Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kommunikáljam le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kommunikáljam le a barátnőmnek sértődés nélkül, hogy ellenzm azt, hogy új munkahelyre megy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyesektől kapni fogom az ívet, de nem baj, nekem 2-3 normális ember válasza is elég.


Szóval, azt tudni kell rólam, hogy nálam kizáró ok, ha egy nő karrierista. Egyszerűen aki az, az kizárja, hogy meglegyen benne lelkileg az, amit én egy nőben keresek. Ennek megfelelően kerestem párt és tisztáztam is.

Így is megtaláltam a párom. Nagyon jólelkű, hűséges, tisztességes, gyengéd lány, cserébe az életben kicsit ügyetlen, szerencsétlen, ami engem egyáltalán nem zavar. Azt tisztázzuk, hogy azt soha nem vártam, hogy ne dolgozzon, tőlem függjön, csak azt, hogy ne hajtsa a státuszt, pénzt, ne törtessen. Már volt vagy 10 állásinterjún, de az égvilágon semmi nem jött össze, akkor pedig egy multinál dolgozó haveromnak szóltam, aki szerzett neki állást, de finoman megfogalmazta már akkor, hogy "kegyelemből" történik.

Ez volt 2,5 éve.

Egy pár hónapja megkérték a kollégákat, hogy mutatóba csináljanak Linkedin profilt, így a párom is csinált. Mivel fogalma nincs, hogyan kell használni, véletlenül úgy állította be, hogy a recruiterek számára látható legyen, mintha állást keresne. Ezért betalálták ajánlatokkal. Ezekről senkinek sem szólt, nekem sem, hanem egyszer csak felmondott a munkahelyén, merthogy kapott egy jobb ajánlatot, kb, 2,5x annyi pénzért.

Nem volt hajlandó tárgyalni, a döntése megsemmisíthetetlen.

A barátom pedig kiakadt rám is, nem hiszi el, hogy nem tudtam, kibukott belőle, hogy nem ezt várta miután megtűrték az én kedvemért (mert "annyira azért nem veti fel az ész"), amikor meg megesküdtem, hogy nem tudtam, már mindenki azon szörnyülködik, hogy milyen kapcsolat ez, mekkora madár vagyok.


Nos, nagyon csúnyán átverve érzem magam és egyáltalán nem akarom támogatni a párom ebben. Hogyan mondjam ezt meg neki, ha nem akarom, hogz millió barátnője uszítsa majd ellenem, hogy mekkora korlátozó szemét vagyok, és igenis girlpowaaaa?



2022. febr. 12. 13:43
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:

Én is még mindig az első munkahelyemen vagyok, immáron 10 éve, szóval igenis lehetséges. Egy gyengéd személyiségű, nem karrierista nőnél pláne, nálunk is vannak olyanok a cégnél, akik innen mennek nyugdíjba vszeg. Megvan a magukhoz való eszük, lojálisak, nem vágynak folyton többre és többre, hanem más értékek számítanak nekik. Ők azok, akik össze tudják egyeztetni a munkát a családdal és szülés után gond nélkül visszajöhettek. Lehet, hogy nem keresnek eget vergeső összeget, de bármiben le merem fogadni, hogy emberileg lepipálják az összes törtető karrierista fiatal nőt.

Egyszerűen nekem fontos volt, hogy ne olyan nővel legyek együtt, és most jól át lettem verve.

2022. febr. 12. 14:01
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor szakíts. Ilyen egyszerű.
2022. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem igazságos. Szakíts vele aztán ennyi, mindneki élheti az életet úgy ahogy akarja.
2022. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg nem kell kommunikálnod az ellenérzésed sehogy. Tudja mit gondolsz, ezért szólt csak akkor, amikor már úgyse tehetsz semmit.
2022. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

Én már kapcsolatot se kezdtem volna egy ilyennel, aki azt szereti bennem hogy szerencsétlem, gyámoltalan vagyok (igaz én nem ilyen vagyok).

Az meg nem megbeszélés tárgya hogy munkahelyet váltok, kivéve ha "önmegvalósítani" akarok jóval kevesebb pénzért (pl multis felsővezető állást otthagyni hogy állatmenhelyen dolgozzak), vagy időbeosztásban olyanra váltsak ami érintené az együtt töltött időnket. De hogy elmegyek egy másik munkahelyre ahol tóbb pénzem lesz, hát ezt csak bejelentem, és együtt örülünk (mondjuk nekem nem ilyen pasim van mint te, hálistennek).

Jézusgyerele, ez nem "girlpower", hanem józan ész! Minden normális ember örül ha valamelyiküknek még jobb állása lesz, mert a közös szekerüket tolják. Mondom a normálisak.

2022. febr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
100%
szegény nő.. már most sajnálom, hogy egy ilyen gyökér mellett hogy tudott kikötni.
2022. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim válasza:
100%

Hogy jól értem-e.


Te egy komplexusos, csóró, egoista kölyök vagy.

Nem vagy képes sem eltartani őt, sem felvenni vele a versenyt anyagilag.


Most fosol, hogy lelép.



Válasz egy csóró csajt, őt meg engedd élni!

2022. febr. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 harebell ***** válasza:
100%
Találkoztál már te igazán törtető és karrierista emberrel? Mert ennyitől, hogy vált egy jobb munkahelyre (és nem is csak a pénz miatt), még messze nem lesz az. Én sem igazán tudnék együtt lenni egy karrieristával, de nehogy már ez azt jelentse, hogy soha nem válthat munkahelyet a párom, ez nonszensz. A személyisége ettől nem változik semmit.
2022. febr. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
100%
hubäzmeg te nagyon hülye vagy
2022. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%

a párjának egy mukkot nem szólt erről.

A párja hagyta, hogy 10x megalázzák?

Mert ha sikere lenne, akkor karrierista és nem tetszik neked?

Hagyd már élni, és ne legyél irigy és féltékeny, ha megbecsülik

És még te vagy a "párja"?

2022. febr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!