Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikortól, és milyen szinten...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikortól, és milyen szinten engeded beleszólni a gyereked életébe?

Figyelt kérdés

Az életedbe, és a veled élő gyereked életébe belép az új párod. Összeköltöztök.


Na innentől kezdve, milyen szinten engeded, hogy "szülőként" funkcionáljon a párod?


Pl:

Megszabni a gyerek öltözködését.

Beleszólni a továbbtanulásába.

Beleszólni/bele adni a gyerek költségeibe.

Fenyíteni, szóban és ha kell fizikailag, a telefon elvételétől, a szükséges, nevelő pofonig.



ÉS!!!


Főleg az ANYAGIAK!!!


- Adhat neki külön zsebpénzt?

- Vehet neki olyan értékű dolgot, amit te és/vagy az exed nem tudna/akarna megengedni magának?

- Ha már bedob a tovább tanulási kalapba, cserébe elvárhatja, hogy ne Büfészakos legyen, hanem olyan, amiből meg tud élni, és nem fog 45 évesen is a kisszobában lakni?

- Megtilthatja neki a drága holmikat a közös kasszáról fizetve?

...


Mennyit számít ha övé a ház és/vagy JÓVAL többet keres nálad?



2022. febr. 3. 11:07
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
92%

Te az a fegyver- meg fenyításmániás, a nemlétező nődet meg a gyerekét folyton alázni meg verni akaró incel? Mert folyton arról írsz ki kérdéseket hogy hogy kéne kutyaként láncon tartani és büntetni anyákat a gyerekükkel együtt, cserébe azért hogy leereszkedik hozzájuk egy nagy Férfi 🤦 Miközben te az életben nem fogsz ilyen helyzetbe kerülni (olyanba meg különösen nem hogy egy nő felnézzen rád bármiért, vagy csóróbb legyen nálad). Te szoktad azt a szánalmas "Eltartani? Igen! Nevelni? Nem!" kérdést linkelgetni mindenhova?


A párom nem a gyerek apja. A felsoroltjaid közül semmi sem megengedett ill. elvárandó tőle.

- Megszabni a gyerek öltözködését.

Nem. Amúgy fiú és még 10 alatti. Gondolom a kérdés elsősorban egy tinilányra vonatkozhatott, olyanom nincs és nem is lesz, de nem szólhatna bele, arra ott vagyunk én meg az apja.


- Beleszólni a továbbtanulásába.

Nem szólhat majd bele.


Beleszólni/bele adni a gyerek költségeibe.

- Nem szólhat bele és nem is kell beleadnia.


- Fenyíteni, szóban és ha kell fizikailag, a telefon elvételétől, a szükséges, nevelő pofonig.

Nem tehetné meg, szerencsére nem ilyen állattal álltam össze. Csomagolhatna azonnal.


- Adhat neki külön zsebpénzt?

Ez még nem téma az ő korában.


- Vehet neki olyan értékű dolgot, amit te és/vagy az exed nem tudna/akarna megengedni magának?

Olyat nem tud :)


- Ha már bedob a tovább tanulási kalapba, cserébe elvárhatja, hogy ne Büfészakos legyen, hanem olyan, amiből meg tud élni, és nem fog 45 évesen is a kisszobában lakni?

Nem fog beledobni, lásd előző pont. Van ennek a gyereknek egy jómódú anyja és apja, nem kalapozunk senkinek. Amúgy neked miért evidens mindig, hogy az anyák meg az exük koldusok?


- Megtilthatja neki a drága holmikat a közös kasszáról fizetve?

Nem, mert nem közös kasszáról kapja a legdrágább cuccait a gyerek hanem én vagy az apja veszünk neki.


----

A párom nem apafigura neki, hanem olyan mint egy haver (fiatalabb nálam), nagyon szereti, és pl alig várja hogy pár év múlva a "nagyfiúkkal" mehessen biciklitúrázni meg ilyesmik, megígérték neki a haverjaival.

2022. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%

Ha kiskorú gyerekről van szó ha kell bocs a közmondásért kelljen a borja is

Itt az édes szülővel az elején mindent át kell beszélni hogy mi a jövőbeli szerep

Szerintem az a jó ha egy igazi pótapa és pótanyát kap

A felnött gyerekről van szó

Ott is első szabály az új párnák elfogadás

De ha látja hogy undorral utálva van senkinek tartva már viszonozhatja ezt

Egy felnött ember ha akar lehetek neki a legjobb barátja számíthat rá

De ha senkinek tartják neki is joga van így viselkedni.Nem tartozik neki semmivel

Összeköltözés csak kiskorú gyerekkel lehet szerintem

Én a páromat felnött gyerekkel kaptam.Soha többé nem válalnám az összeköltözést

Szeretem őt de ezt nagyon megbántam

Ma már külön élünk a gyerekének és a volt párjának ott hagyott mindent

Még így is kevés amít adott félnek hogy valamít nyújt nekem!

Itt náluk csak az anyagi javak érdekesek a többi nem számít!

2022. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben engednem potanyat potapat jatszani ha a masik igazi szulo lelep cagy meghal. Egyebkent a gyerek eletet befolyasolo dontesekbe pl sulivalasztas kizarolag a ver szerinti apa es anya donthet attol fuggetlenul h nem elnek egyutt. A hazban egyutt lakok hozhatnak egyuttelesre vonatkozo szabalyokat pl. Hogy lehajtod. A wc deszkat, nem egeted a villany foloslegesen stb amit mindenkinek be kell tartani, illetve kozos programba is mindenkinek beleszolasa van. Az uj ferj nem potapa, csak baratja lehet a gyerekemnek ha kijonnek, elmondhatja a velemenyet stb, de bem kell apja legyen. Nem kell az uj paromnak fizetni a gyerekem tanulmanyait, lakasonerot stb. sem, mert nem az ő dolga, hanem enyem es verszerinti apae.
2022. febr. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Csupán a tanulás - költségei témához.


Érdekes, hogy többen írjátok, hogy ne adjon és ne szóljon bele a új szereplő.


De akkor mi van azzal, amit írtam? Azaz, hogy egyik félnek sem mindegy, hogy lesz-e versenyképes szakmája/diplomája, vagy pl.: büfé papírral lesz József Attila szaGértő irodalom történész, aki még 63 évesen is velünk fog lakni, mert egy akciós sátorra sem lesz pénze, nem még saját albérletre.

Vagy ha látom, hogy tehetséges, és szeretne pilóta lenni, de te meg az exed nem tudjátok fizetni a képzését (Volt csajom fia pilóta lett, 25M+ volt!), de az új párodnak belefér, hiszen tudja, hogy ez befektetés öreg korotokra is, akkor miért ne? Inkább a nagy egód miatt kib@Xol a gyerekkel, és elküldöd logisztikusnak, vagy inszeminátor OKJ-ra?

2022. febr. 3. 12:20
 15/36 anonim ***** válasza:
90%

De értsd már meg hogy nem csóró minden nő, meg az exférjeik 🤦

Miért a mániád ez?


A gyerekemnek lesz lakása meg mindene, oda mehet tanulni ahova akar - nekünk köszönhetően, nem a pasimnak kell fizetnie. Miért nem fogod már fel hogy léteznek olyan nők akiknek nincs szükségük más pénzére? Mondjuk a te világodban a gyerek apja is mindig koldus, az új pasi meg a megmentője mindenkinek :D annyira gáz vagy.

2022. febr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
15%
Hahaha.Lúzerek.Válasszatok gyerekes nőt.Szolgák.Úgy is bánnak veletek.
2022. febr. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
75%

14#Majd neveli a sajátját.

Attol hogy pénze van még jogokat nem vehet vele a gyerek felett.

2022. febr. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

17.-re.


De ha nincs jogom bizonyos dolgokban rendelkezni a párom és a gyereke felett, a KÖZÖS életükben, akkor a 16.-nak van igaza.

2022. febr. 3. 12:38
 19/36 anonim ***** válasza:
84%
Neked dirigálhatna anyád egy random pasija? Gondolkozz mar
2022. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

19.-re.


Bizonyos dolgokban és mértékig igen. Ez IS a dolga. Hiszen ő az új/pót szülő és gondviselő.

2022. febr. 3. 12:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!