Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom iszik, szar alak vagyok ha most magamat érdekét nézem s nem az övét mint eddig?

Figyelt kérdés

Üdv Mindenkinek. Tanácsot szeretnék kérni tőletek, aki már volt ilyen helyzetben. 5 éve van egy élettársam, aki időközben elég csúnyán elkezdett inni. Rengeteget évődtem hogy ez miért alakulhatott ki, apukája szeret elég sűrűn sörözgetni, pálinkázni, de nem alkoholista. Amikor az élettársam elkezdett iszogatni( nem volt kettőnk között feszültség vagy párkapcsolati probléma) nem hittem, hogy baj lesz belőle, mert nem nagy mennyiséggel kezdte, de idővel ez megemelkedett. Akkor máris szóltam neki, hol szépen, hol szebben, majd ha az se segített, már erélyesen, s volt hogy mondtam hogy akkor keressen mást, aki mellett ezt megteheti. Sokszor beszéltem neki/vele erről, ideig óráig abba maradt,de aztán mindig folytatódott. Mostanra már a sok cívódástól eléggé megsérültünk mind a ketten lelkileg, többször mondtam neki, hogy külön kéne kis időt töltenünk. Ma leültettem, s mondtam neki hogy ezt így nem bírom tovább, vannak más jellegű kapcsolati problémáink, ami persze megoldható lenne türelemmel, de így mindent egybevéve már belefulladok. Mondta, hogy megérti, s ha szeretjük a másikat, akkor el kell engedni, s megteszi. S én kérdeztem tőle, ha szeret akkor miért nem tett az alkoholizmusa ellen, amikor annyit kértem, ettük egymást ezért, s sokszor próbáltam segíteni. Erre emeltebb hangon mondta, hogy ezt ne mondjam, mert higyjem el ő tudja hogy ez nem jó, s jobban szenved ő ettől, mint én. Megkérdeztem tőle, akkor miért nem tesz ellene mert ebbe már tönkremegyek.

Szó szót követett s kérdezte tőlem hogy én tudnék e neki ebben segíteni. Nagyon sokszor beszéltünk már erről, kérdeztem hogy segíthetek ( olyan 3.5 éve tart ez kisebb nagyobb megszakításokkal) és ma amikor kérdezte hogy tudnék e segíteni, azt mondtam hogy ne haragudjon, de nem, egyrészt mert már idegileg ki vagyok, s nem fair hogy ezzel még mindig magához akar láncolni( legalábbis én úgy érzem) s én nem tudok mást tenni mint eddig segítettem . Erre rákérdezett hogy mégis hogy segítettem. Hát ahogy egy laikus tud ebben a témában. S kérdeztem tőle hogy mégis ő mit tett ebben az ügyben ha így meg tud kérdezni, hogy én mit tettem az ő alkoholizmusa ellen.

Dűlőre nem jutottunk ez ügyben, beszéltük hogy holnap folytatjuk még a beszélgetést, de megkértem hogy költözzünk külön, hogy értékelje át mindenki a dolgokat, ő rábólintott.

Sokszor kérdeztem tőle már miért iszik, rengeteget vádoltam magam, hogy lehet én vagyok az oka valamilyen módon.

Most igazat megvallva lelkiismeretfurdalásom van, hogy nemet mondtam , hogy én már nem segítek, mert egyrészt csak 5 évig együtt voltunk, másrészt külföldön élünk, s nem tudom hogy tudna segítséghez jutni ( Németország) Vagy én vagyok a szívtelen, hogy már azt mondom hogy nincs energiám segíteni?



2022. jan. 23. 22:00
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Jól van, látom az emberek a pénzre asszociálnak, pedig nem csak az létezik hanem érzés is...

Közös a bérleti díj, mindig is közös volt. Nem vagyok én nyomorult hogy el kelljen tartani, van két kezem, meg is dolgozok a pénzemért.

Közösen vettünk sok mindent, utóbbi egy évben már csak egyedül vettem dolgokat, hogy ha úgy hozza a sors, ne kelljen azon már osztozkodni. Új autót 4 éve vettünk, 70 %-a akkor is az én pénzemből ment, maradékból nem rég fizettem ki.

Ő 1400et, én +/- 2700-at keresek.

Nem, sose a pénz miatt ragaszkodtam hozzá, hanem az érzések miatt, mert akármilyen meglepő, nőként nekem is van olyanom....

16 éves koromtól magam vagyok, tudom milyen amikor az embert cserben hagyják, milyen egyedül, s ezért volt nehéz döntés hogy elhagyjam e vagy sem.

2022. jan. 24. 11:42
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

"Ő 1400et, én +/- 2700-at keresek."

Aha...

Kétkezi munkás nő Németországban havi 2.700 nettóval. Aha...

2022. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Létezik, Cnc gépkezelőnek nevezik 😉💪
2022. jan. 24. 12:10
 14/24 Mentál Addikt Konzult Iroda válasza:
Szia! A fő kérdésednek ezt érzem: hogyan tudnál segíteni a párodon a nélkül, hogy szakítanotok kellene? Németorszagban is működik hozzátartozói önsegítő csoport, az AL-ANON , ahol sorstársaktól tanulhatod a hogyant, és támogatást is kaphatsz érzelmileg. Amennyiben nem tudsz ennyire németül,akkor a magyar felületen online kapcsolattartásra is lehetőséged van. Ez a világban 80 éve elérhető csoport, számodra is hasznosak lehetnek a tapasztalatok. A másik lehetőség, hogy saját jogon kérsz szakembertől segítséget, hogyan kezeld ezt a helyzetet. Érdemes addiktológiában jártas segítőt keresned, aki segít eligazodni neked ebben az érzelmi zűrzavarban.
2022. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Jajj ennek a hozzászólásnak nagyon örülök, nagyon szépen köszönöm! Nincs felsőfokú németem, de mindent egyedül intéztem eddig is, el tudok igazodni akárhol. Mindenképpen fel fogom keresni őket! Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítő válaszát! Szép napot Önnek!
2022. jan. 24. 13:12
 16/24 anonim ***** válasza:
13. Gratula. Ügyes vagy.
2022. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Csak ne ő kínlódjon már a párja függősége miatt! Ezeknek a hozzátartozói csoportoknak csak akkor van értelme, ha a pasi is változtatni akar. Ha neki így jó, akkor szerintem nincs miről beszélni!

Kérdező, attól, hogy ért pár pofon az életben, ne legyél alárendelt! Egy életed van, ha ő el akarja rontani a sajátját, tegye, de a tiédet ne hagyd! Ne őt sajnáld, magadat nézd! Gondolom, a naaagy beszélgetéseken már túl vagytok, és nem sok minden változott. Nehogy már te érezd magad szarul... Okos légy!

2022. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
beteg embernek kevés a tedd le és ne igyál.. Elvonó kell neki és agyturkász.
2022. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Addig szakíts vele míg terhes nem leszel...

Én így jártam...

Most a gyerekünk mellett is iszik :(

2022. jan. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Valaki befogadja a gyk-s incel looser mamahotelese közösségből?"



Ja, woll! Ha nem mult el 30 :)



Ugyis kene egy CNC-s, megnyitni az atomlocsatornakat a motoromban, meg a kuplungdeknit atszabni, hogy beferjen a sportkuplung.


De az lesz, hogy eloszedem a Dremel-t, es megcsinalom en :)



37F incel

2022. jan. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!