Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Azért nem akar jönni a barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem akar jönni a barátnőm mert kicsi a lakás vagy más oka is lehet?

Figyelt kérdés

Egy eléggé friss kapcsolatban vagyunk a barátnőmmel, az első három hónapban semmi gondja nem volt a lakással, ahol élek, aztán egyre kevesebbszer jött, én pedig egyre többet mentem, végül pedig eljutottunk odáig, hogy csak én járok hozzá.


Amikor rákérdeztem, hogy miért mi a baj, akkor azt mondta, hogy kicsi a lakás, illetve, hogy nem szereti, ha a szüleim megkérdezik tőle, hogy éhes-e.


Nagyon furcsáltam az indoklást, a lakás valóban kicsi, (46 négyzetméter), viszont az övüké sem sokkal nagyobb, és tőlem is folyamatosan megkérdezik ott, hogy éhes vagyok-e, és engem nem zavar, mert szerintem ez egy udvarias kérdés.


Mivel a diákmunkámból az egyetemi tandíjamat fizetem, a maradék zsebpénzem az utazásra költöm, + eléggé unalmas, hogy folyamatosan én járok, mert kijelentette, hogy ő nem jön ide hozzánk, amikor mondtam, hogy akkor ennyi erővel mondhatom én is, hogy nem megyek hozzátok, akkor csak annyit mondott, hogy ok akkor nem találkozunk, aztán majd eldöntöd mit akarsz, pluszban már azt is elkezdte pedzegetni, hogy mi lenne, ha náluk ünnepelném a közelgő születésnapomat.


Őszintén szólva nem tudom hova rakni ezt az egészet ilyen formában...


2021. aug. 22. 17:36
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Meg is érteném ezt az indokot, hogy kicsi a lakás, ha az övüké nem lenne szinte ugyan akkora, sőt engem többet nyaggatnak az Ő szülei, akkor ezek szerint valid érv, ha azt mondom neki, hogy én soha nem megyek hozzátok, mert nincs elég szeretet a lakásotokban? 😂
2021. aug. 22. 19:32
 12/21 A kérdező kommentje:
Ráadásul nem együtt élésről van szó egyenlőre, hanem csak rendszeres ottalvásokról/találkozásokról :D
2021. aug. 22. 19:34
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

De itt már rég nem a lakással vagy annak méretével van baj, hanem az csak mellébeszélés vagy ürügy, hogy kevesebbet találkozzattok.


Nőként mondom, a Barátnőd egy elég buta kis csitri, aki ilyen "elegáns" módon próbál éppen szakítani veled.

2021. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a válaszokat, pont ilyen válaszokra van szükségem, akik külső szemmel is rálátnak egy szituációra, már gondolkoztam a szakításon, mert ez így nekem nagyob kbbeafszom állapot így, csak nem voltam biztos a dolgokban, nyilván nem fogok ma este azonnal szakítani, de ezek a válaszok segítenek a gondolkodásban 🤗
2021. aug. 22. 19:43
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudom, én nem kombinálok. Nekem simán az lenne a bajom, hogy idegen helyen idegen emberrekkel vagyok körülvéve. Lehet mások ilyen nyakatekert, játszmás módon élik az életüket, azért jut ez először eszükbe.
2021. aug. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Hát de ez a baj nálam is lehetne baj, nyilván én is jobban szeretek otthon lenni 😅
2021. aug. 22. 20:02
 17/21 anonim ***** válasza:
91%

"tőlem is folyamatosan megkérdezik ott, hogy éhes vagyok-e, és engem nem zavar, mert szerintem ez egy udvarias kérdés"


Téged ez nem zavar. Engem is zavar, ha a nyakamra járnak.


Akinek jó otthon, mind jobban szeret otthon lenni, de vannak olyanok, akik "kibírósak", és vannak, akik kevésbé.

2021. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
91%
Én 2 hetet is nehezen viseltem a barátom szüleinél.. mivel régóta önállóan éltem.. bármennyire cukipofák voltak, más ritmus szerint éltünk.. én pl egész nap nem ettem, mert nem bírtam lenyomni a kaját a torkomon, de kötelezően oda kellett űlni enni.. de persze nem ment.. estefelé amikor már nyugi volt lettem éhes és ezt még ők nem tolerálták.. ami a legszörnyűbb a wczés, na az nem ment egykönnyen.. örűlj, hogy önállóságot tudsz majd tanulni..
2021. aug. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
92%

Ha jól értem, akkor neki az a problémája, hogy nem akar ott lenni nálatok, neked meg az a problémád, hogy túl drága átmenni mindig neked, neki nincs költsége.


Szerintem erre az lenne a megoldás, hogy megbeszélitek, hogy beszáll ő is a te útiköltségedbe. A születésnapot viszont azt gondolom, hogy tényleg nem kérheti, hogy náluk ünnepeljed, valahol meg kell húzni a határokat.


Esetleg felvetheted neki, hogy beszélsz a szüleiddel, hogy ne kérdezzék meg tőle, hogy éhes-e, ha tényleg csak ez zavarja. Vagy tényleg megoldja a problémát, vagy legalább segít neki kimondani, hogy mi a gondja.


Amúgy én sem tennék túl sok energiát ebbe a kapcsolatba. A kapcsolatok akkor működnek jól, ha körülbelül mindkét fél azonos energiabefektetést tesz bele átlagosan, pontosan azt kell tenni, amit ő javasolt, visszavenni a találkozások számát. Nem feltűnően, de lehet, hogy neki terhes, hogy ennyit kell hozzád mennie, akkor próbálj visszavenni. Vagy beálltok egy szintre, ami neked is kényelmes, vagy kiderül, hogy nem működik.

2021. aug. 23. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Inkabb az a problemam, hogy en is ugyanolyan kellemetlenul erzem magam vendegsegben, en is ugynaugy kerulgetem az o szuleit, de én megis bevallalom, mert fontos szamomra a kapcsolat, viszont ezt forditva nem erzem, meg kompromisszumot sem hajlajdo kotni, hogy mondjuk 3x en megyek 1x o.
2021. aug. 23. 07:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!