Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy igazságos felosztani a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy igazságos felosztani a házimunkát, ha az egyik fél fizikai, a másik fél pedig szellemi munkát végez?

Figyelt kérdés

Alapvetően annak a híve vagyok, hogy közös pénzkeresés & közös házimunka.

Viszont elbizonytalanodtam, mert a jelenlegi helyzet az, hogy én szellemi munkát végzek (számítógépen dolgozok) a párom pedig könnyű fizikai munkát.

Így az sem tűnik igazságosnak, hogy mindketten dolgozunk de én még dolgozzak otthon is miközben ő csak pihen.... de közben az se tűnik igazságosnak, hogy tőle az egész napos talpalás-emelgetés után még elvárjam hogy álljon neki takarítani ha hazaér.

(a munkaidőnk és a fizetésünk megegyezik, ha ez számít)


Szerintetek ilyen esetben hogy igazságos felosztani az otthoni teendőket? Ha van/volt hasonló kapcsolatotok, nektek mi (volt) a megoldás?


2021. jún. 4. 14:18
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
95%

Nálunk én végzem az ülőmunkát, párom fizikai munkát végez. Ő mindig azt mondja, hogy szerinte én jobban elfáradok, mert agyilag nagyon észnél kell lennem és rengeteget számolok, ami tényleg baromira lehúz estére.

Én alapból azt gondolom, hogy ahol ketten laknak, ott mindkét embernek illendő tisztán tartani a lakóterét. Már csak azért is, mert ha egyedül élne, akkor is meg kellene csinálnia. De szerencsére nálunk ebből nincs gond, mert a párom nagyon korrekten áll ehhez is és mindig segít, amiben tud.

2021. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Hasonló helyzetben vagyok. Én ülőmunkát végzek, a feleségem fizikait, és az állandó állás, rohanás, hajolgatás eléggé lestrapálja. Én elkezdtem átvállalni tőle a házimunkákat mert nem akartam hogy fájós háttal még itthon is hajolgasson. Kezdetben erősködött hogy zavarja hogy én megcsinálom helyette, de aztán nagyon is örült neki.. aztán így maradt de őszintén szólva nem bánom.

Kb 50-50%-al kezdtünk amikor összeköltöztünk, most olyan 75-25%-nál tartunk. Én már kb mindent megcsinálok, ő főzni szokott, esetleg vasalni néha.


Az egyetlen problémám a dologgal, hogy ha véletlen elfelejtek valamit a sok teendőből, ugyanúgy kiakad mintha legalább két hete nem mosogattam volna el, szóval eléggé természetessé vált számára h én csinálok itthon mindent, ami néha kicsit zavar. De egyébként nem a világvége és mostmár így alakult, szóval nem gond.

2021. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
79%

Esetleg még úgyis fel lehet osztani, hogy "kedvenc" tevékenység szerint. Pl ha a párod nem szeret mosogatni, de neked nincs vele bajod, akkor az esetek nagy részében te csináld. Én pl a portorlestol vagyok ki egyszerűen utalom. Ahelyett bármi mást megcsinalok inkább.


De az igazi nyilván az 50-50% lenne. Azért a házimunka nem olyan megterhelő(kivéve a nagytakarítás).

2021. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%

Fele fele

Mashogy neme megy

2021. jún. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
10%
Mekkora palota az, hogy ez számít ? Nagyon nagy rend van nálam de alig kell dolgozni hazimunkat.
2021. jún. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Már rég rossz, ha ezt méricskélni kell.


Én szellemi munkát végeztem sokszor otthon.

Ha 4-5 óra alvás maradt, attól azért nem lettem kipihent.

Viszont, ha tele a szennyes tartó, hát kimosom. Ö is. Nem számolgatunk, felnőtt emberként kb rendben szeretünk élni.

2021. jún. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

#15

Pont hogy pici a lakás, de attól még ki kell súrolni a kádat, le kell rámolni a polcokat portörléshez, ki kell pucolni a sütőt, stb., ez nem a lakás méretétől függ. :)


Köszönöm a válaszokat!

2021. jún. 9. 10:21
 18/18 anonim ***** válasza:
27%

A sütöm nem régi 6 éves de ragyog mert használat után attorlom. Csetreszek nincsenek így a portorles hetente kb 15 perc, a porszivozast gizi és lujzi a 2 robotporszivo csinálja így hetente egyszer 20 percet porszívózunk.

Ablakból sok van az macera de párommal együtt csináljuk így havonta 30 perc. A kád ragyog mert fürdés után attorlom majdnem mindig kb 40 másodperc.

Persze vannak még munkák , mert utálom ha pl a zuhanyzóban a szilo elszinezodik így képes vagyok fel évente kivágni és újra szilozni az jó 1 óra mire levakarok mindent de ez az én hülyeségem hogy minden nézzen úgy ki mintha új lenne. Wc pucolas hetente egyszer elég mert ülve pisilek en is meg a gyerekek is így nincs osszefrocskolve.


Szóval azért a házimunka nem akkora őrület. Szerintem . Az autók tisztán tartása tobb időt és energiát emészt fel mint a házimunka.

2021. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!