Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek mi lenne a legjobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Véleményekre, tanácsokra vagyok kíváncsi hogy ki mit és hogyan gondolkodik erről.


Próbálom minél rövidebben és érthetőbben leirni a történetet.


Párommal már 4 hónapja vagyunk együtt, eddig ez a leghosszabb kapcsolatom. Neki már volt egy pár de sajnos nem túl jól végződtek sokszor csalták meg. 2 hónapja lettem figyelmes rá hogy aproságok miatt féltékeny vagy sértodik meg. Például egyszer találkoztam egyik volt osztálytársammal aki fiú és ezen teljesen kiakadt, hiába próbáltam beszélni vele hogy ő csak egy barát és semmi több. Elkedzte aztán a ruháimat kategorizalni hogy mibe mehetek ha nincs velem mert az túl "kihívó". Rosszindulatú megjegyzéseket tesz ha nem vele megyek el valahova például hogy biztos megint fiúval vagyok vagy gondoltam hogy fiúval vagy és ehhez hasonlók. (Hozzáteszem nem sűrűn találkozok barátokkal csak egész ritkán) Már sajnos az unokanővéremre is féltékeny hogy vele találkozok egész sokat. A születésnapomon ott volt az unokatestvérem és a párom is akkor találkoztak először és láttam hogy valami baja van és meg is kérdeztem tőle. Erre az volt a válasza hogy az unokatestvérem ugyan úgy néz ki mint az exe és most nagyon kavarognak benne az érzelmek meg feljottek a sérelemei és dühös...ezek után oda se ment senkihez és kaptam a megjegyzéseket hogy nagyon kellemetlen volt az egész szülinap és eléggé elbaszta a kedvemet is ezután a kijelentés után de végulis valamennyire értékeltem hogy őszinte velem csak nem pont akkor kellett volna elmondania. Sajnos látom azt hogy nem bízik meg bennem, nem hiszi el amit mondok hiába van úgy és nem tettem ellene semmit, kezdek belefáradni. Még számtalan ehhez hasonló történet van amiben megvagyok gyanúsítva burkoltan hogy megcsalom és hasonlók. Az elmúlt egy hétben ezek egy nagyon durva szintre emelkedtek már már betegesen féltékeny mindenre. Aprosagokat talál és forgat ki amit hiába magyarázok ész érvekkel hogy az nem úgy van ő akkor se hallja meg és nem hiszi el. Már a sírás kerülget néha annyira fel tud idegesíteni ezekkel a szemmel látható hülyeségekkel. És nem áll távol tőle az érzelmi zsarolás, nagyon sokszor próbál így zsarolni de ezt szerencsére nagyjából tudom kezelni.


Szerintetek próbáljak rajta segíteni hogy túl legyen ezen a beteges féltékenységen? Ha igen akkor hogyan? Vagy én csinálok valamit rosszul?

Vagy teljesen felesleges tovább győzködni az igazamról és a hűségemről mert már nem egyszer próbáltam beszélni vele hogy vegye észre hogy én nem vagyok olyan mint az exei es ne vegyen egy kalap alá velük.


Próbáltam minél rövidebben leirni ezért lehet hogy annyira nem érthető úgyhogy ha így van akkor sajnálom azért remélem valamennyire át tud jönni amit mondani akarok vele.😅



(Én 20 éves vagyok, ő pedig 24)



2021. júl. 30. 00:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ,

Párod komoly önèrtèkelèsi problèmàkkak küszködik, ami rajtad csattan kb.


Vagy megpróbálod valahogy osszekaparni


Vagy nem segítesz neki, ami felfog őrölni


Vagy màr most elhagyod


("unokatestvérem ugyan úgy néz ki mint az exe " - ki mond ilyet a szülinapon") - ez krv gàz

2021. júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Épp azt akartam javasolni, hogy mondd meg neki, hogy te nem az exei egyike vagy, aki megcsalta. De ezen már túl vagy.

Nagyon egyszerű: mivel sokszor megcsalták, most mindenkiben ezt látja. Nem tette túl magát ezeken a dolgokon, nőkön.

2021. júl. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm szépen a gyors válaszokat😄

1.válaszolónak: Most jelen helyzetben azt fontolgatom hogy szakítok csak volt egy kijelentése nemrég, burkoltan de azt mondta hogy ha elhagyom ő nem fog tovább élni. Ez már egy olyan félelem bennem ami gátol abba hogy egyszerűen szakitsak, hiába tudom hogy nagy valószinűseggel nem fog tenni magával semmit mégis félek tőle. De ezen túl lépek és szakítok ha nem lesz jobb(és valószínű ez is egy érzelmi zsarolás) és igen a szülinapos dolog nagyon gáz volt és sértő de ezek után én voltam a rossz mert megmertem bántodni ezen és nem értettem meg őt😅


2.: Hát igen szemmel láthatóan még mindig a múltban el csak így nagyon nem kéne elkezdeni egy kapcsolatot hanem először feldolgozni csak hát sokan vannak így hogy belemennek egy új kapcsolatba hátha azzal "meggyógyulnak"

2021. júl. 30. 01:16
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Négy hónap? Nem sokáig titkolta a személyiségét. Avass be pár férfit a környezetedből, ha zaklatni akarna téged ez a srác, aztán szakíts vele.
2021. júl. 30. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
fuss!!!!
2021. júl. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus tudna segíteni neki. Illetve rendbe kell raknia az önbizalmát ezen kívül önállöan is. Nem a pszichológus fogja megoldani, ő csak szakmai útmutatást ad, és ráébreszti arra, hogy miket gondol rosszul jelenleg.


Te nem tudsz csinálni semmit, minthogy támogatod őt ebben. Sejnos nem áll készen ő jeleneleg egy komoly kapcsolatra, de ez még nem sgakító ok talán, ha hajlandó változni, fejlődni.

2021. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak is sok rossz kapcsolata volt előttem. Bennem is az elején mindig azt látta, kereste, hogy én is ilyen vagyok. Most már rájött, hogy nem, de kellett egy kis idő hozzá.

Azért a szülinapos dolog gáz. Mint egy hisztis p., úgy viselkedett. Meg, hogy kihívó ruhát nem vehetsz fel. Ez már beteges. Ha már rosszul érzed magad ebben a kapcsolatban, akkor szakíts.

2021. júl. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját magán segítsen. Te nem tudsz neki segíteni, minden energiádat el fogja szívni - ő csak egyre drasztikusabb és parasztabb lesz veled, közben téged is tönkretesz.

Ahogy fentebb írták: fuss!!

2021. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól gondolod, ott kell hagyni az ilyen bántalmazót. Sajnos kiszolgáltatottabb vagy, mint gondolnád, mert azt mondod, hogy jól kezeled az érzelmi zsarolását, attól mégis megtántorodsz, hogy az életének eldobásával fenyeget, ami az egyik legpikánsabb (és legfantáziátlanabb) érzelmi zsarolás.

Pedig leírásod hemzseg a bántalmazás jellemzőitől. Érdemes lenne utánanézned, el fogsz hűlni, mennyi mindenben rátok passzolnak a leírások. [link]

Az, hogy megszabja mit csinálj, mit viselj, kivel tartsd a kapcsolatot, hogy kritizál, zsarol, gyanakszik, vádaskodik, nem tudja kontrollálni az érzéseit, a viselkedésével manipulál (játssza a sértettet), ez mind tipikus jele a bántalmazónak. Ezen Te nem tudsz segíteni, nem vagy szakember. Ő tudna segíteni önmagán azzal, hogy 1) felismeri, hogy a hiba az ő készülékében van 2) szaksegítséget kér, pszichoterápiára megy és lehetőség szerint amíg ebből ki nem jön (évek múlva), addig nem terheli ezt rá egy párkapcsolatra.

Amit Te tudsz tenni, az az, hogy nemes egyszerűséggel otthagyod. Esetleg annak is utánanézve, hogy mire számíthatsz, ha otthagysz egy bántalmazót és hogyan kell otthagyni egy bántalmazót úgy, hogy ne tehessen kárt benned. Mert ezek hajlamosak rá. Egyrészt arra, hogy fizikailag is ártsanak a másik félnek, másrészt arra, hogy leígérjék a csillagokat az égről, hogy jó útra térnek, megváltoznak, abrakadabra, ami talán tart pár hétig és utána még durvábban folytatják a félbemaradt bántalmazást.

A problémájának nem a sok megcsalás a gyökere, hanem annál jóval korábbi és mélyebb sajnos, az egész önértékelési zavarát kicsi gyerekkorából hozza - mint mindenki. Ott kéne körülnézni, milyen volt a szülői háttér és a gyerek érzelmi gondozása, mert egészen biztosan eléggé defektes volt, hogy ilyen rossz önértékelése alakult ki.

2021. júl. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Lapát!!! Nem is kérdés...
2021. júl. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!