Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

A párommal már 2 éve vagyunk együtt, én 23 ő pedig 24 éves. A húga terhes lett, ezért megmondták hogy amíg be nem oltatom magam addig nem mehetek hozzájuk, oldjuk meg párommal máshogy, találkozzunk heti 1x, legyen távkapcsolat, őket nem érdekli így döntöttek. (Ezt még meg is értem mert nem akarok senkinek bajt okozni azzal hogy nem vagyok beoltva) Ezért párommal felhoztuk az albérletet, erre az apja fel csattant hogy ő nem engedi a fiát albérletbe, nem fogja hagyni hogy a fiától elvegyem a pénzt amit ő saját vállalkozásba, saját ház gyűjtésébe akarna fektetni. Mondtam hogy erről szó sincs, mindent felesben fizetnénk természetesen, nem ő tartana el engem és hogy tőlük sem várunk semmilyen anyagi támogatást. Erre mondta hogy ők nem is segítenének, gondolják hogy az én szüleim sem. Mondtam nekik hogy az én szüleim magától fel ajánlották a segítségüket ha szükségünk lenne rá és mellettünk állnának mindenben amiben csak tudnak. Erre mondta az apja hogy akkor elég hülyék a szüleim..


Innentől az egész téma átment személyeskedésbe, felhozódott az is hogy én a házimunkát meg osztanám a párommal hogy ő is vegye ki a részét belőle. Az apja szerint szégyen ez egy férfire nézve, az ő fiát nem azért nevelte hogy mosogasson, ki ne találjak ilyet mert ez női munka. Megmondta hogy lusta vagyok és kényelmes amiért én nő létemre megkérném a páromat h segítsen a házi munkában. (Ő szívesen megcsinálna mindent amire megkérem, nem érdekli hogy mi a férfi és női munka, csak a szülei egyszerűen nem engedik)


A legszomorúbb hogy veszekedés közben a párom végig csendben ült, próbált kiállni értem de olyan halkan hogy a szülei meg se hallották, nem is engedték szóhoz jutni így inkább nem mondott semmit. Rosszul esett mert így nekem kellett egyedül megvédenem magam a szüleivel szemben és meg se próbálta leállítani őket.


Azt tudni kell hogy amikor én ott vagyok akkor mindenben segítek, én tartom rendben a párom szobáját is, kitakarítok az egész felső emeleten, a húgának is mindenben segítek amire megkér, azt is megcsinálom amit neki kéne. Főzök és bevásárlok is magunkra természetesen saját pénzből.


Volt még pár dolog, de ennyi a legfontosabb. Párom hallani se akar albérletről, mert pénzkidobás és arról sem hogy hozzánk költözzön. Az a baj, hogy ilyen veszekedés után, hogy még a szüleimet is a szájukra vették meg engem is szidtak így nem tudok menni hozzájuk pedig felajánlották hogy hétvégente mehetek (hétvégén nem támad a vírus?!). Nem bírnék ott lenni és jópofizni velük. Arról nem is beszélve hogy az idegtől enni se bírok, pedig már nem is vagyok ott.


Ti mit tennétek? Mi a véleményetek?



2021. máj. 10. 10:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%

Odáig szerintem oké, hogy nem állt bele a párod a szüleivel való vitába. Ilyen szülőkkel úgyis felesleges vitatkozni, mert nem hallják, nem értik, amit mond a másik. Meg nem is érdekli.

Az viszont elvárható lenne egy 24 éves felnőtt férfitól, hogy a saját életét élje. Még ha a szülei házában is él, neki kellene meghozni a saját döntéseit.

Az én férjemet se nagyon akarták elengedni otthonról a szülei. Egy idő után viszont belátta, hogy ha közös jövőt akar akár velem, akár másik nővel, akkor bizony ott kell hagynia a szülői házat. Szépen csendben megszerveztük a költözést, és már csak a tényt közöltük a szülőkkel, hogy költözünk.

2021. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem: Ha valaki 24 mar önallo keresettel rendelkezik, akkor attol elvarhato, hogy azzal szabadon rendelkezzen es ne legyen a szülei engedelyehez kötve. Ha most sem önallo, kesöbb az lesz?

Az, hogy mi ferfi munka, meg mi nöi, mar sokkal messzebbre vezetne...

2021. máj. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igazatok van, bár azt kihagytam hogy a párom eleve nagyon albérlet ellenes mert szerinte pénzkidobás, nem akar azért dolgozni hogy más zsebét tömje mikor az a pénz mehetne saját házba is. A szülei hozzá állása meg csak mégjobban megerősítette ebben.

Viszont a veszekedés előtt még azt mondta hogy adna neki esélyt miattunk/miattam. Nem értem én már ezt

2021. máj. 10. 11:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha alberletet fizetsz akkor mas zsebet tömöd, de ha meg nincs egy önreszre valod, es nem akarsz apuci keze alatt elni, akkor olyan sok valasztasod nem marad.
2021. máj. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Az albérletet megértem, hogy pénzkidobásnak tartjátok. Én is annak tartom, bár ha szükség van rá, akkor szükség van rá. Viszont házat meg ne vegyetek úgy, hogy egy percig sem laktatok együtt. Én egy elég hosszú kapcsolat után költöztem össze a párommal, nem okozott meglepetést semmi, de azért így nyugodtabb voltam, hogy hiába "lakva ismerszik meg az ember", nem derült ki semmi komoly. A te szüleidhez nem opció költözni legalább egy pár hónapra?
2021. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Ez igaz. A ház vevős téma még odébb lenne csak addig egy forintot se akar feleslegesen albérletre "pocsékolni" így vagy meg kell birkóznom a szüleivel még akkor is ha úgy bánnak velem ahogy, vagy pedig jöhetnénk hozzánk. Lenne lehetősége ide költöznie hozzánk de nem akar..
2021. máj. 10. 15:03
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
első válaszolóval ellentétben szerintem viszont kifejezetten lehangoló, hogy nem állt ki melletted. én nő vagyok (bár szerintem teljesen lényegtelen), de nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy ne álljak a párom mellé, ha a szüleim b*sztatják, főleg ha ilyen suttyó, lekezelő, személyeskedő stílusban nyomják. hát el is süllyednék...
2021. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lesz építő jellegű válasz, de azért leírom. A történeted kísértetiesen hasonlít a saját eletemhez, kapcsolatomhoz. Annyi különbséggel, (és talán ebből leszurod a lényeget, miert is irtam), hogy mi 4 éve vagyunk együtt, én 25N ő 28F. Nálunk is 2 éves kapcsolat környékén indult ez a sztori (kivéve a covidot persze), és sajnos a mai napig ebben a helyzetben élünk, konkrétan beleragadtunk.. Én magam sem tudom, miért nem állok végre ki magamért, értünk, talán tartok attól, hogy a párom továbbra sem tenné, de mar úgy vagyok vele hogy megvarom, 'mi sül ki ebből'. Szóval a lényeg, hogy ha nem léptek, akkor bele fogtok ragadni ebbe a helyzetbe, vagy meg fogod unni és szakítás lesz a vége. Szerintem ülj le pároddal, mondd el neki, mit szeretnél, mi bánt, milyen kétségeid vannak. Ha nem akar lépni, odzkodik, akkor meg felesleges várni.. Tapasztalat, az ilyen férfiak valahogy leragadnak a kellemes otthoni közegben, és később még nehezebb lesz mozdulniuk.. Ne ess az én hibamba.
2021. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Igen engem is eléggé elszomorít hogy nem állt ki értem akkor sem és azóta sem mikor szóba kerültem náluk.. Hisz fordított esetben én sem hagytam volna szó nélkül ha neki állnak főleg ha nincs is rá okuk.


Utolsó válaszoló: Neked is köszönöm hogy ezt megírtad és mindenki másnak aki eddig leírta a véleményét! :)


Sajnos nem akar lépni, azóta kiderült hogy még csak hétvégére se jönne el hozzánk mert "kellemetlenül érezné magát" pedig az én szüleim aztán sose ártottak neki egy szóval se. Tehát most gyakorlatilag úgy érzem bele vagyok kényszerülve abba, hogy én menjek hozzájuk (pedig neki is megmondtam hogy nem fogok menni ezek után..)

2021. máj. 10. 18:48
 10/23 A kérdező kommentje:

Fontos hozzátennem, hogy nincs külön szobám valószínűleg ezért is érezné magát kellemetlenül. Viszont mindenképp egy opció lett volna, aminek én már örülnék még akkor se ha nem a legjobb.


De kissé igazságtalannak érzem a helyzetet, hisz úgy érzem nekem kicsit nyomósabb okom van arra hogy miért nem megyek hozzájuk mint neki, de lehet hogy ezt már csak én dramatizálom túl.

2021. máj. 10. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!