Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal 10 éve vagyunk együtt, van egy 8 éves gyerekünk.Volt egy örökölt házam, ide költöztünk,elkezdtük újítani. Én fizettem a rezsit,a gyerek dolgait, a házhitelt,a felújításba nem tudtam adni. Most közölte el akar költözni, élni akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mivel minden pénzem elment a hitelre, a gyerekre, kajára, nem tudtam a milliós felújításba beszállni.Ha letelik a hitel, felesbe íratom a házat rá, így visszaadom a felújítást, de ő nem vár 2 évet. Túlórázok, mellékállásom van, ellátom a háztartást,egyedül nevelem a gyerekét, de így se kellek. Igazságtalannak érzem amit tesz velem. Mit tegyek? Hagyjam menni? Vagy küzdjek?

2022. ápr. 8. 21:11
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
De milyen házhitel, ha örökölted a házat, és a felújítás nem abból ment? Hagyd menni, aztán ha a felújítási pénzt akarja, akkor pereskedjen érte.
2022. ápr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Volt párommal vettük, 1/1be van az én nevemen de mivel volt párom ki akart cseszni velem hitel maradt rajta, azt én fizetem. Bar listáta kerültem, igaz fizetem részletekben de esélyem sincs új életre. Azt mondta emiatt velem nem lehet tervezni, ezért hagy el.
2022. ápr. 8. 21:56
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
És te meg odaadnád a fél házad? Szedd már össze magad!
2022. ápr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ingyen ott lakott es a torlesztobe sem segitett illene a felujitast neki állnia legalabb
2022. ápr. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

A törvény úgy szól, hogy az örökölt házad a te különvagyonod.

Mivel együtt laktok mint házasok, meg a közös gyerek, a ház rezsije és összes költsége, felújítása feles.

Ha az ő pénzéből felújított, addig te a másik felét fizetted, biztosítottad a hátterét, vezetted a háztartást, neveled a gyereket, stb.


A bíróság egy fillért nem ítél meg neki.


Ha átíratod a nevére, akkor hülye vagy. Attól ő azt nem tudja pénzre váltani.

Mész a gyerekkel az utcára, vagy mit akarsz?!


Menjen a fenébe, te csak jobban jársz, neveled a gyerekedet és az élet még tartogat számodra sok boldogságot.

2022. ápr. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekedtől veszed el a jövőjét, örökségét, ha ráiratod. Menjen csak albérletbe, ha ilyen jó a fizuja. Te meg ugyanott leszel, ha eddig is mindent egyedül csináltál, csak végre intézz gyerektartást.
2022. ápr. 9. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Mivel közel 8 millát költött a házra mire fel lett újítva, így azt mondtam neki mert nem tudtam adni bele semmit hogy a ház felét ráíratom , így tudom visszafizetni.

Nem vagyunk házasok,csak ide van bejelentkezve. Ő minimálbérre van bejelentve, a többit zsebbe kapja. Nekem a havi 220ból semmi nem marad mire befizetek mindent, a vásárlásainkat alig futja.

Ügyvéd szerintem max megállapítaná a gyerektartást a minimálbérére aztán csá.

Ha fele ház az övé miért mehetnék az utcára? A gyerek nálam, vele nem tehetnek ki.

2022. ápr. 9. 07:00
 18/26 A kérdező kommentje:

16/17

200ezerre van bejelentve, majd megállapítják a 20%át ő meg röhög a markába. Marad még havi 800-900 magára, én meg fillérezgethetek tovább a gyerekével.

Én is a gyerek miatt hezitáltam, hogy ok nem nagy örökség de nekem jól jött volna indulásnak egy vidéki parasztház, ki tudja hova fog elkerülni továbbtanulni.

2022. ápr. 9. 07:10
 19/26 anonim ***** válasza:
81%
Majd fizethetsz albérletet a fele házra. Ne legyél buta.
2022. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az ügyvéd állapítja meg, hanem a bíróság, hogy mekkora legyen a gyerektartás. Ennek van minimuma és maximuma, általában a fizetés negyede. Ha gyanúsan kevés a fizuja az életkörülményeihez képest, akkor azt is vizsgálhatják. De azt is nézik, eddig milyen színvonalon élt a gyerek (kaja, ruha, rezsi, különórák, táborok, akár mozi.. ezekről gyűjthetsz számlát). Elvileg lehet ilyen, hogy az ingatlan kényszermegosztása, amikor elárverezik, ha az egyik fél el akarja adni a részét, de a másik nem... szóval sajnos lehet, hogy ki tudna veled szúrni vagy később a gyerekével, ha te neadjisten előbb halsz meg, mint most reméled. Haszonélvezetet tudnál rakatni a házra, hogy ezt ne lehessen, s az addig él, amíg te. De szerintem számold csak ki, hogy ha a 8-10 év alatt a gyerekre is költött volna meg albérletet, rezsit fizetett volna neked, akkor is tartoztok-e egymásnak. Gyanúsan nem.
2022. ápr. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!