Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiket a párjuk eltart, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiket a párjuk eltart, hogy élik meg? Hogy tudják kezelni?

Figyelt kérdés

A párom és köztem 12 év korkülönbség van. Én 25 éves vagyok.


Ő nagyon jól keres, saját vállalkozása van, ügyesen vezeti az életét.

Én 25 éves, szinte pályakezdő vagyok. Több éve dolgozom, de alig egy éve sikerült a szakmámban elhelyezkedni. A keresetem nettó 300 ezer forint, az övé ennek a triplája (a többiről nem is beszélve).


Szüleim meghaltak, adósságot hagytak rám, plusz diákhitelem is van. Sajnos a fizetésem nagy része minderre elmegy. Igyekszem beszállni a közös költségek legalább egy kis részébe, tv, internet, élelmiszer, háztartási kellékek stb. - nyílván ez meg sem közelíti az Ő ráfordítását. A saját dolgaimat természetesen én állom.


Most házat szeretne venni. Azért írom így, mert tudom, hogy jelenleg ebbe én nem tudok beleadni.

Egyszerűen teljesen kiborít ahogy tervezgeti a "jövőnket", amibe tulajdonképpen én nem tudok hozzátenni. Más színvonalon gondolkodik.


Nem tudom ezt jól kezelni, sajnos ez vitát is okoz, hisz ő meg nem érti, hogy miért nem fogadom el. Persze felhozza időnként ha lenne családom; vagy nem olyanok lettek volna amilyenek akkor máshogy lenne a jelenlegi helyzetem. Félek, ha összeköltözünk és gyerekünk lesz teljesen kileszek szolgáltatva ennek a helyzetnek, neki.



Nem sírni szeretnék nektek, mivel tudtam mibe megyek bele. Csupán olvasnék pár tanácsot, tapasztalatot olyanoktól akik eltudják képzelni ezt a helyzetet.


Min kellene változtatnom, hogy jobban kezeljem ezt? Hogy álljak hozzá?


Köszönöm mindenkinek, aki vette az energiát és elolvasta a kérdést, illetve normálisan válaszolt.



2021. jan. 2. 22:29
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
77%
20 Kicsit el vagy varázsolva. Hogy jön ide a PTK? Pont azt írtam, hogy nem fogadtam volna el pénzt a testvérem gyerekeitől. Ettől vagyok szemétláda? Vállalom. Mondjuk általában az ember nem a kajapénzből ad kölcsön párszázezret, de rendben van.
2021. jan. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
40%
Ne haragudj, kérdező, de ami a hagyatéki tárgyaláson nem kerül elő, az továbbra sem olyan tartozás, amit köteles lettél volna elfogadni. Bűzlik a sztori.
2021. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%

21: a PTK alapján mondhatsz le az örökségről


szivesen

2021. jan. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

23 Ennek nincs köze a témához abból a szempontból, ahonnan én érveltem.


Szívesen

2021. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

#22 semmi baj, ez a te választásod. Tudod nagyon sok körülmény és opció van - nem ismered őket. Úgy látom, hogy szerencsére neked nem volt ilyenben részed, így nem is értheted meg olyan könnyen. Sajnos viszont az egyik válaszolónak pont igen, ő nagyjából le is írta a sztorit csak más paraméterekkel.


A kérdésem pedig nem erre vonatkozott, így nem is részletezném tovább.

2021. jan. 3. 10:10
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ne haragudj, kérdező, de ami a hagyatéki tárgyaláson nem kerül elő, az továbbra sem olyan tartozás, amit köteles lettél volna elfogadni. Bűzlik a sztori."


Az elmű nem ült ott a hagyatéki tárgyaláson. A gázművek sem. A kifizetetlen számlákat mégis be kellett csengetni.

2021. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!