Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kockáztassak, vagy éljek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kockáztassak, vagy éljek boldogtalanul?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, minden vélemény érdekelne aki segíteni tud.

50+-os hölgy vagyok bár fiatalos. 12 éve vagyok férjnél, gyermekünk nem született. Mielőtt párommal megismerkedtem albérletben laktam. Örökölni sem fogok már, szüleim egy hitel miatt elbukták lakásukat, ilyesmi.

12 éve férjem lakásába költöztem ahol azóta is élek. Ez csak az ő tulajdona.

Sajnos teljesen elhidegültem tőle, kifejezetten boldogtalan vagyok mellette. Nem hinném hogy ez helyrehozható lenne, rengeteg a sérelem mára köztünk.

Szeretnék új életet kezdeni, elköltözni tőle, inkább egyedül élni, de elvárásoktól mentesen.

A problémám hogy csak albérletben tudnám ezt megtenni.

50+-osan mit gondoltok ez mennyire kockázatos?

Ha bármi történne, akár táppénz vagy más, félek hogy mindig tudnám-e fizetni.

De boldogtalanul sem élhetek.

Mit tanácsolnátok, mit tennétek helyemben?


2021. ápr. 15. 13:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
97%

Én elég kockázatosnak látom a helyzetet. Legalább annyi megtakarítást félre kéne tenned, hogy ha nyugdíjad lesz, akkor meg tudj élni, albérlet fizetés mellett is.


Lakást semmiképp nem bérelnék, legfeljebb munkászállón helyezkednék el, vagy egy szobát bérelnék, de az az igazság, hogy mégha a pároddal nem is vagytok szerelmesek, ha ki tudtok alakítani egy nyugodtabb légkört, akkor valószínűleg nyugalmasabb, mint egyetemistákkal együtt lakni.


Ami még felmerült bennem, hogy otthon ápolásra nem tudsz-e jelentkezni? Nagyon megterhelő, de 0-24 órában ott tudsz lakni, akkor lakbért nem kell fizetned, általában ellátást is fizet és havi 200-300-at megkeresel vele talán (külföldön, akár többet is). Ebből talán összejönne annyi pénzed, hogy ne kerülj nyugdíjas korodban az utcára...

2021. ápr. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
61%
Esetleg nyitott házasság? Én nem vagyok a híve de lehet másnal bejöhet.
2021. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

A három év alatt volt egy balesetem amikor hónapokig nem tudtam dolgozni. Akkor nagyon megcsappant a pénzem ami egyébként volt. Ebben az időszakban ki is derült mennyire számíthatok férjemre, itt voltam, eltűrt az tény.

De kb. ennyi, kedvesség az nem volt benne mert nem tudott használni egy ideig semmire.

Nyitott házasságba egyikünk sem menne bele. Azért is szeretnék elköltözni tőle, kicsit bízom benne hogy lenne még esélyem egy jó párkapcsolatra. A korom miatt félek hogy késő.

2021. ápr. 15. 14:12
 14/22 anonim ***** válasza:
35%
Hát valaki nagyot koppant azon a falon.
2021. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

Ne félj a korod miatt lépni, sosem késő. Ennél már az is jobb, ha ideig-óráig nagyon meg kell gondolnod minden forintnyi kiadást.


Édesanyám 30 év házasság után, 58 évesen kezdett új életet, igaz ő világ életében spórolós volt és készült rá, hogy majd egyedül kell megállnia a lábán, így volt lehetősége venni egy lakást. Most, 10 évvel később nagyon boldog, szépen felújította a lakást, élvezi az életet.

2021. ápr. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
19%
nem marad más, mint elszegődni valami 60as papi mellé ottlakásos ápolónőnek, mondjuk havi egyszer/kétszer le kell pippantanod, de legalább megszabadulsz a férjedtől.
2021. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

24 órás ápolás, vagy egy idős férfi ápolása egyáltalán nem a szabadságot jelenti. Én munka után szeretnék azt csinálni amit akarok, kötöttségek és alkalmazkodás nélkül. Még akkor is ha ennek egy albérlet az ára.

Tudom, anyagilag kockázatos.

2021. ápr. 15. 15:32
 18/22 anonim ***** válasza:
65%

#17 Van az anyagilag kockázatos, meg van az anyagilag öngyilkosság. Lesz 15 év alatt optimista esetben annyi pénzed, hogyha 15-20 évig nem emelkedik a nyugdíjad, akkor el tudd magadat tartani?


Mert ha igen, akkor lépd meg. Ha ki tudsz találni valamit, amivel 75 évesen nem kerülsz az utcâra, akkor csináld, de ne felelőtlenül vágj szerintem bele...

2021. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Férjednek van gyereke?
2021. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Egy valamire való nő mindíg kell! Lépj tovább hidd el megéri.. nehéz, rögös út lesz.. de jobb, mint egy hideg kapcsolatban...
2021. ápr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!