Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A helyemben vele maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben vele maradnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, tökéletesen működő párkapcsolatom. Tényleg nagyon erős köztünk a kapocs, nála jobbat elképzelni se tudnék! Minden szuperül működik, kivéve az, h nem egyeznek teljesen a céljaink. A főbb célok stimmelnek: saját családi ház, 2 gyerek, hasonló érdeklődési kör...de időrendben ő máshogy gondolja. Mindketten 30 felett vagyunk. Én nagyon szeretnék családot belátható időn belül, neki pedig fogalma sincs, h mikor fogja azt érezni, h apa szeretne lenni. Én úgy érzem, h ebbe belepusztulok, mert ugye konkrétat se tud mondani. Várjak még miatta 5 évet a családtervezéssel, aztán közölje velem, h még 3-4 évre van szüksége??? Megértem őt is, de én se leszek már termékenyebb, főleg, ha a 40-hez közelebb tervez.

Mit gondoltok? Tartsak ki mellette, várjam ki azt az időt, ami neki megfelelő, aztán lehet, h mi leszünk a világon a legboldogabbak? Vagy inkább ismerkedjek, majd kezdjek bele egy új párkapcsolatba, ahol egyeznek a rövid- és hosszú távú céljink is? De mi van, ha a páromhoz hasonló szuper embert sose találok? Nagyon örlődök, h mit kellene tennem, de én ebbe teljesen bele vagyok betegedve, h ennyire távol áll tőle a családtervezés :(


Kioktató jellegű válaszokat nem kérek, csak arra szeretnék választ kapni, h Ti mit tennétek a helyemben, ha ilyen helyzet állna elő.

Köszönöm, h elolvastad!



2021. máj. 3. 09:17
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
96%

Oké, elhagyod. Eltelik x idő mire találsz egy társat (ha csak donor kell, akkor gyorsabban megy). Hacsak nem vagy felelőtlen, akkor az első évben nem vállalsz be azonnal egy gyereket, eltelik egy kis idő mire összeköltöztök, kiderül, hogy működik-e és egyáltalán szóbajön a családalapítás.


Ha mázlid van elsőre találsz egy pasit, ha nincs, akkor 40 évesen egyedülálló leszel, esetleg a nyakadban 1 gyerekkel.


És ugyanúgy eltelt 5 év, mint ahogy a mostani kapcsolatodban is eltelne.

2021. máj. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
21-esnek igaza van. Nagyon sok egyedülálló, 40-hez közeli nőt láttam egy társkeresőn, akiknek volt legalább 1 gyerekük. Ebből biztos volt olyan, aki szintén sietett, nem volt elég idő kiismerni a másikat, nem működött és szakítottak/elváltak.
2021. máj. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
71%

Kedves 9-es.

Lehet azért mondja a barátnőd ezt a biológiai óra témát, mert nem alaptalan, hogy 30-hoz közel egy nőben elkezdődnek olyan folyamatok, amik a gyerekvállalás sarkallják.

A szervezet nem hülye, időben jelzi ha valamire készen áll.

A petesejtek száma adott, és a kor előrehaladtával egyre kevesebb lesz, ami a termékenységet is befolyásolja. De nyilván nem várható el, hogy ezt minden férfi tudja, akik még csak a kötetlen szexnél tartanak fejben, és lényegesen később érnek mint a lányok.


Gondold végig, hogy valójában meddig lehet húzni a gyerekvállalás kérdését, ha nem egyeznek az igények...


És miért írtam le ezt neked?

Mert én is 29 éves vagyok mint a barátnőd, és ugyanazt érzem mint ő...

A különbség csak annyi, hogy neki adottak a lehetőségei, csak te akadályozod benne, én meg újfent a párkeresés nehézségeivel küzdök...

2021. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy rettenetesen nehéz helyzet és nincs jó döntés, mindenképp kompromisszumot kell hoznod.


Nagyon nehéz úgy tanácsot adni, hogy nem ismerjük a párodat.


Csak egy példa, hogy a férjem is 6 évet várt az eljegyzésre, amikor én amúgy úgy jöttem vele össze, hogy szerintem három éven belül el kell tudni dönteni, hogy együtt tervezünk-e maradni. Ugyanez volt, hogy eldöntötte, hogy velem marad, de egyszerűen mindig húzta-halasztotta.


Én is ilyen kettősen éreztem magam, hogyha biztos lettem volna a kapcsolatunkban, akkor nem zavar, de nyilván, ahogy telik az idő, egyre bizonytalanabb vagy abban, hogy a másik mit akar, nem csak játszik-e, tényleg szeret-e, tényleg el fog-e venni. Két barátnőmmel beszéltem meg, az egyik azt gondolta, hogy érdemes várni, a másik szerint fölösleges volt, mert a párom nem fog elég gyorsan felnőni.


Még családtagként is nagyon nehéz ilyen helyzetben bármit mondani, mert ténylegesen a párodat kellene megítélni.


Esetleg arról lenne érdemes beszélgetni, hogy miért nem akar még gyereket, milyen félelmei vannak, mit tudtok tenni, hogy ne aggódjon annyira.


Te is jobban rá fogsz látni, hogy mi az, amitől tart, illetve lehet, hogy az is segít, ha több programot terveztek olyanokkal, akik szintén családtervezés előtt állnak. (Tudom, hogy abszurd, meg nem kell erőltetni és manipulálni a màsikat, de legalább valamerre el fogja mozdítani valószínűleg. Aki most nagyon ellenáll, azt nehezen fogod öt év múlva lelkes családapaként látni, a férjemnek meg sokat segített, mikor volt a baráti társaságban egy másik eljegyzés meg egy házasság.

2021. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
92%

El kell keserítselek: az első mondatot nem igaz, csak szeretnéd azt hinni. Ha tökéletesen működne a kapcsolat, nem kérdeznéd meg gyakorin, hogy szakítsatok-e.


Rávilágítok az ellentmondásra:

- "A főbb célok stimmelnek: [...] 2 gyerek"

- " neki pedig fogalma sincs, h mikor fogja azt érezni, h apa szeretne lenni"

Azért elég nagy különbség van aközött, hogy valaki 2 gyereket szeretne VAGY nem tudja, hogy mikor fogja érezni, hogy szülő akar lenni. Ha valaki azt mondja, hogy két gyereket akar, azt számomra azt jelenti, hogy már most úgy érzi, hogy szeretne apuka lenni.


Meg ez:

"Én úgy érzem, h ebbe belepusztulok, mert ugye konkrétat se tud mondani."

Ha tökéletesen működne a kapcsolat, akkkor nem éreznéd úgy, hogy belepusztulsz. Ha a főbb célok megegyeznek, tehát ő 2 gyereket szeretne, az elég konkrét! Most meg azt írod, hogy nem tud neked konkrétumot mondani.


Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, DE azzal nem érsz semmit, ha azt írom, hogy én őszintén elbeszélgetnék vele, és ha nincs változás, ott hagynám. Inkább rávilágítok, mekkora ellentmondások vannak, és akkor magadtól is meg tudod hozni a SZÁMODRA jó döntést.


Saját családi házra nagyon sok ember vágyik amúgy, ahogy biztosan mással is megegyezik az érdeklődési köröd, és nem ő az egyetlen a világon, akivel tudnál beszélgetni. Ettől függetlenül ülj le, beszélgess vele, és legyetek őszinték egymáshoz!

2021. máj. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
75%

Egy ismerősömék voltak ilyen szituációban 8 évig együtt amiből 2 év házasság, a nő szintén 30 volt az ismerősöm meg 34. Elváltak mert a nő gyereket akart. Szerintem jól döntött mert a volt férje az ismerősöm nagyon egy komolytalan alak. Azóta már 40 éves de úgy viselkedik mint egy 20 éves. Persze ne járjon mindenki így, kívánom, hogy a te párod komolyan vegyen téged és komolyan elgondolkozzon. Szerintem üljetek le és ne csak felhozd neki a témát, hanem mond el ez téged mennyire bánt és fusztrál. :) Az én páromnál is vannak dolgok amiknél nekem nagyon nehéz elmondani őszintén, mi zavar, de muszáj. Nem egyszer jártunk már úgy, hogy a párom nem is gondolta, hogy valami engem annyira zavar, mert nem ültem le vele komolyan.

Szóval hajrá! Ha tényleg minden okés köztetek tudtok dönteni egy komprumisszumos megoldás mellett. Hisz ebben neked is engedned kell ha mnellette szeretnél maradni, ha pedig nem, akkor jobb lépni.

2021. máj. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
83%

Csak azt szedd ki belőle, hogy benne van-e az 5 vagy a 10 éves tervben, aztán abból már csak tudsz számolni.


Azon viszont gondolkozz el, még ha el is hagyod és jó esetben találsz másikat mondjuk egy év alatt, ott is el fog telni még pár év kettecskén, mire lesz gyerek. Ha 20 vagy, ha 30, mindenkinek igénye szokott lenni pár év kettecskén jól érezni magukat babázás előtt...ez az általános. Akkor meg ott vagy, hogy legkorábban akkor is úgy 4-5 év, mire babázol.

2021. máj. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
76%
Soha nem akartam az élettől semmit. Családot főleg nem. Viszont mikor találkoztam azzal a nővel akit tényleg tudtam szeretni, már is akartam saját házat, családot. Vagy is aki kifogásokat keres, az nem is igazán akar. Természetesen tervezni kell, de belátható időn belül. A majd egyszer, nekem gyanús.
2021. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
100%

9es vagyok. Lehetséges hogy más szempontból " néz, vizsgál téged", lehet hogy jól elvagytok a mindennapokban, de úgy érzi ilyen nagy dologban nem tudtok jól együtt működni és nem egeszítenetek ki egymást. Ezáltal rá szakadna több teher.


Lehet azt nézi hogy hogy viselkedsz v reagálsz egy-egy nehéz időszakban és ez a ketelyei oka...nálunk kB ez van..

2021. máj. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig azt mondom, hogy aki hezitál, nem tud egyértelmű választ adni valamire, nem csak gyerektémában, hanem bármiben, az igazából inkább a nemleges válasz felé hajlik, csak gyáva megmondani. Mert ha valaki tényleg akar valamit, jelen esetben pl családot, gyerekeket, akkor az nem fogja harmincakárhány évesen egy több éve jól működő kapcsolatban azt mondani a párjának, hogy fhuu, hát nem is tudom, hogy mikor akarok gyerekeket.. hanem azt fogja mondani, hogy persze, hogy akarok, már ma este bele is vághatunk. Egyébként is harminc fölött vagytok, már nincs túl sok időtök ilyeneken agyalni, mert már így is eléggé benne vagy a korba, és egyre több veszélyt vállalsz azzal, ha tovább húzod, és idősebben szülsz.
2021. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!