Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom iszik, szar alak vagyok ha most magamat érdekét nézem s nem az övét mint eddig?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek. Tanácsot szeretnék kérni tőletek, aki már volt ilyen helyzetben. 5 éve van egy élettársam, aki időközben elég csúnyán elkezdett inni. Rengeteget évődtem hogy ez miért alakulhatott ki, apukája szeret elég sűrűn sörözgetni, pálinkázni, de nem alkoholista. Amikor az élettársam elkezdett iszogatni( nem volt kettőnk között feszültség vagy párkapcsolati probléma) nem hittem, hogy baj lesz belőle, mert nem nagy mennyiséggel kezdte, de idővel ez megemelkedett. Akkor máris szóltam neki, hol szépen, hol szebben, majd ha az se segített, már erélyesen, s volt hogy mondtam hogy akkor keressen mást, aki mellett ezt megteheti. Sokszor beszéltem neki/vele erről, ideig óráig abba maradt,de aztán mindig folytatódott. Mostanra már a sok cívódástól eléggé megsérültünk mind a ketten lelkileg, többször mondtam neki, hogy külön kéne kis időt töltenünk. Ma leültettem, s mondtam neki hogy ezt így nem bírom tovább, vannak más jellegű kapcsolati problémáink, ami persze megoldható lenne türelemmel, de így mindent egybevéve már belefulladok. Mondta, hogy megérti, s ha szeretjük a másikat, akkor el kell engedni, s megteszi. S én kérdeztem tőle, ha szeret akkor miért nem tett az alkoholizmusa ellen, amikor annyit kértem, ettük egymást ezért, s sokszor próbáltam segíteni. Erre emeltebb hangon mondta, hogy ezt ne mondjam, mert higyjem el ő tudja hogy ez nem jó, s jobban szenved ő ettől, mint én. Megkérdeztem tőle, akkor miért nem tesz ellene mert ebbe már tönkremegyek.

Szó szót követett s kérdezte tőlem hogy én tudnék e neki ebben segíteni. Nagyon sokszor beszéltünk már erről, kérdeztem hogy segíthetek ( olyan 3.5 éve tart ez kisebb nagyobb megszakításokkal) és ma amikor kérdezte hogy tudnék e segíteni, azt mondtam hogy ne haragudjon, de nem, egyrészt mert már idegileg ki vagyok, s nem fair hogy ezzel még mindig magához akar láncolni( legalábbis én úgy érzem) s én nem tudok mást tenni mint eddig segítettem . Erre rákérdezett hogy mégis hogy segítettem. Hát ahogy egy laikus tud ebben a témában. S kérdeztem tőle hogy mégis ő mit tett ebben az ügyben ha így meg tud kérdezni, hogy én mit tettem az ő alkoholizmusa ellen.

Dűlőre nem jutottunk ez ügyben, beszéltük hogy holnap folytatjuk még a beszélgetést, de megkértem hogy költözzünk külön, hogy értékelje át mindenki a dolgokat, ő rábólintott.

Sokszor kérdeztem tőle már miért iszik, rengeteget vádoltam magam, hogy lehet én vagyok az oka valamilyen módon.

Most igazat megvallva lelkiismeretfurdalásom van, hogy nemet mondtam , hogy én már nem segítek, mert egyrészt csak 5 évig együtt voltunk, másrészt külföldön élünk, s nem tudom hogy tudna segítséghez jutni ( Németország) Vagy én vagyok a szívtelen, hogy már azt mondom hogy nincs energiám segíteni?



2022. jan. 23. 22:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

Magán kéne segítenie. Az, hogy támogatod jó dolog, de érthető, h bele unsz.

2022. jan. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézd végig ahogy kinyírja a máját!

Sajnálom ha nem tudsz rá hatni ész érvekkel!

Ultimátumot is adhatsz neki, hogy ha elhagyod akkor nem szeretnéd látni ahogy utánad teper!

2022. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondolja, hogy csak fenyegetőzöl.

Legyél következetes és akkor komolyan vesz!

2022. jan. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Mentál Addikt Konzult Iroda válasza:
100%
A változáshoz az ő szilárd döntése és motivációja kell. Az alkoholizmus családi betegség, mindenkinek szerepe van ebben. A felelősség viszont az övé. Keressen szakembert, ha már van belátása, on-line is van konzultációra lehetőség. pl. Facebook: @ma.kecskemet
2022. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 peca1000 ***** válasza:
100%

Faterom egész életében ivott, anyám meghalt mellette, hiába volt, hogy rövidebb, hosszabb ideig abbahagyta az ivást, egy idő után mindíg folytatta.


Nem fogja abbahagyni, dobd ki a pi...csába, nem ér annyit az ilyen ember.

2022. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

5 éve vagytok együtt, 3 és fél éve iszik. Mi a fenéért tartasz ki mellette?

Ne menj bele ebbe a játszmába, elvesztegeted csak az éveidet mellette.

2022. jan. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

"volt hogy mondtam hogy akkor keressen mást, aki mellett ezt megteheti."

Akkor volt vége, csak nem voltál következetes.

2022. jan. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nemetorszagban ki fogjak penderiteni a munkahelyerol belathato idon belul. Ott nem ennyire elnezoek ezzel.
2022. jan. 24. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a férfinek nem Te vagy a párja, hanem az alkohol.
2022. jan. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Mindenk nyomja itt ezt a dobd ki, ki fogják rúgni a munkahelyéről dumát.

1. Egyenlőre nem rúgták ki.

2. Valószínű a férfi bérli a lakást és a nőnek nincs 5-10.000 eurója, hogy önnálóan béreljen, berendezze.

3. Ha lenne a nőnek pénze rég otthagyta volna, bár ezzel szemben fenntartásaim vannak. Utolsó barátnőm folyton szidta az exeit. Mindent ő vett, link alakok voltak, közben hó végén rendszeresen ki kellett segítenem. Aha, így spórolta össze a házát, a semmiből....

Igazából nem is értrm a kérdést. Mit akar? Amikor elegem lett a barátnőmből mondtam neki vége, pedig az itt leírt alakohoz képest egy angyal volt. Rábólintott a pasija, hogy külön menjenek. Átgondolta, hogy neki ez pénzébe fog kerülni, ami valószínűleg nincs. Erre elkezd itt picsogni. Mit vár? Valaki befogadja a gyk-s incel looser mamahotelese közösségből?

2022. jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!