Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem szeretne több időt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem szeretne több időt velem tölteni a párom?

Figyelt kérdés

Nem élünk együtt, így értékelem azokat a hosszú hétvégéket, amiket egymásra tudnánk fordítani. Ilyenkor én közös időtöltésben gondolkozom, ő pedig plusz munkákban, hiszen neki egy lehetőség, hogy szabadidejében plusz munkát csináljon (akár más, akár maga javára).

Ő inkább a munkájára koncentrál, karrierista, nekem pedig a családi értékek jelentik a boldogságot és a közösen eltöltött pillanatok.


Most húsvétkor megbeszéltük, hogy közösen készítjük a menüt és másnap kirándulunk.

Eddig ott tart a dolog, hogy ő dolgozik, mindenféle munkát kitalál magának, ami nem lenne kötelező, de őt ez teszi boldoggá, a munkának él.

Én jobban értékelem a közösen töltött időt. Míg ő inkább spontán, tehát nem tervezi el, nem beszéli meg velem, hogy mégis mit-mikor és hogy csináljunk, azzal ellentétben én szeretem előre tudni, hogy melyik nap mi lesz, hiszen így tudok előre tervezni.


Úgy érzem háttérbe vagyok szorítva és neki nem elég fontos a közösen eltöltött idő. Még egy szót sem beszélt velem arról, hogy én mit szeretnék, mikor menjek, hogy készüljek, még azt sem beszéltük meg hova megyünk kirándulni. Semmiféle érdeklődést nem mutat ezek a dolgok iránt, amik nekem fontosak lennének. Ha rákérdezek, akkor leteremt, hogy miért vagyok türelmetlen, miért nem csinálhatja a dolgát, állandóan velem kell foglalkozni.

4 napból csak 1-2 napot kértem tőle, amit munka mentesen, minőségi időben tudunk együtt tölteni. Megjegyzem, hogyha együtt is sikerül tölteni egy napot, mindig belecsempész munkával kapcsolatos dolgokat, hogy kísérjem már el ide, intézzem már el neki ezt, ő addig megcsinálja azt...és végül ne egymásra fordítjuk azt a kevés időt, hanem mindketten az ő akaratát, munkáját csináljuk.

Csak egy kellemes húsvétot szeretnék, de úgy érzem az ideiből sem lesz semmi.

Sajnos tavaly is hetekig tervezgettem a menüt, a bevásárlást, a dekorációt és mindent, amiben szintén nem volt partner, nem is sikerült.Ilyenkor mindig veszekedés a vége.



2021. ápr. 4. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Én nem foglalkoznék vele és megvárnám mig ő keres
2021. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Ő ilyen. Ha nem jó neked, hagy ott.
2021. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet, hogy lakásra, vagy autóra gyűjt, azért ragad meg minden olyan alkalmat, amikor plusz pénzt kereshet?


Egyébként ha már tavaly is ilyen volt miért vagy meglepődve? Keress olyat, akivel hasonlóak az igényeitek!

2021. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen válaszokat mindig lepontozzák, de azért félve megkérdezem, hogy amikor családotok lesz, akkor is a rengeteg együtt töltött időnek örülsz majd, vagy inkább annak, hogy bár kevesebbet vagytok együtt, de megfelelő mennyiségű pénzt keres magatoknak?
2021. ápr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nyilván elfogadom és tűrök, de azért rosszulesik, amikor hasonlóan telt a karácsony és minden olyan ünnep, amikor egymással illik tölteni az időt és nem a plusz munkával.

Jelenleg nem gyűjt kimondottan semmire, csak gyűjt és én ezt is értem, értékelem, én sem lopom a napot, de úgy gondolom, hogy az életünket nem csak munkával kell tölteni.Hiszen ha görcsösen gyűjtünk megállás nélkül, aztán meglesz az, amire vágytunk, lehet pont a kapcsolatainkat hanyagoljuk el. Ugyanúgy kell ápolni egy kapcsolatot is, mint gyűjteni egy autóra, ugyanúgy időt kell rá szánni és attól még hogy van egy kapcsolata az embernek, nem azt jelenti, hogy megvan és az a lényeg, félre lehet dobni bármikor mert úgyis ott leszek.

2021. ápr. 4. 14:10
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, akkor itt a többség csak dolgozik egymás mellett, hiszen az a lényeg, hogy jól éljetek, de a minőségi idő nem számít. Az nem baj, ha közben eltávolodtok, nincs meg a kellő intimitás, egymás irtánti megfelelő törődés. Érdekes világot élünk.

Ne azt mondom, hogy lustálkodni kell és semmit se tenni, nem kell plusz munka, de tudjuk már az egészséges határokat.

Régen is dolgoztak, mégis mindenki tudja, hogyha ünnep van, akkor lerakjuk a munkát, vagy a munka nagy részét és a szeretteinkre szánunk egy kis időt, legalább ilyenkor. Ott vannak a hétköznapok, arra való, hogy dolgozzon az ember.

2021. ápr. 4. 14:13
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Arra továbbra sem válasazoltál, hogy ha neked így nem jó, neki viszont igen, és változtatni sem hajlandó, akkor minek vagy vele.
2021. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Talán, mert attól még szeretem, és amikor kapok végre egy kevés időt, akkor azt élvezem, jól érzem magamat és nem szívesen hagyom veszni mindezt. Nos csupán ezért nem szeretném eldobni ezt az egészet. Próbálok engedni, tűrni, elfogadni, alkalmazkodni, de nem gondolom azt, hogy ez csak az én dolgom egy kapcsolatban. Még a végén én leszek a hibás, mert a Húsvétot együtt szeretném tölteni a párommal és nem munkával. Elnézést.
2021. ápr. 4. 14:17
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Minket pl a covid zárt össze, értem ezalatt hogy emiatt költözött hozzám. Van egy speciális, időigényes hobbija /munkája, és mi végül együtt találtunk ki egy közös projektet, igy együtt "dolgozunk".
2021. ápr. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Ki mondta, hogy a te hibád?


Itt siránkozol, hogy már a tavaly húsvét meg a karácsony is ilyen volt, és az idei húsvétit is ugyanígy töltitek. Ha te, aki több éve ismered a párodat, nem tudod megbeszélni vele, akkor itt mit vársz vadidegenektől? Most vagy elfogadod, hogy neki a munkája ennyire fontos, vagy megpróbálod megbeszélni vele, hogy ez neked így nem jó (gondolom már megtörtént), ha meg ez nem segít, akkor szakítasz.

2021. ápr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!