Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A helyemben vele maradnátok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A helyemben vele maradnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves, tökéletesen működő párkapcsolatom. Tényleg nagyon erős köztünk a kapocs, nála jobbat elképzelni se tudnék! Minden szuperül működik, kivéve az, h nem egyeznek teljesen a céljaink. A főbb célok stimmelnek: saját családi ház, 2 gyerek, hasonló érdeklődési kör...de időrendben ő máshogy gondolja. Mindketten 30 felett vagyunk. Én nagyon szeretnék családot belátható időn belül, neki pedig fogalma sincs, h mikor fogja azt érezni, h apa szeretne lenni. Én úgy érzem, h ebbe belepusztulok, mert ugye konkrétat se tud mondani. Várjak még miatta 5 évet a családtervezéssel, aztán közölje velem, h még 3-4 évre van szüksége??? Megértem őt is, de én se leszek már termékenyebb, főleg, ha a 40-hez közelebb tervez.

Mit gondoltok? Tartsak ki mellette, várjam ki azt az időt, ami neki megfelelő, aztán lehet, h mi leszünk a világon a legboldogabbak? Vagy inkább ismerkedjek, majd kezdjek bele egy új párkapcsolatba, ahol egyeznek a rövid- és hosszú távú céljink is? De mi van, ha a páromhoz hasonló szuper embert sose találok? Nagyon örlődök, h mit kellene tennem, de én ebbe teljesen bele vagyok betegedve, h ennyire távol áll tőle a családtervezés :(


Kioktató jellegű válaszokat nem kérek, csak arra szeretnék választ kapni, h Ti mit tennétek a helyemben, ha ilyen helyzet állna elő.

Köszönöm, h elolvastad!



2021. máj. 3. 09:17
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
77%
Majd ha tiz ev mulva ugy erzi a parod,hogy keszen all az apasagra,te pedig nem tudsz teherbe esni,ne lepodj meg,ha lecserel egy huszoneves,szulokorban levo nore,akkor aztan se ferj se gyerek.
2021. máj. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
régen 2-3 évet mondott, most meg nem mond semmit. ha tényleg akar gyereket, akkor azért gondolom ő is képben van hogy 40 felé nehezebb neked teherbeesni, főleg ha kettőt is akartok, meg annyifelé oka lehet hogy évekbe telik. szerintem nem akar gyereket, de nem mondja meg, mert elhagyod.
2021. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket nem eleg megcsinalni-megszulni negyven+ evesen,fel is kell nevelni.En nem adnek neki tobb gondolkodasi idot.Dontse el egyertelmuen,hogy mit akar,aszerint lepnek.Ha tovabbra is mellebeszel,akkor elhagynam.Ne szorakozzon az idommel.
2021. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm nehéz kérdés. Amennyiben 110%-ig biztos vagy benne, hogy akarsz gyereket, elképzelhetetlen az életed nélküle, akkor szerintem mondjon a férjed egy határidőt, pl. 3 éven belül, ha pedig addig sem akar, akkor hagyd el! Ez annyira kapcsolat és személyiségfüggő, nekem pl. fontosabb a kapcsolatom mint egy még meg sem született gyerek, de nyilván nem vagyunk egyformák.
2021. máj. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem akar gyereket, ha ezt elmondja most, lelépsz. Így még húzza pár évig, addig se lesz otthagyva. Egy 30 feletti ember nagyon jól tudja, mit akar.
2021. máj. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%

Remélem, azért itt minden válaszoló átlátja, hogy nem azzal van a fő probléma, hogy a pasi nem akar gyereket. Az teljesen rendben van, nekem sem prioritás.


Inkább az a gond, hogy ellentmondásos dolgokat állít. Most 2 gyereket akar, vagy nem tudja-e, egyszer szeretne-e apuka lenni? Igen is, az őszinteséget mindenki megérdemli egy kapcsolatban. A hitegetést, időhúzást nem.

2021. máj. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
3 éves kapcsolat nem olyan hosszú. Ha a pasi nem érett még az apaságra, annak oka van: csak a szórakozás, utazások, kényelmes életmód, anyagiak, mama hoteles ficsúr, önző, magának való ember, stb. Még valami: minél később kezded, annál később fékezés be: a pasid 60 körül lesz, mire a gyerkőc leérettségizik! Májd jön az egyetem, ha értelmes. Mire lesz unoka, addigra idős türelmetlen emberekké váltok. Nem lesz türelmetek a sírós babára vigyázni, mikor a gyereked el akar majd menni kikapcsolódni, gyerek nélkül velneszezi. Ez nem légből kapott mese, hanem mi éppen most vagyunk elszemvedői a gyerekeink késői családalapításának.
2021. máj. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs veszekedés"... nem akarok károgni, de most mitől lenne? (azon kívül, hogy ő még nem akar családot). Szabadok vagytok, nincs kötöttség.

Na ez meg fog változni a gyerekkel.

Szóval a tökéletes pár ábrándjában nem érdemes ringatni magad. Jönnek majd a kihívások...


Hogy mit tennék:


Megbeszélném a párommal, hogy ez és ez a problémám. Kompromisszumos megoldásként kitüznék (ajánlanám, hogy közössen tűzzünk) ki határidőt.

pl.: éllapodjatok meg, hogy öt év múlva belevágtok a gyerekvállalásba

2021. máj. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 A kérdező kommentje:

Állítása szerint azért mondott először 2-3 évet, mert nagyon erőltettem a választ. Azt mondta, h megígérheti neken az 5 évet, de az nem jelenti azt, h 5 év múlva akarni fogja, ugyanis nem tudja még, h mikor fogja akarni. Az is lehet, h már 4 év múlva készen áll. Szóval nem tud hiteles választ adni erre, nem tudunk erről érdemben beszélni. Szerinte az én felfogásom ilyen téren nem elég modern, ugyanis manapság nem az a gyakori, h 35 éves kor alatt alapítanak családot az emberek.

Nincsenek kétségei, nincs semmilyen félelme a gyermekvállalással kapcsolatban, csupán úgy érzi, h miért siessünk vele, amikor van választásunk. Még szeretné kicsit kiélvezni helyzetét. Nem rég költözött el a családi fészekből.

Én úgy gondolom, h a türelem is egyén függő! Nyilván a kor is közrejátszhat, de nem ezt érzem a legnagyobb problémának. Egyszerűen én már 40 évesen szerettem volna túl lenni a babázós időszakon


Egy kedves válaszoló azt írta privátban, h intézzem úgy, h becsússzon a baba. Ezt nem tartom jó ötletnek! Nem lenne korrekt húzás a párommal szemben, illetve erre biztosan rámenne a lapcsolatunk, ha ráerőltetném, mert beszéltünk már erről, ő nem tartana így sem igényt a babára a mostani helyzetünkben. Megtarthatnám, de nem akarok egyedülálló anya lenni, ráadásul csökkentené az esélyeimet a pártalálásban. Ez egyszerűen úgy rosz ötlet, ahogy van. Ismerősünk gyerkőcére is szoktunk időnként vigyázni, ő már 5 éves, nagyon jól elvagyunk vele, de az sem hatja meg, ha babákat, gyerekeket nézegetünk.

Én egy gyerekkel is megelégednék, de Ő mondogatta, h 2-t szeretne (csak ugye ki tudja, h mikor...)

2021. máj. 4. 14:10
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Ugye te is tudod, hogy nem lesz gyereketek? Ami nem baj, csak te akarsz...
2021. máj. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!