Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kommunikáljam le a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kommunikáljam le a barátnőmnek sértődés nélkül, hogy ellenzm azt, hogy új munkahelyre megy?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy egyesektől kapni fogom az ívet, de nem baj, nekem 2-3 normális ember válasza is elég.


Szóval, azt tudni kell rólam, hogy nálam kizáró ok, ha egy nő karrierista. Egyszerűen aki az, az kizárja, hogy meglegyen benne lelkileg az, amit én egy nőben keresek. Ennek megfelelően kerestem párt és tisztáztam is.

Így is megtaláltam a párom. Nagyon jólelkű, hűséges, tisztességes, gyengéd lány, cserébe az életben kicsit ügyetlen, szerencsétlen, ami engem egyáltalán nem zavar. Azt tisztázzuk, hogy azt soha nem vártam, hogy ne dolgozzon, tőlem függjön, csak azt, hogy ne hajtsa a státuszt, pénzt, ne törtessen. Már volt vagy 10 állásinterjún, de az égvilágon semmi nem jött össze, akkor pedig egy multinál dolgozó haveromnak szóltam, aki szerzett neki állást, de finoman megfogalmazta már akkor, hogy "kegyelemből" történik.

Ez volt 2,5 éve.

Egy pár hónapja megkérték a kollégákat, hogy mutatóba csináljanak Linkedin profilt, így a párom is csinált. Mivel fogalma nincs, hogyan kell használni, véletlenül úgy állította be, hogy a recruiterek számára látható legyen, mintha állást keresne. Ezért betalálták ajánlatokkal. Ezekről senkinek sem szólt, nekem sem, hanem egyszer csak felmondott a munkahelyén, merthogy kapott egy jobb ajánlatot, kb, 2,5x annyi pénzért.

Nem volt hajlandó tárgyalni, a döntése megsemmisíthetetlen.

A barátom pedig kiakadt rám is, nem hiszi el, hogy nem tudtam, kibukott belőle, hogy nem ezt várta miután megtűrték az én kedvemért (mert "annyira azért nem veti fel az ész"), amikor meg megesküdtem, hogy nem tudtam, már mindenki azon szörnyülködik, hogy milyen kapcsolat ez, mekkora madár vagyok.


Nos, nagyon csúnyán átverve érzem magam és egyáltalán nem akarom támogatni a párom ebben. Hogyan mondjam ezt meg neki, ha nem akarom, hogz millió barátnője uszítsa majd ellenem, hogy mekkora korlátozó szemét vagyok, és igenis girlpowaaaa?



2022. febr. 12. 13:43
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem is értem, hogy lehet ezt így felfogni. Több pénzetek lesz. Ez jó.

Ha azonos a munkaidő, akkor pláne szuper, hiszen semmi más nem változik, csak az anyagi helyeztetek, vagy, ha nincs közös kassza, akkor az övé. Tehát? Mi a valós probléma?

2022. febr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőd felmondott egy olyan helyről, ahol lenézték és csak megtűrt személy volt. Kapott egy állást, amit lehet szívesen is csinál, 2,5x fizut kap, ennek ellenére úgy érzed rosszul döntött? Hogyha ez nem troll kérdés, szerintem érdemes felkeresned egy pszichológust!
2022. febr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem feltétlenül dobd a csajt! Szívességet tennél neki, hogy találhatna egy normális, nem korlátozó, nem kistökű pasit, aki fél egy nőtől, aki ki mer állni magáért.
2022. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:
100%
A szörnyű az, hogy a kérdező nem hajlandó elgondolkozni se azon, hogy mik a valós problémái ezzel a helyzettel, vagy miért is keres olyan nőt, amilyet.
2022. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
100%

Az nem karrierizmus ha oda megy ahol 2.5szörös fizetést kap. Xddd hát hülye lenne nem odamenni. Főleg hogy a jelenlegi munkahelyén majdnem 3 éve van ahol szarba fosba hugyba nézik ('nem veti fel az ész')

Nem vagy normális kedves kérdező

2022. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem keresnek eget vergeső összeget, de bármiben le merem fogadni, hogy emberileg lepipálják az összes törtető karrierista fiatal nőt


Fu de egyszerű vagy istenem az nem probléma hogy valakinek minel magasabb a fizetése annál több gyedet fog kapni ha szül? Vagy szerinted egy csecsemő fotoszintezizal, nem kell ellátni felszereléssel kajával pelenkával stb.?

2022. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként rájöttem, hogy valahol jogos a kérdező félelme. Ha bekerül egy olyan közösségbe, ahol értékelik, ahol sikerei lesznek, megnő az önbizalma, kifejlődik az önérzete, felismeri, hogy nem értéktelen és balfsz, akkor már nem fogja hagyni otthon se, hogy irányítsák és semmibe vegyék.

Tulajdonképp, kilép az áldozat szerepből, ami a kérdező szerint a normális és "karrierista", vagyis egészséges, normális énképpel és akarattal rendelkező, sőt, hogy a fene egye meg, lehet, hogy önrendelkező nő lesz. Ez szerintem is egyenesen horrorisztikus egy olyan férfinak, mint a kérdező.

2022. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
100%

Remélem az új munkahelyén majd találkozik egy rendes, normális értékekkel és ésszel rendelkező férfival téged meg jól otthagy a csodás munkahelyeddel és a "karrierista ellenes" felfogásoddal.


Tündérke, szerintem csapd fel a magyar értelmező kéziszótárat, és keresd ki a karrierista szó fogalmát. Segítek: ez nem az.

Az, hogy te olyan ostoba, pardon, lojális vagy, hogy egy f$s helyen gürizel majd életed végéig, a te bajod. De normális embereket ne ránts pe a szintedre.

Jah, és a komplexusaidat kezeltesd. Pszichológussal, de inkább pszicchiáterrel, oksi?

2022. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%

Én is váltottam már többször is munkahelyet. Volt, hogy a jobb pénz miatt. Mégis távol áll tőlem a karrierista jelző. Törtető meg végképp nem vagyok, én kifejezetten akkor élvezem a munkát, amikor már mindent tudok benne, nem akarok túl sokat fejlődni, legalább is ilyen téren. Nekem elég rossz emlékeim vannak arról, hogy elmondtam több embernek is, hogy pl dolgozatot írok, vizsgázok, állásinterjúra megyek, aztán ezek rosszul sikerültek és akkor be kellett számolnom mindenkinek, hogy elbuktam. Ezért egy jó ideje babonából nem szólok ilyenekről, csak akinek nagyon muszáj. A legutóbb senkinek nem szóltam, hogy állást keresek, csak amikor felvettek a mostanira, ami két hét leforgása alatt történt a pályázás és a "felvettünk" telefonhívás között. Lehet, hogy a barátnőd is ezért nem szólt, mert szégyelli a múltkori 10 elutasítást, és úgy volt vele, ha nem jön össze ez se, akkor legalább nem kell szégyenkeznie előtted. A haverod meg jó szemét, hogy ilyeneket vág a fejedhez, mert egyáltalán nem kellett volna megtűrniük, ha annyira buta. Gondolom azért valamennyire jó volt, ha senki nem lélegzett fel a cégnél, hogy végre elmegy a legrosszabb munkaerő. Most legalább kereshetnek valami okosat és ügyeset.


De te js korlátozó vagy valamilyen szinten, ez nagyon rossz tulajdonság. Amúgy neked a karrierista ellentéte a családcentrikus? Mert simán lehet, hogy neki még mindig a fő élet célja a családalapítás, de most egy ideig, amíg ez nem jön nálatok szóba, szeretne jobban keresni egy olyan munkahelyen, ahol megbecsülik. Én sajnálom őt, hogy a párja így kiakad emiatt és így viselkedik vele, tuti tele van kisebbségi komplexusokkal.

2022. febr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
0%
Férfiként mondom.A kérdezőt az is zavarja,hogy leégett a barátai előtt.Itt nem ő a hibás.Lehet hogy régi barátság,és most megromlott,a barátnője miatt.A másik
2022. febr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!