Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy igazságos felosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy igazságos felosztani a házimunkát, ha az egyik fél fizikai, a másik fél pedig szellemi munkát végez?

Figyelt kérdés

Alapvetően annak a híve vagyok, hogy közös pénzkeresés & közös házimunka.

Viszont elbizonytalanodtam, mert a jelenlegi helyzet az, hogy én szellemi munkát végzek (számítógépen dolgozok) a párom pedig könnyű fizikai munkát.

Így az sem tűnik igazságosnak, hogy mindketten dolgozunk de én még dolgozzak otthon is miközben ő csak pihen.... de közben az se tűnik igazságosnak, hogy tőle az egész napos talpalás-emelgetés után még elvárjam hogy álljon neki takarítani ha hazaér.

(a munkaidőnk és a fizetésünk megegyezik, ha ez számít)


Szerintetek ilyen esetben hogy igazságos felosztani az otthoni teendőket? Ha van/volt hasonló kapcsolatotok, nektek mi (volt) a megoldás?


2021. jún. 4. 14:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
50-50%
2021. jún. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

Azt mondanám, hogy az ülő munkát végző csinálja a nagyobb részét, neki is kell a mozgás.

De ha nagyon nem tudtok megegyezni, hivjatok bejárónőt.

2021. jún. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem nem jó kiszámolni. A párod is biztosan valamilyen szinten hozzá van szokva a talpaláshoz. Vannak olyan napok, amikor fáradtabb és amikor nem. Szerintem ebben az esetben tényleg az a legjobb, ha nem számoljátok és aki épp éri. Persze kedve legtöbbször senkinek sem lesz. Illetve vannak fizikailag megterhelő és kevésbé megterhelő házimunkák. Pl szerintem aki fáradt is ki tud vasalni egy adag ruhát, aki meg csak szellemileg fáradt, az simán elvan porszívóval, protörléssel is. Persze ezek csak példák. Viszont mindneképp beszéljetek róla és próbáljatok ki többféle rendszert. Szerintem ha elkezditek úgy, hogy aki tudja, megcsinálja ki fog alakulni hogy ki mit csinál és melyik nap az, amikor akár senki semmit és maradt előző napról vasalt ing és maradék ebéd, a porszívó meg ráér hétvégéig
2021. jún. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Nincs erre jó válasz, mert a szellemi munkában is el lehet fáradni csak nem testileg hanem agyilag. Ez megbeszélés kérdése kell hogy legyen, ha úgy érzed vállalj többet de semmiképp se mindent.
2021. jún. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Mivel nem nehéz fizikai munkáról beszélsz, így szerintem nyugodtan mehet a felezés, de szerintem bevállalhatnád te azokat a munkákat, amikhez többet kell talpalni, ő meg csinálja a lightosabb, kevesebb fizikai erőt kívánó dolgokat. Pl. hülye példa, de főzéskor állj te a tűzhelynél, ő meg ülve tudja pucolni a zöldségeket mondjuk. Hétvégén meg nyilván mindenki csinál mindent.
2021. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%

Mi mindketten szellemi munkát végzünk, a fizetésünk is azonos, viszont én fixen 5x8 órában dolgozok hétközben, ő meg teljesen összevissza. Van mikor délelőtt, van mikor délután, havonta párszor pedig éjszaka is.

Nálunk nincs fixen felosztva százalékra, felesleges. Lehet nekem is szarabb hetem, mikor rosszul alszok, lehet neki is húzósabb időszaka. Általában én csinálom a porszívózást és a fürdőt minden héten (45 nm a lakás, 1 óra alatt megvan a kettő), ő pedig berak mosást és tereget. Ezen kívül ő viszi le a szemetet, én pedig mosogatok minden nap miután ettünk, nem szeretem ha felgyülemlik. Vannak macskák, a kakiszedés, etetés az én feladatom, ő hozza a macskaalmot (10kg) a boltból és mikor teljes alomcsere van azt együtt csináljuk. Vásárlást rendeljük már egy ideje, így a legkönnyebb. Ágyhúzás 2 hetente van, azt közösen szoktuk, polcokat letörlöm ha észreveszem, hogy poros. Szerintem közel azonos szinten vesszük ki a részünket, de vannak hetei, mikor pl. 2-3at éjszakázik, olyankor én itthon vagyok egyedül mert bejár az irodába, akkor rendberakom a lakást és hagyom pihenni, tudom, hogy mennyire feltudja borítani az embert ha fentvan egész éjjel és nappal alszik.

3 éves kapcsolat, 22L - 24F

2021. jún. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
15%
Ha a felek maguktól nem érzik hogyan lehet együtt hatékonyan elvégezni egy feladatot, ott komoly gondok vannak.
2021. jún. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyen téren fölösleges különbséget tenni a fizikai és a szellemi munka között. Mindkettő munka. Inkább az a kérdés, hogy effektíve mennyit dolgoztok. Ha pl. vmelyikőtök kevesebb munkaórát, akkor az házimunkázzon többet, sztem az a méltányos. Ill. ha vmelyikőtök otthonról dolgozik, akkor az sztem szép gesztus, ha abból az időből, amit a másik az utazással tölt, egy kicsit többet besegít.
2021. jún. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

#8

Én itthonról dolgozok, a párom pedig 5 percnyire itthonról, szóval az utazási idő kb. jelentéktelen. :)


Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még tapasztalatok!

Bejárónőt semmiképpen nem szeretnénk. :D

2021. jún. 4. 14:59
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Neked is ugyanannyi időd van, a te időd is ugyanolyan értékes. Szóval osszátok meg a házi munkát .
2021. jún. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!