Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat, ha öngyilkossággal fenyegetőzne, de az életén viszont nem változtatna semmit?

Figyelt kérdés

A páromnak már Covid óta vannak gondjai a munkahelyén. Mások helyett dolgozik, már régóta panaszkodik, hogy mindenki hazamegy, csak ő marad és olyan munkákat sóznak rá, amiket nem tud megcsinálni, ráadásul a testvére lett a főnöke, akinek meg mindenben meg akar felelni. A kapcsolatunkra ez nagyon rányomta a bélyegét, de kitartottam mellette, pedig rengeteget veszekedtünk az utóbbi egy évben, alig találkoztunk és le sem feküdtünk egymással.

Tegnap este közölte, hogy benyugtatózza vagy felakassza magát, volt már öngyilkos a családjában egyébként (az egyik az anyja testvére, a másikat nem tudom), tudom, hogy erre öröklődhet a hajlam, mert Eü-ben tanulok, értek valamelyest ennek a pszichológiájához, ma ugyan mondta h nem tette volna meg, de a szándék megvolt. Ezt "cry for help"-nek értelmeztem. A testvérének állandóan haptákba áll, a családnak tenni kell a szépet, de a kötelet persze meg a gyomrát kimosni nem ők fogják...


Elegem van, hogy semmit se változtat, de öngyilkossággal fenyegetőzik, erre még eddig nem volt példa. Hogyan tovább? Én nagyon afelé húzok, ha most sem tesz semmit a javulás érdekében, én elhagyom. Nem bírom ezt tovább, hogy 27 évesen így élek.



2021. nov. 23. 16:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%
Azon lehet segíteni, aki hagyja. Én biztos, hogy otthagynám, de korábban adtam volna ultimátumot, hogy vagy keres másik állást és felmond 1 hónapon belül, vagy kalap-kabát. Nekem apám volt ilyen: állandóan öngyilkossággal fenyegetőzött, meg hogy úgy fogom a padláson megtalálni, meg hogy beugrik a vonat alá. Persze semmin nem volt hajlandó változtatni, szakemberhez nem ment el, és öngyilkos sem lett. Na, nekem ez még egyszer nem kéne. Vagy változtat és ha kell, igénybe veszi egy szakember segítségét, vagy mehet isten hírével, mert az én életemet még egyszer nem nyomorítja meg valaki.
2021. nov. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11 jogos!
2021. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
90%

#4, tudom,hogy van ilyen, azért írtam, hogy az a négy aki öngyilkos lett a közelemben egyik se adott ilyen jeleket.

Nem becsülöm azt le, de valahogy huszonévesen nem jó ennyire megfelelés-kényszeresnek lenni. Nem egészséges pszihé, hogyan lehet majd súlyosabb konfliktusok (nem túlóra), szülésnél, ingatlanvásárlásnál, erőszakos szomszéd, stb esetén számítani rá? (#2)

2021. nov. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ő nem 20on éves, hanem 42 éves...
2021. nov. 23. 17:30
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Otthagynám a francba. Tudod ki hallgatná naponta ezt a lehúzó szöveget, a fenyegetőzést meg a sajnáltatást. Hozza rendbe az életét aztán beszélünk tovább. Engem nem zsarolna, az biztos.
2021. nov. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%

Bárkit kidobnék, aki bármilyen módon fenyegetőzne velem.


Ha öngyi akar lenni, az nem az én gondom.

2021. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
53%
27 évesen semmi keresni valód egy mentálisan sérült 40-es mellett. Neked is egy életed van.
2021. nov. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
39%

Azonnal kuka. Zsarolja meg fenyegesse a jó édesét.

Undorító, mártírkodó szemétláda. Mondjuk azt sem értem hogy lehet ilyennel összejönni. Az ilyen kattosokon látszik hogy azok, az élet minden terén alkalmazzák ezt a gusztustalan bűntudatkeltést...

2021. nov. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
41%

#14, ajajj, annál gázabb a helyzet. Nem a korkülönbség miatt, ilyenben én is éltem


40 körül van a férfi az élete csúcsán, akkor voltam én is a legdinamikusabban, legsikeresebb, vàllalkozóbb kedvű. Még két gyerek is belefért nagyon helyesen.


Ha neki ez a csúcs az triplán gáz.

2021. nov. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
44%
Aki ongyilkossaggal zsarol, azzal kegyetlen vagyok. Volt ra pelda. Meg elnek. De a halalukat sem vettem volna magamra. Tamogatast elotte nyujtok, ameddig ertelme van es birom, de ez az a pont, ahol nem es nem.
2021. nov. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!