Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a barátod/párod hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a barátod/párod hosszú évek után sem akar feleségül venni, hogy bírod elviselni azokat az összejöveteleket, ahol mindenki házas, csak ti nem?

Figyelt kérdés
A kérdés értelemszerűen nőknek szól, akik hiába várják az eljegyzést, esküvőt.

2021. dec. 4. 21:23
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/142 anonim ***** válasza:
15%
Ti nok, aztan telleg meg vagytok kattanva. Eloszor is en ferfikent nem foglalkozok madok velemenyevel, masodszor meg nem ertem mit kell varnyogni az eskuvo kerdesen. Nem tokre mind1? A gyerek tenat ertem meg egyedul, mert nektek ketyeg az oratok, azt beindul a FOMO
2022. ápr. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/142 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok,

Én majdnem 6 évet húztam le egy sehová nem tartó kapcsolatban. Még egy közös háztartási gépet se akart velem venni. Annyira vak voltam, nem is értem, hogy bírtam ennyi ideig. Közben szörnyen fájt, hogy másokat ennél sokkal kevesebb idő alatt megkértek, és tervezeték az esküvőt. Teljesen megcsömörlöttem abban, hogy a többiek vajon hogy csinálták, mit tudtak felmutatni ilyen kis idő alatt,amit én 5-6 év alatt nem? Mit csinálok rosszul? Úgy gondoltam, hogy biztos csak velem lehet a gond.

Nem akartam sose nagy felhajtást, vendégsereget és egyebeket, csak azt szerettem volna, hogy fel vagyok vállalva ilyen formában is, ha szintet lép a kapcsolatunk. Ezt mindig is tudta ő is,de csak sikerült elbagatelizálnia valahogy. Én meg türelmesen vártam, hiszen úgy tanítottak, hogy egy férfira nem szabad ilyeneket erőltetni . Pedig egy párszori megkérdezés még nem erőltetés szerintem.

Amúgy mi már nem vagyunk együtt, utólag beláttam, hogy a legjobb dolog,ami az utóbbi években történhetett velem az az volt, hogy elengedtük egymást. 31 vagyok, nem féltem magam. :)

2022. ápr. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/142 anonim ***** válasza:
52%
49. Egy ember véleménye miatt érzed ilyen szarul magad? Dehát nem azt jelenti hogy mindenki ilyen. Mindig lesznek rosszindulatú emberek. Nem azt írtam higy meséld el más esküvőjét ha mindenki a sajátját meséli. Azt írtam higy hozzá tudok szólni a témához. Ha nem volt esküvő akkor te nem mesélsz, ennyi. Szerinted őket érdekli hogy a te esküvői sztorid kimaradt?
2022. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/142 anonim ***** válasza:
100%
53! Nem, nem érdekelte őket végülis. Egy idő után mintha ott sem lettem volna, ugyanis tényleg olyan témák voltak, hogy pont nem tudtam egyikhez sem hozzászólni, így csak némán ültem, néha mosolyogtam. Aztán egyszercsak elkezdett mindenki átnézni rajtam. Viszont tudom hogy nem szemétségből... Egyszerűen csak láthatatlan lettem fél óra múlva - amit meg is értek, hiszen hasonló (fordított) esetben én sem tudnék mit kezdeni egy ilyen szerencsétlennel (ebben a témában szerencsétlen). Gondolom kellemetlen helyzetbe sem akartak hozni azzal, hogy engem bármiről kérdeznek - az még rosszabb lett volna!!!!!! Az a baj, hogy egy ilyen szituációból nem lehet jól kijönni és aki azt érzi, hogy ez nem probléma, az igazából nincs is erre rápörögve. Aki erre rá van pörögve, annak ez borzasztó helyzet. Lehet minket szidni, csak nem érdemes. Mindenki életében vannak kellemetlen szituációk. A mi életünkben (akik a házasságra és gyerekre vagyunk pörögve), nekünk EZ(!) a kellemetlen szituáció. Ez ennyire egyszerű, igazából nem is vitatéma. 49-es voltam
2022. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/142 anonim ***** válasza:
49%

Ez tiszta sor, en csak nem ertem, miert kell a hazassagra raporogni. Ugy csinaltok mintha verseny lenne...

Sztem ugyis le lehet elni egy eletet, es lehet csaladod (kolkok) hogy nem vagy hazas az ipsevel.

2022. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/142 A kérdező kommentje:

#48 Egy fontos különbség van köztünk. Te nem bánod, hogy élettársi kapcsolatban élsz 10 éve, téged nem bánt az, hogy kimaradt az esküvő az életedből. Neked nem rossz az, hogy nem hívhatod a párodat úgy, hogy "férjem", és téged nem szomorít el az, ha bárki megkérdezi tőled, hogy "és nektek mikor lesz esküvő?" vagy "de hát már olyan régen együtt vagytok, hogyhogy nem kérte még meg a kezed?.

Engem viszont ezek nagyon elszomorítanak. Te nem vagy házasságpárti (és ezzel nincs is semmi baj), én meg igen, és baromira fáj, hogy az az ember, akivel szeretjük egymást, akivel annyi jó közös élményünk van mind a mai napig, nem kíván engem feleségül venni.

Persze, rengeteg más téma van a világon, mint az eljegyzés/esküvő/gyerek, de legyünk őszinték, a nők 95%-át ez foglalkoztatja. A maradék 5%-ot pedig nem könnyű megtalálni. A gyerekeseket mondjuk alapból igyekszem kerülni, mert mi nem tervezünk gyereket, és teljesen hidegen hagy a téma. De az esküvős téma nem hagy hidegen, mert elszomorít.


#49 Pont egyidősek vagyunk :) Annyira jól leírod amit érzek én is... folyton arra gondolok, mások mivel jobbak, mit csinálnak máshogy, mint én? Pl. olvasom itt gyakorin az esküvő kategóriát, és az agyamat eldobom rajta, hogy mennyi ostoba, összeférheten természetű nőnek kérik meg a kezét... És tudom, hogy ezek mennyivel jobbnak tartják magukat nálam.


#54 Így-így. Levegőnek vagyunk nézve. Munkában ki az, akinek évek óta fixen be kell jönni a karácsony előtti utolsó héten? Termszetesen én, mert nekem nincs családom :) Hiába, hogy két kolléganőm se szeretne gyereket, de ők feleségek. Én meg barátnő. A "járogatás", a pasim-csajom kapcsolat pedig nem igazi család. Vagy mikor a 25 éves gyakornok megjelenik a gyémántgyűrűvel a kezén, és mindenki szívből gratulál, és meséli a saját eljegyzését/esküvőjét... én meg mosolyt erőltetek az arcomra, és igyekszem feltűnés nélkül elhagyni az irodát, hogy ne előttük bőgjem el magam.

Esküvőkre pedig nem vagyok hajlandó elmenni. Nem bírnám ki. Ocsmány, undorító dolog irigynek lenni, de nem tehetek róla, és kínozni sem vagyok hajlandó magam.

2022. ápr. 12. 10:17
 57/142 anonim ***** válasza:
72%

#Kerdezo 2megoldas van:

1. Keresel pszichologust, ki kigyogyit a tevkepzeletbol.

2. Keresel egy kant, aki elvisz felesegul.

Mert egyebkent amit csinalsz az csak ventilalas, nem oldja meg a problemat.

2022. ápr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/142 anonim ***** válasza:
32%
Meg tudod indokolni, hogy miért olyan fontos ez neked? Miben változna meg a kapcsolatotok? Mit vársz egy házasságtól? Mi lesz akkor, ha sosem következik be? Le tudsz így élni egy életet? Milyen érzés, ha arra gondolsz, hogy 10 év múlva ugyanilyen a kapcsolatotok (nem vagytok házasok)? A párod miért nem akar házasodni? El tudod képzelni az életed a párod nélkül?
2022. ápr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/142 anonim ***** válasza:
100%

28. Végülis nem hazudott ha azt mondta megváltozhat a véleménye. De nem változott. Az hogy ő akart megszerezni téged az csak addig fontos amíg megismeritek egymást, mivel addig számára ez plátói volt. De együttélés után már nem számít mert már megszerzett. Ezzel nem azt mondom higy nem lehet jó vége a dolognak, csak ilyenkor már mindegy hogy ki kezdeményezett.


43. Értelek, de ne hidd higy aki mindenki boldog aki annak mutatja magát. Nem tudhatod hogy ők miért házasodnak igazából. Nem fogja a kollégád, szomszédod vagy haverod neked elmondani a legbelsőbb titkát. A házasságok fele érdekből történik. Gyerek, vagyon, nyomás a család/pár részéről. De ezt senki se fogja kimondani. Te irigykedsz jájuk miközben ők lehet higy nem lesznek olyan boldogok mint te vagy éppen most a pároddal. Én erről beszéltem. Bedőlsz a látszatnak, mivel mindenki előveszi a jó arcát amikor társaságba megy. De utána hazamegy és ki tudja mi zajlik a falak mögött amikről te nem tudsz.


Mindettől függetlenül szerintem ennyi idő után ha közs otthonvásarlást vagy gyereket sem akar tőled amit végülis nem írtál úgyhigy nem tudom, akkor az intő jel lenne. Az azt jelentené higy elvan kényelmesen a kapcsolatban de ennyi, semmivel sem akar többet. Az idő meg telik. Ezekről a dolgokról mi a te véleményed és az övé? Mert ha csak az a terve veled hogy hova menjetek nyaralni akkor az tényleg kevés.

2022. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/142 anonim ***** válasza:
100%
Időközben írtad higy nem akartok gyereket, egyszerre küldtük el. De tényleg miért nem hagyod ott ha neked a házasság a legfontosabb? Tudom nehéz mert szeretitek egymást, hogy mennyire azt nem tudhatom. De nem tudod rákényszeríteni hogy elvegyen. Mi lesz most? Így marad aztán 10 év múlva a fejéhez vágod hogy nem vettél el?
2022. ápr. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!