
78%
Ezt ilyen kamukérdésnek érzem, tekintve, hogy adósság öröklését nem lehet rákényszeríteni senkire, azt vissza lehet utasítani.
2021. jan. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
29%

11: az adósságot vissza lehet utasíani az örökséggel együtt.


De ha örökölsz egy értékes ingatlant, meg rajta egy hatalmas adósságot (ami mondjuk az ingatlan értékének a fele), akkor nem fogod elutasítani, viszont ettől még fizetni kell az adósságot, ami pillanatnyilag lehet megterhelő. Persze hosszabb távon eladhatod az ingatlant, kifizeted belőle a tartozást, a maradék meg a tied, de ettől még egy darabig fizetni fogsz.



Másrészt van úgy, hogy jogilag elutasíthatod a tartozást, de erkölcsileg mégsem teszed meg.


Például az anyukád a tágabb családtól vett fel kölcsönt (mondjuk a testvértől). Ilynkor mondhatod röhögve a hagyatéki tárgyaláson, hogy így járt a nagynénéd, te nem kéred a tartozást, de ha jó viszonyt ápolsz a családdal, és szeretnél továbbra is, akkor át fogod vállalni a hitelt úgy is, hogy mínuszos az örökség (azaz csak hitel van).


És ez csak két egyszerű eset, millió hasonlót lehet találni, ahol bizony fizeted a hitelt, pedig jogilag nem feltétlen kellene.

2021. jan. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
78%

12 Ha örökölt volna mondjuk egy 70M érő házat, amin van 10M Ft hitel, akkor nem azt írta volna, hogy ő adósságot örökölt. Csak adósságot örökölni nem lehet. Aki felvállalja az adósságot, az bőven kompenzálva van az örökség által.



A családtól kért kölcsön meg ebben a formában nem reális.

2021. jan. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
46%

13: cAz nem igaz, hogy nem lehet adósságot örökölni! Az örökséget elutasíthatod (a + és a - részt is). De ettől öröklőd az adósságot is, az egy másik kérdés, hogy lemondhatsz róla



Elmondtam! Nekem az apám a családtól vett fel hitelt (nem sok pénzt, de azoknak, akiknek tartozott, azoknak ez számított), és bank felé volt egy kisebb összeg.


Mikor elment, akkor nem hagyott maga után semmit, csak 2 kis összegű adósságot, az egyiket bank felé, a másikat a család felé (lepapírozva, rendesen megcsinálva).


A hagyatékin dönthettem, hogy a család szemébe röhögök, hogy azt a pénzt elbuktátok, vagy a fiaként vállalom, hogy az öreg adósságát megfizetem. Te mit tettél volna? Mondod a nagynénédnek, és a nagybátyádnak, hogy bocs, ezt megszívtátok? Utána az életben nem állsz szóba a családdal?


Igen, ez is egy opció.

2021. jan. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%
12-es, ez rendben van, de a kérdező leírása alapján "csak" adósságot örökölt. A te példák meg nagyon speciális.
2021. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
46%
15: hidd el, ezek egyáltalán nem speciális példák. Egy-egy haláleset amúgy is megrázó, aztán meg a fejed vered a falba, mikor kiderül, hogy az örökség körül mekkora kavarások vannak még.
2021. jan. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%
16 Egyébként már bocs, elég érdekes az a rokonság is, aki kölcsönt ad és elvárja az adós gyerekétől, hogy törlesszen az adós halála után. Pláne úgy, hogy semmit nem örökölt elvileg. Nekem pl. pofám nem lenne ilyet csinálni az unokahúgaimmal. Ettől még ez nem túl gyakori eset, hiába fordult elő ilyen nálatok.
2021. jan. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem aggódom amiatt, hogy ha szakítunk "mi lesz". Ha kell vállalok plusz munkát és kiveszem a legolcsóbb szobát. Többször voltam utcán is gyerekként a nem túl támogató hátterem miatt, megélek kiflin is.


Nem szeretném tönkretenni a kapcsolatunkat a "befeszült" gondolkodásom miatt. Ezért is tettem fel a kérdést.


Ahogy utolsó írta, örököltem egy ingatlant egy relatíve nagy területtel. Voltak ötleteim ezzel kapcsolatban. Láttam , hogy a tulajdoni lap nem tiszta, de úgy gondoltam azt még tudom rendezni.


Aztán persze hirtelen buktak elő a további meglepetések. Százezres fizetetlen számlák, milliós tartozások itt ott, pont úgy ahogy 12-es mondja. Nyilván ügyvédet is fizetnem kell rendszeresen, mivel jogi ügyek is előlerültek.


Csak abból a naív gondolatból mertem a házat megtartani, mert az lett volna az első olyan "dolog/hely" ami biztos az életemben. Tudjátok az a "ha már minden szakad, elveszítem a munkahelyem és szobát sem tudok bérelni stb" akkor legalább van hova mennem.


Sajnos nem mértem fel megfelelően a körülményeket és hirtelen döntést hoztam.


Mindenesetre azt hiszem most ez egy másodlagos dolog, hisz nem erről szólt a kérdés.


#11 es: gyk-t nézegetve mindig akad valaki, aki azt hiszi a kérdésre, hogy kamu. Bár az lenne!

Mielőtt kijelentesz valamit azért jobb belegondolni kicsit mélyebben a dolgokba, nem ismered a körülményeket. #12 es jól elmagyarázta.

2021. jan. 3. 09:37
 19/26 A kérdező kommentje:
Jelenleg megterhelő, de bízom abban, hogy idővel kifizetődő.
2021. jan. 3. 09:39
 20/26 anonim ***** válasza:

17: nem várta el! elém állt a piszok kis nyugdíjjas nagybátyám, és mondta, hogy neki csak pár 100-al lógott az öreg, ő tényleg azt mondja, hogy hagyjuk a fenébe (én meg tudom, hogy 16 fokban ül, mert annyira tudja fűteni). Én támogattam apámat, nem kellett volna neki a kölcsön, a nagybátyámnak nincs gyereke.


Tudod, a szemébe néztem, és láttam, hogy hiányzik neki a pénz.


De szerencsére te előkaptad volna a PTK megfelelő fejezetét, és a képébe tolod, hogy megszívta...


Jó ember vagy 17-es, sok ilyen kellene még ebbe az országba, nem tartanánk itt ahol...

2021. jan. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!