Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Járnál olyannal, aki tételesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járnál olyannal, aki tételesen írja a kiadásait?

Figyelt kérdés
Az utolsó 10 forintot is feljegyzi, ettől érzi jól magát, azt is feljegyezné, ha meghívna vacsorázni, ott szerepelne a neved mellett az összeg, amit rád költött. Rá is tudna szűrni, ha akarna, és kiszámolná, mennyit költött rád x idő alatt.
2021. máj. 19. 09:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
56%
20, ez jó amit irsz de a kerdező rosszabb esetre gondolt szerintem. Nem mindegy tenyleg hogy mennyire veszi komolyan az illeto, es mire használja. Ha ilyen 10, 100 ftokat is kerget akkor en inkabb menekulnek. ( 18as voltam)
2021. máj. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Olyannal igen, aki írja a kiadásait. A férjemmel mi is excelben vezetjük, vagyis inkább ő vezeti, mert én nem hoztam magammal ezt a fajta pénzügyi tudatosságot, ezért ezt ő magára vállalta. A megismerkedésünk előtt is vezette. Olyannal viszont nem járnék, aki az utolsó 10 forinttal is elszámoltat, csak mert ő attól érzi jól magát.

Csak hogy érzékeltessem, nálunk ez hogy van: teszem azt elmegyünk ma bevásárolni. A blokkot elhozzuk, a férjem beszkenneli és bevezeti az excelbe így: 2021.05.19 - Bevásárlás - Tesco - 5000 HUF Szóval nincs tételesen minden felvezetve hogy vettünk fél kiló kenyeret, egy csomag WC papírt meg hasonlók. Attól ha ezt ennyire tételesen írnánk fel, agybajt is kapnék. Ami tételes költségvetésünk volt és ténylegesen minden szart külön írtunk, az az esküvői költségvetésünk volt egyedül.

2021. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Nem én vagyok, és nem volt kiemelve, hogy konkrétan rám tudna szűrni, de úgy van bent, hogy Anna, kávé -700


Azt, hogy 100 forint alatti tételt is jegyez, más ezt furcsának találta, ő mesélte.


Engem az a tudat akasztott ki, hogyha ennyire érdekli, utána fog járni, mennyibe kerültem, vagy milyen programokra költött miattam akkor is, ha leírja, hogy randi-koncert, akkor össze fogja számolni és hozzám fogja vágni, hogy itt van, eljött velem erre meg erre a helyre és ennyit költött rám.. tartok attól, hogy majd rámolvassa pont azért, mert ennyire foglalkoztatja. Attól nem tartok, hogy hozzámvágja majd, hogy gyilkolom a bolygót, mert 17 alkalommal rossz kukába dobtam a műanyag palackot, mert az nem foglalkoztatja annyira, mint a pénzügyek.


Értitek, az ember azt fogja hozzávágni a másikhoz, amit fontosnak tart. Ha annyira fontosak a pénzügyek, hogy ennyire jegyzi, akkor bizony ezt fogom megkapni.. Ha azon kattogna, hogy ő 19szer főzött, én meg csak 8szor, akkor úgy érezném ezt fogja hozzámvágni, hogy ő mennyivel többet főzött nálam és én erre sem voltam képes..


Szóval tartok ettől. Másrészt meg tök jó, hogy figyel ilyesmire, meg ha már kényszeres, akkor legalább hasznos dologban kényszeres, nem mondjuk a tökéletes hajválasztékra hajt, meg a tökéletesen szimmetrikusra szedett szemöldökre..Valamire mindenki érzékeny, csak hát ez a pénz dolog kényes téma. Nem akarom úgy érezni, hogy tartozok neki és félek, hogy ki fog bukni, hogy ő majd úgy érzi, ha x idő után meglátja, hogy 700ezer forint, és akkor beugrik neki, hogy 700ezret költött rám, én meg elhagytam, az már egy autó ára..

2021. máj. 19. 10:22
 24/38 A kérdező kommentje:
Ja és azt is mesélte, hogy utána végignézi mekkora összeget költött magára és "élvezi a bűntudatot", így legközelebb kevesebbet költ, és több pénze marad, és ez milyen jó. Tehát ő a kiadásai miatt rosszul érzi magát(mint szerintem mindenki, akinek annyira fontos, hogy írogatja)
2021. máj. 19. 10:25
 25/38 anonim ***** válasza:
100%
Na, így viszont tuti nem járnék vele.
2021. máj. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is vezetem applikációban a kiadásaimat. Ezt úgy hívják, hogy pénzügyi tudatosság.
2021. máj. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügyileg tudatos emberrel természetesen igen, de ilyen szarrágóval nem.
2021. máj. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
26, hát nekem ez mar a 24.valasz alapjan a sz.rragas kategoria.
2021. máj. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
23%
Nekem nem az, én is tételesen vezetem a kiadásaimat. Például ha 5700 Ft-ot fizettem a boltban, akkor leírom, hogy ebből mi, menmyibe került. Ha a barátommal közös programon én fizetek, vagy neki veszek valamit a boltban, azt úgy írom be, hogy Eriknek csoki, ha magamnak, akkor simán csak csoki. Tételesen megvan, hogy mennyit költöttem rá, de ezt soha nem hánytorgatnám neki fel. Jó, mert évekkel később is vissza tudom keresni, hogy mennyit fizettem valamiért.
2021. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%
29, es az mire jó hogx 5 ev mulva megnezed hogy mennyi csokit vettel a pasidnak?
2021. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!