Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érzelmi frusztrációval hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmi frusztrációval hogy lehet megküzdeni?

Figyelt kérdés
Nő vagyok, és szeretethiányom van a párkapcsolatomban. Keveset törődik velem érzelmileg, nem beszél semmit sem az irántam való érzéseiről, és már azt sem tudom szeret-e, de azt érzem, hogy érzelmileg frusztrált vagyok, és ezt elmondtam neki, de ezen úgy besértődik, hogy napokig alig beszél velem. Konkrétan boldogtalan vagyok, nem érzem fontosnak magam, és értékesnek sem. A legjobban az fáj, hogy teljes mértékben ignorálja az érzelmi igényeim, kedve szerint hanyagol, és úgy érzem, nem is akarja hogy boldog legyek vele. Érdektelennek, közönyösnek érzem, és azt, hogy az sem érdekelné, ha elhagynám. Ez a legfájóbb számomra, és nyilván az a megoldás, hogy hagyjam el, és keressek mást aki törődik velem. Jelenleg érzelmileg annyira frusztrált és önbizalomhiányos vagyok (mivel úgy viselkedik velem ahogy leírtam) hogy ehhez sincs érzelmi erőm. Ha lesz, akkor könnyebben fogom elhagyni, de jelenleg szeretnék valahogy megbírkozni azzal az érzéssel, amit bennem okozott az érzelmi elhanyagolás miatt. Az érzelmi frusztráción, érzelmi erőtlenségen hogyan tudok hamar túl jutni?
2022. máj. 16. 11:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyfajta gyászreakció, amin végigmész. A mérlegelés megvolt, az eredmény negatív. lehet érdemes lenne valóban tovább állni, új utak, hobbik, kreatív dolgok után nézni, hogy ez a frusztráltság hasznos tevékenységbe menjen át. A lemondást, feladást is meg lehet fogalmazni írásban, festésben.

Nézd a másik oldalát, hogy ami ajtó most becsukódik, helyette valami új nyitódhat:).

2022. máj. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
11-es ahoy írtam mindig mindent átkonvertálok kreatívságba. Most viszont tennem kell tettlegesen, mármint szakítani, elhagyni, de úgy, hogy közben szeretem a másikat. Na ez iszonyat nehéz nekem, még akkor is, ha tudom hogy méltatlan ez a bánásmód hozzám. Erőt szeretnék gyűjteni, hogy biztosan, megmásíthatatlanul döntést hozzak, és hosszú távon biztos a szakítás a helyes, de jelenleg a jelennel kell kezdenem valamit.
2022. máj. 16. 13:52
 13/23 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg egy külsős segítséget nem vennél igénybe? Pszichológus, coach, stb.? Lehet, hogy egy külső szemlélő által megtalálnád a helyes utat.
2022. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem kell coach stb, hiszen tudom mit akarok, csak szerintem nincs olyan ember, akinek hipp hopp menne a szakítás úgy, hogy még szereti a másikat. Legalábbis ez kényszerdöntés, ami nehéz.
2022. máj. 16. 14:06
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de ha azt nézed, akkor ez csak egy oldalú szeretet, vagy a másik nem akarja/tudja kifejezni az érzéseit, így háttérben várakozik, és csak az eredményt fogja látni, érezni, vagy akkor fog felocsúdni, hogy mit is vesztett.
2022. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
15-ös köszönöm, kedves vagy, de ez nem lesz így, hanem szerintem örülni fog annak, hogy "megszabadult" tőlem. Hiszen lényegében a hozzám való viszonyulása egyertelműen arra utal, hogy teher vagyok neki. Na ezzel is szembe kell néznem. Szóval egyszerre több dologgal amik fájnak, és erőt gyűjtök.
2022. máj. 16. 14:13
 17/23 anonim ***** válasza:
37%

16#: Még annyit megtennék, hogy frontálisan, a szemébe nézve megkérdezném tőle, hogy:

"Teher vagyok neked?".

2022. máj. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Azt tagadná. Ezt felesleges kérdeznem, a viselkedése már kinyilvánította ezt.
2022. máj. 16. 14:23
 19/23 A kérdező kommentje:
Szembe néztem a realitással, most tudatosítom, na és az viszont fájdalmas dolog, de megkerülhetetlen.
2022. máj. 16. 14:24
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
19#: Az igazat megvallva szomorú, hogy nem kell valaki a másiknak. Sajnálom.
2022. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!