Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak èn gondolok hetero nőkènt arra, hogy jobb lenne az èletem fèrfiak nélkül?

Figyelt kérdés

Volt már pár kapcsolatom és jelenleg is 5.ève vagyok a párommal. Egyre inkább kiábrándulok az egèsz párkapcsolatosdiból és arra gondolok,milyen lenne az èletem ha egyedül lennèk. Megkímèlnèm magam a sok fejfájástól, vitáktól, attól, hogy nem úgy bánunk egymással, ahogy akarja a másik és mindig feljon 1-1 problèma. Nem is beszèlve a megcsalásról, átverèsről, elválástól 10-20 èv után, mert manapság már ez a megszokott.

Èlnèk egyedül a lakásomban,ahogy èn akarok, vagy egy barátnőmmel, velük kikapcsolódnèk, nyaralnèk élnèm az èletem, ha szerelni kell szerelőt hívok, ha hiányom van arra is csak kapnèk valakit... S nyugodt èletem lenne. Mert tudom,hogy nem ver át senki, nem nèznek más nőre mellettem stb stb és a többi ami mèg egy monogám kapcsolatban feljön.

Esküszöm, már a leszbikusság is eszembe jutott, mert a nők jobban megèrtik egymást 😂😂

Manapság meg már a gyerek témát is meglehet oldani... Szóval miért bajlódjak egy fèrfivel egész életemben?

25n


2021. febr. 12. 01:22
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
85%

Ugyanígy vagyok, szóról szóra.


40/N

2021. febr. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
8%
"Megjelentek a ribik" - Miért ribizi minden párkapcsolatban élő nő azokat, akikkel a pasija nyomul? A pasid verd át, nem az idegen nők. A párkapcsolatnak rengeteg életképes alternatívája van. Nyitott kapcsolat, szingliség, poliamoria stb. Azonos neművel együtt élni az is egy változat, de nem biztos, hogy megoldás.
2021. febr. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én egy harmincassal vagyok több, mint Te. Mégis azt mondom, ha visszamehetnék időben, nem mennék férjhez, és pasi sem kellene az életembe sehogy. Nagyon nyugodt életem, úri dolgom lenne. Mondom ezt úgy, hogy rendes, segítőkész férjem van, szeret nagyon (kettőnk közül ő szeret jobban, nem is vitás),mindig támogat, figyelmes.

Mégis, ha vonok egy egyenleget, jobb lett volna nem párban élni, hanem egyedül.

2021. febr. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
86%
38: detto (40/N, jó házasságban)
2021. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
87%

Ha újrakezdeném, én sem mennék férjhez. Elég lenne egy ittalszunk-ottalszunk kapcsolat, vagy az sem. Gyerekem sem lenne (bár van, imádom, de egy élethosszig tartó aggódás-őrlődés).


Lenne egy pici, ékszerdoboz lakásom, élhetnék a munkámnak és a hobbijaimnak. Akkor szexelnék, amikor kedvem van. Bár most, 40 évesen inkább élvezném a szexmentességet, annyit dgtak az elmúlt 25 évben.


Nem veszítesz semmit, kérdező, ha kiszállsz ebből.

2021. febr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a további válaszokat! Azoknak főleg, akik hosszasan kifejtettèk tapasztalataikat, jó volt olvasni!

#12.❤️


Egyèbkènt szerintem egy szóval sem említettem, hogy utálom az összes fèrfit. Biztosan vannak, akik egy èleten át hűségesek és tisztelik a párjukat, ezek a nők szerencsèsek.

A kèrdèsem az èjjel a felgyülemlett eddigi sèrtèsek és az este tapasztalt átverèsem vègett írtam ki. Őszintén ezek az èrzèsek öntöttek el, amit szerintem a legtöbb szakító fèl megtapasztal.

Alapvetően nem volt rossz a kapcsolat, de folyton ugyanaz a probléma ütötte fel a fejét, amit azt hittem már règ letisztáztunk. Annyira kiábrándító fèl èvente ugyanazt tapasztalni, mindig megbocsátani, hogy egyszer csak betelik a pohár.

Illetve a környezetemben mindenhol azt látom, hogy átverik egymást, megcsalják, vagy akár kisgyerekkel hagyják egyedül a másikat.

Már semmi se szent, se házasság, sem az a sok együtt töltött idő.

Egyébként a párom nem ilyen volt, legalábbis nem ezt mutatta hosszú időn át. Sokáig azt hittem végre megtaláltam azt a férfit, akiben feltètel nélkül bizhatok, akivel mindent megoldunk és szépen leèlhetjük az èletünk. És óriási csalódás azt látni, hogy csupán ábránd marad, mert már megtört valami.

Biztosan sok fèrfi össze tennè a kezét,ha olyan párja lenne,mint èn voltam az enyèmnek és ezt nem büszkeségből mondom.

De talán igaz az a mondás, hogy a legjobb nőt is unja valaki. S így megint feljön bennem a kèrdès, hogy érdemes X èvente újra felèpiteni egy kapcsolatotot, úgy hogy tudod kb mi lesz a vège? Mert nagyon kevesen maradnak a legvègèig. Érdemes mindig sebezni a lelked, bizakodni, megnyílni ,hogy aztán mindig csalódjunk?

S ez, hogy 40esek is ilyen vèlemènyen vannak a saját házasságukban, nagyon elgondolkodtató...

2021. febr. 12. 12:46
 37/45 anonim ***** válasza:
53%

Nem, nem érdemes 5 évente újra kezdeni.


A legjobb nem túlságosan egybe belebonyolódni.

2021. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
38%

38 Te leíród mi a probléma a kapcsolattal?

Kicsit érdekel, ha te is úgy érzed, hogy te vagy inkább a szeretett fél ergó nagyobb törődést kapsz, akkor mégis miért rossz a kapcsolat?

2021. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
61%

43-as!

38-as vagyok, hát megpróbálom leírni: Nem a kapcsolat rossz, hanem én közben ismertem ki magamat igazán. Én annyira szeretek egyedül lenni, annyira befelé forduló vagyok, és annyira szeretem a csendet, nyugalmat, hogy nem érzem úgy, hogy kellene mellém valaki. A munkámban is szabadúszó vagyok.

Gyermekünk is van, aki már kirepült (lány), imádom. De ha visszamehetnék, nem is szülnék, mert tökéletesen leírta itt valaki, életem végéig szóló aggódás-gyötrődés.

Valahogy én is amellett lennék, hogy egy jó munkahely (ami meg is volt, csak feladtam, amikor ideköltöztem 150 km-re), egy ékszerdoboz lakás (ezt is nagyon jól leírta valaki, én is erről álmodnék). Magam lennék, hazajövök munkából, azt csinálok, amit szeretnék. Senkihez nem lenne igazodás egy kicsit sem, az én házam, én váram. Mondom ezt úgy, hogy a férjem nyugodt, fát lehet hasogatni a hátán, és a házimunkát is megosztjuk.

De valahogy az időmet mégis sokkal jobban fel tudtam volna használni, ha nincs mellettem pasi. Igazából én voltam neki a bónusz, én vele úgy voltam, hogy akkoriban volt azért egy társadalmi nyomás a nőkön,(férj, gyerek), ő szerelmes volt nagyon, én csak szerettem, de nem több. És ami tény még, jókat tudunk beszélgetni, intellektuálisan is partner messzemenőkig. Csak hát...jobb lenne egyedül, és jobb lett volna egyedül az elmúlt 25 év is.

Ezért úgymond irigylem a maiakat, semmi társadalmi nyomás: férjhez mehetsz, de lehetsz szingli, lehetsz leszbi, úgy élsz, ahogy akarsz, mindenki bekaphatja. (Én kihúztam sokáig, 30 voltam, amikor férjhez mentem, kb. a 90-es évek elején ez még a vénlány kategória volt, azzal együtt, hogy tanult, csinos nő voltam.) De igazából nagyon hamar elrepült a 25 év, és sokszor sajnálom, hogy beálltam a sorba.

2021. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
62%

Maximálisan egyetértek az előző versenyzővel (én vagyok az ékszerdobozos-aggódós hozzászóló).


Még 15 éve is ciki volt felvállalni, hogy nekem jó (lenne) egyedül. Így mentem férjhez én is, bár rásegített, hogy terhes lettem.


Ha akkor nem jön a kisfiam, nem biztos, hogy párkapcsolatban élnék.


Néha a fél életemet odaadnám azért az egyedül élős-összejárós másfél évért, ami nekem jutott.


Ráadásul későn szültem (36), így még kevesebb esélyem van a nyugis évekre.

2021. febr. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!