Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátod/párod hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátod/párod hosszú évek után sem akar feleségül venni, hogy bírod elviselni azokat az összejöveteleket, ahol mindenki házas, csak ti nem?

Figyelt kérdés
A kérdés értelemszerűen nőknek szól, akik hiába várják az eljegyzést, esküvőt.

2021. dec. 4. 21:23
 91/142 anonim ***** válasza:
66%
Igen, ezt én is észrevettem. Ha csak 1 kis apró nézeteltérés van, már látom a barátomon (előzőn is), hogy elgondolkodik a folytatáson. Tényleg egy apró vita a semmin, mint pl. mit vacsorázzunk. Na ilyesmi és meg is említi(k), hogy na ez így nem ok, ne veszekedjünk (miközben nem is veszekedünk!!). A (volt)baráti társaságban egy csaj mindig ájulásig itta magát és a pasiját minden alkalommal szidta mindenki előtt, undorító módon veszekedtek. Ha én ilyet tettem volna valaha, sohasem lett volna senkim. Na az említett lányka azóta már feleség és igen, az vette el, akit állandóan megalázott mások előtt. Egyszeruen hihetetlen, de tényleg rengeteg olyen sztorit tudok. Az elviselhetetlen hisztikirálynők mind házasságban élnek, én meg olyanokat fogok ki, akiknek a "mi legyen a vacsora?" már felér egy veszekedéssel és megijednek. Ez konkrétan szerencsétlenség. Szerencsétlenek vagyunk, ennyi......
2022. jún. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/142 anonim ***** válasza:
63%

Pedig valamiert te választod őket. A hisztikirájnő olyan mellett marad meg aki elég mulye hogy őt elviselje. Biztos volt pár olyan ember aki már elhajtotta a jelenetei miatt, ezért megmaradt annál az embernél aki elviseli.

Pl a határozottnak tűnő ember valószínű sokkal sertődékeny mint egy higgadt aki tojik a világra. A te barátod érzékeny ember, sertődékeny. Lehet hogy neked is van egy típus aki bejön és tudatalatti mindig ilyet választasz.

2022. jún. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/142 anonim ***** válasza:
* elég mulya
2022. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/142 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ilyen van, hogy a hisztis csajt kérik meg, de őszintén, én azért erre nem irigykedtek. Rengeteg kaki kapcsolat van, ahol az egyik vagy mindkét fél érzelmileg sérült és vagy bányászok, ebből aztán jó házasságok lesznek.


Viszont kérdező, én nem hiszem, hogy minden ennyire jó. Akkor miért ne akarna elvenni? Valoszineg meg jobbra vár akkor is, ha nem tudatosan teszi. Egyszerűen csak érzi, hogy nem te vagy az, aki mellett meg szeretné oregedni.

2022. jún. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/142 anonim ***** válasza:
76%

"Szerencsétlenek vagyunk, ennyi" - lányok, azért beletörődni nem kellene ebbe. Lefogadom, hogy itt mindenki sokkal jobb csaj annál, hogy így leírja magát.

Egyetértek az utolsóval, hogy valszeg elkényelmesedett. Hozzászokott ennyi év alatt a helyzethez, hogy mindig ott vagy neki, gyakorlatilag, mint egy feleség. Ennél fogva minek akarna többet, miért akarná aláírni a papírt? Hogy neki ne mondja meg a törvény meg senki, hogy ki a családja? Ne már...majd mondja ezt akkor is,ha mondjuk kórházban nem engednek be hozzá.

Nem egy olyan eset történt az ismeretségi körben, hogy emberünk "nem hitt a házasságban" (ez de bullshit duma),az csak egy papír, anélkül is milyen teljes az életük. A nő szomorúan beletörődött, aztán a pasi dobbantott. Hamarosan jött a következő nő,aki érdekes módon hónapok alatt előcsalogatta a házasodási kedvet.

Ne rekedjetek meg a langyosban .;)

2022. jún. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/142 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Nem véletlenül írtam, hogy ez szerencsétlenség. Az egyik ilyet 2 év után dobtam ki (addig tudta velem elhitetni, hogy el fog venni), a másik 5 évig húzta - azért tudta eddig, mert közben volt egyetem, költözés, építkezés stb tényleg minden és ráhúzta, hogy előbb ezek... Majd 5 év után ő maga lépett le, mindenféle előzmény nélkül, gondolom mert már érezte, hogy rezeg a léc, már nincs mire várni, már nem tud mit kitalálni. A következőt 2 hónap utám dobtam ki, mert kijelentett olyan dolgokat ezzel kapcsolatban, ami nem tetszett, nem egyezett a jövőkép, ő egy percet sem kamuzott... Most 2,5 éve vagyok egy nagyon-nagyon (talán eddigi legjobban) működő párkapcsolatban, ahol pár ilyen 1 év után téma volt a hazasság. Nyilván itt sem fogok örökké várni, de nem fogom emiatt a kerdes miatt kidobni az egyik legjobban működő párkapcsolatomat. 23 évesen megkérték a kezemet, az életénél is jobban szeretett az illető, de azért mondtam nemet, mert akkor azt éreztem, hogy borzasztó fiatal vagyok én még ehhez... Csak azért meséltem ezt el így, mert már unom, hogy ismeretlenek egy kalap alá vesznek azokkal, akik valóban elvannak a langyos f*sban. Hogy hiába tudják, hogy nem lesz semmi, mégis maradnak. Én mindig léptem, ahogy ez kiderült!!! Én konkrétan szerencsétlen vagyok ebben...
2022. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/142 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hozzáteszem, hogy tényleg én is "ezer" olyat láttam/hallottam, hogy a következőt meg pár hónap múlva eljegyezte, viszont érdekesség, hogy nekem ezek az emberek azóta sem házasodtak meg (kivéve az, aki megkérte a kezemet, de ő sem rögtön, hanem járásuk után 4(!) évvel kérte meg a csajt). Úgyhogy én konkrétan olyanokba botlottam (az utolsók olyanok voltak), akik nem akarnak megállapodni.
2022. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/142 A kérdező kommentje:

Ha a párom a kapcsolat elején elmondta volna nekem, hogy nem tervez soha feleségül venni, akkor nem kezdek vele kapcsolatba. De nem így történt, sőt. Én 23 évesen kezdtem újra egyetemre járni (a 2. diplomámat csináltam), úgy volt megbeszélve, hogy 3-4 év után eljegyzés, kb. 5 éven belül házasság. Aztán 8,5 éve még egy gyűrűt sem kaptam. Nyilván egyre jobban elkeseredtem, amikor már ötödik éve jártunk, és körülöttem egyre többen lettek menyasszonyok, olyan nők többnyire, akik évekkel utánunk jöttek össze a párukkal, és akikről mindenki tudta, hogy folyton ölik egymást... vagy olyanok, akikről szimpla ismerősként is tudja mindenki, hogy milyen rossz természetük van (kamuznak, kétszínűek, nyávogó-idegesítő libák) és ők is feleségek már, én meg barátnő. :D Megjegyzem, semmivel nem szebbek vagy vékonyabbak nálam, de nem is erről van szó, hiszen a mai szépségideálnak egyáltalán nem megfelelő arcú/alkatú nők is házasságban élnek már az én koromban.

Van valami azokban a tanácsokban, hogy dobbantani kellene és másik kapcsolatot kezdeni, de borzasztó nehéz. Nem csak mert szerelmes vagyok - nyilván ez a legfőbb ok - de logikailag végig gondolva egyáltalán nem biztos, hogy találnék valakit, akivel egyeznek a terveink. Meg ami még visszatart, az ígéretek... a párom azt mondta, idén tervezi megkérni a kezem. :D Tudjátok, már lassan-lassan tényleg ott tartok, annyira boldogtalan vagyok amikor eszembe jut az örök barátnőség, hogy ha legkésőbb december 31-én éjfélkor nem csillog ott a gyűrű az ujjamon, nem várok tovább, és lezárom a kapcsolatot.

2022. jún. 9. 10:13
 99/142 anonim ***** válasza:
68%

Az a baj, hogy ezt mindig a kapcsolat elején kell megbeszélni. Sőt, én már első randin is fel szoktam hozni a témát, hogy mi a véleménye a házasságról, gyerekről, amik nagyon vizvalasztaok lehetnek egy felnőtt kapcsolatban.

Oké, tegyük fel azt mondta, hogy lesz esküvő 4 even belül.

Amikor ez nem teljesült, akkor kellett volna az egészet megbeszélni, ultimatumot adni vagy lezárni az egészet, nem most.

Ha tenykeg működik a kapcsolat, akkor nehéz valóban kilépni, de egy ilyen dologban nem fogtok tudni kompromisszumot kötni és csak az időd megy vele, amikor találhatnal olyat, akivel jobban egyeznek a céljaitok és ertekeitek.

Pont tegnap beszélgettem a párommal róla, hogy jó lenne, ha 3-4 even belül megkérné a kezem és el is venne, úgyhogy tudja, mennyi az az idő, amennyit várni “szándékozok”.


23N

2022. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/142 anonim ***** válasza:
100%
Nem értitek meg, hogy vannak férfiak, akik HAZUDNAK ezzel a kérdéssel kapcsolatban azért, hogy az amúgy jó kapcsolatot fenn tudják tartani? Nem akarok vitatkozni, de hiába fújjátok, hogy "meg kell beszélni"! Írtam, hogy én pl. mindig átbeszéltem ezt az összessel (nem hisztizve, szépen normálisan) és kivéve kettőt (aki megkért csak túl fiatalon - a másik aki bevallotta nem óhajt elvenni), mindegyik kamuzott és kifogásokat gyártott, amíg csak lehetett: "Jaj szívem hogyne akarnám, de...". Marha egyszerű lenne, ha minden pasi őszinte lenne ezzel kapcsolatban. Nem lennének 30 feletti hajadon nők, maximum akik nem akadnak férjhez menni...
2022. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!