Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikortól, és milyen szinten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól, és milyen szinten engeded beleszólni a gyereked életébe?

Figyelt kérdés

Az életedbe, és a veled élő gyereked életébe belép az új párod. Összeköltöztök.


Na innentől kezdve, milyen szinten engeded, hogy "szülőként" funkcionáljon a párod?


Pl:

Megszabni a gyerek öltözködését.

Beleszólni a továbbtanulásába.

Beleszólni/bele adni a gyerek költségeibe.

Fenyíteni, szóban és ha kell fizikailag, a telefon elvételétől, a szükséges, nevelő pofonig.



ÉS!!!


Főleg az ANYAGIAK!!!


- Adhat neki külön zsebpénzt?

- Vehet neki olyan értékű dolgot, amit te és/vagy az exed nem tudna/akarna megengedni magának?

- Ha már bedob a tovább tanulási kalapba, cserébe elvárhatja, hogy ne Büfészakos legyen, hanem olyan, amiből meg tud élni, és nem fog 45 évesen is a kisszobában lakni?

- Megtilthatja neki a drága holmikat a közös kasszáról fizetve?

...


Mennyit számít ha övé a ház és/vagy JÓVAL többet keres nálad?



2022. febr. 3. 11:07
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
31%
A legtöbb nő úgy gondolja hogy a férfi ezekbe nem szólhat bele. Egyedül a gyerek költségeibe adhat bele. De azt kötelező is a szerencsétlennek...
2022. febr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
74%
Na mi van nyomi, törölték a régebbi kérdésed?
2022. febr. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
96%

1 éve vagyunk együtt, még igazából együtt sem élünk csak időszakosan.11 éves lányom van.

Nem szól bele az öltözködésébe, elviszi ruhát is venni, ami a gyereknek tetszik.

Tanulásra ösztönzi, de nem hajtja, elmomdja mindig neki hogy ezt saját maga miatt teszi.

Esze ágában sincs fenyíteni, sem szavakkal,sem tettekkel. Van annyira értelmes hogy higgadtan kezelje ezeket a dolgokat.

Adhat neki zsebpénzt, mért ne adhatna? Ha ő úgy gondolja hogy szeretne neki adni, akkor az az ő döntése.

Vehet neki drágább dolgot,.de előtte mindig megkérdez engem is, hogy mit szólok hozzá.

Nem tiltja meg a drágább holmikat közös kasszából sem. Sőt..

Amikor engem elfogadott, akkor a gyerekem is elfogadta. Nekem szerencsém van, a sajátjaként tekint rá.

2022. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
72%
Nem érkezik már több válasz az előző ugyan ilyen kérdésedre, amit mindenhova linkelgettél? Vagy törölték végre?
2022. febr. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%
Senki nem kényszerít rá, hogy gyerekes nővel kezdj. Nem tudom mit vered itt magad ezekkel a szar kérdésekkel.
2022. febr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
32%

Az életedbe, és a veled élő gyereked életébe belép az új párod. Összeköltöztök.


~ Ha már kellően összeszoktak/összeszoktunk, megengedném hogy beleszóljon a nevelésbe (max előtte kérje ki az én véleményemet) ((ezt a beleszólást azért engedném, mert még kicsi, ha nagy gyerek lenne.. azt még passz, mivel ebben egyenlőre nincs tapasztalatom.))


Na innentől kezdve, milyen szinten engeded, hogy "szülőként" funkcionáljon a párod?


~ teljes mértékben, és el is várnám.


Pl:

Megszabni a gyerek öltözködését.

Beleszólni a továbbtanulásába.

Beleszólni/bele adni a gyerek költségeibe.


~ eddig, mindegyiket hagynám.


Fenyíteni, szóban és ha kell fizikailag, a telefon elvételétől, a szükséges, nevelő pofonig.


~ ez inkább maradjon csak az én részem, ők csak haverkodjanak, ne őt lássa ellenségnek, szóban / kulturáltan persze kifejezheti a nemtetszését.. de inkább csak nekem szóljon.


ÉS!!!


Főleg az ANYAGIAK!!!


- Adhat neki külön zsebpénzt?


~igen.


- Vehet neki olyan értékű dolgot, amit te és/vagy az exed nem tudna/akarna megengedni magának?


~igen.


- Ha már bedob a tovább tanulási kalapba, cserébe elvárhatja, hogy ne Büfészakos legyen, hanem olyan, amiből meg tud élni, és nem fog 45 évesen is a kisszobában lakni?


~természetesen, de a gyerek igényeit mindkettőnknek nézni kell, akkor is ha jószándékú lenne ez a továbbtanulási macera, az esélyét meg kell adni, de erőltetni nem szabad.


- Megtilthatja neki a drága holmikat a közös kasszáról fizetve?

...

~ igen.

De ép eszű kereteken belül, ha szükséges, és mégis sokba kerül akkor ez van pl:. Fogszabályzó/ matrac, DE például ami szerintem felesleges és drága kellene a mai korosztálynak például :. Telefon/tablet erre én is azt mondom hogy felesleges.


Mennyit számít ha övé a ház és/vagy JÓVAL többet keres nálad?


~minden is közös... szóval nincs külön kassza.

Legalábbis nálunk ezek vannak, de azt hozzátenném hogy biológiai apuka egy ideje nincs képben... viszont ha lenne is, és ki akarná venni a részét, akkor értelemszerűen ezeket meg kell beszélni a feleknek.

2022. febr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Már nem azért, de normális ember a saját szülei részéről sem tolerálná, ha beleszólnának az öltözködésbe (nyilván nem mondjuk 12-13 éves koráig, hanem utána), vagy megmondják, hogy milyen szakon tanulhat tovább. Arról nem is beszélve, hogy ha valaki (saját, vér szerinti) szülei elvették volna a cuccait vagy felpofozták volna, akkor valószínűleg nem nagyon állna szóba onnantól kezdve, hogy nem muszáj neki. Nem hogy még egy random faszival/nővel, aki az anyámat qrja vagy az apám őt, de nekem abszolút semmi közöm hozzá.
2022. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálam senki nem szól bele semmibe. Nem kerestem mostohát a gyerekemnek. Még az apjának sem engedem azért az évi 3x-i alkalomért, amit találkozik vele, meg a szaros 20 ezres gyerektartási összegért, amit méltóztatik adni. Lassan 18 lesz, egyedül neveltem, az apja le sem szarja, így csak én szólok bele. Ez pontosan elég is.
2022. febr. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
Egyedülálló anyuka vagyok, 9 éves a kisfiam. Az apja még a születése előtt lelépett mással, nem tartja velünk a kapcsolatot, a fiam nem is ismeri. Fél éve lett párom. A kezdetektől fiaként kezeli a gyerekem, apja helyett apja, és nagyon jó apja. A fiam is maximálisan elfogadja, apjaként tekint rá. Tehát azt mondhatom, hatalmas szerencsém van.
2022. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
0%

Soha semmilyen szinten nem szol bele senki a gyereknevelésembe.

Nem tudom te hol elsz



Egyedul akkor szol az elettarsam vagy az ex is akkor szolt ha az exnek okoz károkat a gyerek es önvedelem.



Pl egyik baratom azert szolt hogy vigyazzon a kocsijában cipovel a gyerek es ne legyen saras az ülés.



Exbaratom meg csak akkor szolt a gyerekre amikor a gyerek lehülyézte őt.


Alapvetoen semmi közük a gyerekhez. Nem segítik semmivel sem nem is neveleik nem is tanitják semmire. A gyerek es az aktualis elettarsam két külön önállo sziget.

2022. febr. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!