Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Útelágazáshoz érkeztem ti mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Útelágazáshoz érkeztem ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm lassan már 4 éve, most tervezünk albérletbe menni. Szerintetek ez a kalkuláció megállja NAGYJÁBÓL a helyét? kettőnk fizuja kb 440eft -120eft albi(budapesten)-30eft rezsi-70eft kaja(2ember)-77eft(kettőnk egyéb kiadása) maradna: 143 eft Ebből ha félre raknánk a felét akkor 70eft*5 éven át akkor össze jönne=4millió 200eft ebből már 5 múlva kapnánk lakást hitelre nem? Ez az egyik kérdésem, a másik az,hogy barátnőm nem tervez lakásra félre rakni mert,hogy ő is meg én is fogunk lakást örökölni kb +-15 év múlva körül,de addig albiban élnénk.Ergo minek rakjunk félre éveken át ha úgyis lesz lakásunk majd öreg korunkra?Nyilván nem várjuk senki halálát sem,de már biztosítva van lakás 15 múlva körül.Ti mit tennétek?Csak azért is gyűjtenétek lakásra,hogy legyen még 1 a biztonság kedvéért de cserébe "szűkölködtök", vagy amit félre raknátok pénzt azt más mire költenétek el(utazás,szórakozás)? Van egy személyes kérdésem is: Nyilván én vágyok valamilyen szinten gyerekre,családra,de tudom,hogy albérletbe nem vállalnék senkivel sem,mert ott ha gyerek is lenne akkor pláne nem lehetne félre rakni pénzt,csak keveset ami nem lenne elég lakásra.Szóval az én esetembe kellene egy önerő bárkivel is vagyok és majd ha már fizetjük a lakás hitelét akkor lehetne oda gyereket vállalni? Jól látom?De ehhez az kell hogy otthon éljünk mert nyilván csak akkor tud az ember félre több pénzt ha otthon él szülőkkel. Önállósodni is szeretnénk, de egy albérletben több pénz úszna el.. 4 év után már egy pár össze költözne, sajnos kevés félre rakott pénzünk van. A fizetésünket próbáljuk növelni a normál keretek közt(40 órás munka idő ami szóba jöhet).Szóval mit javasolnátok egy 30-as embernek?

2021. jan. 20. 18:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
96%

8.-nak.


De az albiból BÁRMIKOR átmehetsz egy olcsóbba, vagy haza.


De egy 30 éves lakáshitelt, hogy bontasz fel?

2021. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

Igen átmehet, de nem is lesz az övé soha.Mi 180 nm-es új házban lakunk 45 ezres törlesztővel. Bár igaz, hogy 21 éves koromtól hitelt fizettünk a férjemmel. Az volt az önrész az új házhoz. Bár kinek mire van igénye. 🤷‍♀️

8#

2021. jan. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%
440 ezret kerestek ketten? Hát nem viszitek túlzásba... inkább tessék ezen javitani és nem más emberen kell majd élősködni.
2021. jan. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
A pénzügyi részére is várom a válaszokat! A fenti kalkuláció megállja a helyét?
2021. jan. 20. 20:08
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
A rezsi tuti kevés.
2021. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Mennyi lehet a rezsi mostanság egy budapesti kis,átlagos lakásban?
2021. jan. 20. 20:12
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

4,2 millió önerővel nem fogtok hitelt kapni. A lakás 20, de inkább 30%-át szokták kérni a bankok. 13 millióért még nem kapsz lakást Budapesten, de öt év múlva talán vidéken se.

A költségek tőletek függnek, a rezsi pedig a lakástól is, de kijöhettek ennyiből.

2021. jan. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem tudja mi lesz 5 év múlva, azt sem hogy hogy alakulnak az albérlet árak 2 hónap múlva.
2021. jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Albérletet szoktam látni ennyiért, a rezsi nálunk 40-50ezer, de ez egy nagyobb lakás és hárman lakjuk. Albérletkereső oldalakon fel szokták tüntetni az átlagos rezsit is, ott nézz körül (ha nem abból kalkuláltad eleve). A kaja szerintem reális, az egyéb költés nyilván tőletek függ.

Én a maradéknak több, mint a felét raknám félre a helyetekben, mert az 5 év alatt 4 millió kevésnek tűnik nekem, illetve törekednék arra, hogy az 5 év alatt jobban fizető állást szerezzek, ha a végzettségem lehetővé teszi. Semmiképpen sem várnék a ház megöröklésére, különösen, ha gyerekvállalás is van a terveim közt. Ha a párod is 30 körüli, ezzel a forgatókönyvvel, ha lenne, biztosan albérletbe születne. Ha majd 15 év múlva megöröklitek a lakást, ki tudjátok adni, ha nagyobb, mint, amit elsőre vesztek, tovább tudtok költözni, később a gyerekeiteknek is továbbadhatjátok. Hidd el, jól fog jönni akkor is, ha addigra vesztek. Legrosszabb esetben eladjátok és abból fizetitek a hitel maradékát.


Az első dolog viszont, amit mindenképpen meg kell ejtened, hogy leülsz a pároddal, és megbeszélitek a jövőbeli terveiteket, mert az biztos nem fog működni, hogy te gyűjtesz, ő meg elkölti a pénzét, mert lakàsra vár.

2021. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kb jo. A kajan tudtok fogni havi 20-30 ezret, ha okosan foztok.

De kerdezo. 4 eve vagy a baratnoddel, es csak most koltoztok ossze. Semmit nem fogtok sporolni az elejen (par evig).

2021. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!