Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hatalmas bűntudatom van egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hatalmas bűntudatom van egy olyan csók miatt amit nem is akartam. Hogy lehet ezen gyorsan túl lenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

3 napja történt egy szórakozóhelyen, hogy oda jött hozzám az exem(1 éve szakítottunk) és el kezdett lelkizni, hogy mennyire hiányzok neki és hirtelen le smárolt. Mindketten ittas állapotban voltunk. De nem viszonoztam a csókot. Egyszerűen elmondtam neki, hogy ezt már lezártam magamban. Neki van párkapcsolata azóta, én meg ismerkedek egy lánnyal. Úgyhogy teljesen ki is töröltem azóta mindenhonnan. Haverok elmondása alapján végig azt mondtam utána, hogy nekem csak a másik lány kell. És tényleg kezdett nagyon jól alakulni a dolog vele. Vártam nagyon a talikat, mindig csak ő járt a fejemben. Viszont most úgy érzem mintha nem éreznék már íránta se semmit csak hatalmas bűntudatot. Lehetséges, hogy a bűntudat nyomná el az érzéseim? Azóta egyszerűen egyfolytában hányok, nem alszok/eszek és szét marcangol a bűn tudat. És stresszelek, hogy mi lesz vele? Miért nem érzek most semmit? Vissza fog térni minden a rendes kerékvágásba?


Illetve ezt a dolgot el meséltem neki már.. nagyon jól kezelte mert egyszerűen egy csodálatos személyiség és ugyanúgy áll a dolgokhoz.

Csak engem nem hagy békén a bűntudat.



2022. aug. 16. 10:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És azt se tudom miért van bűntudatom. Hibás vagyok, hogy egyáltalán szóba álltam az exemmel de azonkívül helyesen jártam el. És a stressz is akkor jelentkezik mikor eszembe jut a mostani lány akivel ismerkedek, hogy mi lesz. De ha őszinte akarok lenni most minden közömbös nem csak ő..
2022. aug. 16. 10:37
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Még csak ismerkedsz vele, nem vagytok hivatalosan együtt. Ebben a szakaszban megbocsájthatod magadnak.
2022. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Túl gondolod. Beprobálkozott és neked nem kell. Keresd az új csajt. Hidd el nem lesz gond.
2022. aug. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért közömbös minden, mert szenvedsz ettől, próbálod elnyomni, de az érzések nem úgy működnek, hogy kiválasztod, hogy mit nyomsz el. A szarral elpakolásra kerül a jó is.


Szerintem azzal "oldozhatod fel" magad, hogy átgondolod, hogy mit tehettél volna az elkerülés érdekében (hamarabb félbevágsz, amikor a csaj elkezdett lelkizni, stb.), és ha megvan a megfejtés, eléállsz a kiszemeltednek és elmondod, hogy ez történt, itt és itt tudtad volna megfogni, már tudod. Plusz azt is elmondod, hogy azóta öl a bűntudat, pedig nem is viszonoztad a csókot, de ő fontos lett számodra és nem akarod, hogy ez megmérgezze ezt az egészet.


A csaj valszeg utálni fogja az exed, de az nem a te bajod. Az a lényeg, hogy te vegyél erőt magadon, és ne vond meg ettől a másik lánytól az érzelmi biztonságot az exed hülyesége miatt. Nem ez a könnyebb út, az tuti, de ha fontos neked ez a lány, ezt meg kell lépni.

2022. aug. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
18%
Aki ittas az nem érdemes nőt
2022. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű a dolog. Feltépte az ex a régi sebeket, amit eltemettél. Tuti, hogy teljesen lezártad magadban korábban?


Ha nem akarsz az extől semmit, akkor többet egyáltalán ne találkozz vele, amúgy egy részeg-csók, amiben még csak az "elszenvedője" voltál, nem te kezdeményezted, nem jelent semmit, ne csinálj már bolhából elefántot!


Keresd az újjal a kapcsolatot, ha bejön, szerintem csak szimplán depis lettél.


Az exszel meg azért sem szabad találkozni, mert ő akar tőled valamit, ill. nem zárta le, de lényegtelen is, az az ő dolga, ill. lehúz téged érzelmileg.


Ha meg rájöttél, hogy mégis az exed szereted, akkor irány ő.

2022. aug. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az ex már semmiképp se opció. Nagyon régóta eszembe se jutott még nem állt oda.. illetve nem is rajta kattog az agyam. Iránta inkább haragot kezdek érezni mert mindig ki csinált idegileg és most is sikerült neki kicsit keresztbe raknia. És azt se tartom túl vonzó dolognak, hogy neki elméletileg már komoly kapcsolata van.


Valószínűleg tényleg el nyomtam a jó érzéseket is a rosszakkal együtt. Keresni fogom az újjal a kapcsolatot illetve ő is keresi egyfolytában. Ez tényleg még csak az ismerkedési szakasz de meg voltak az érzések és biztos vagyok most már benne, hogy vissza is fognak jönni/elmélyülni ha lezárom magamba ezt a dolgot mert ebben tényleg nem volt ennyi.

2022. aug. 16. 11:33
 8/11 nemaRendőrség ***** válasza:
Mond el az új lánynak és lesz ami lesz, az a tiszta
2022. aug. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pszichológus, viszont azt mondják, hogy kb. 5 jó élmény kell egy negatív felülírásához. Írtad is, hogy haragot is érzel. Gondolom a bűntudat+harag+más egyéb negatív most dolgozik benned, és emiatt nem érzel pozitív, jó dolgokat.


Nem könnyű lelkis embernek lenni, én is az vagyok. Az érzelmeket nehéz kontrollálni, viszont érdemes lehet, hogy fogsz egy füzetet, és bele írod az érzéseidet, gondolataidat. Én ezt szoktam, hogy rendezzem néha a kaotikus érzelmi világomat.

És visszavezetni. Szóval leírod, hogy bűntudat. Ezt érzed. Utána keresd meg, hogy milyen gondolat váltja ki. Konkrét gondolat (pl. az exem odajött hozzám és megcsókolt). Utána írd le, hogy mitől tartasz/mit érzel még. Stb.


Kicsit elemezd magadat. Fárasztó, viszont segít szerintem. Kicsit hasonló a kognitív terápiákhoz.

2022. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt gondold át. Tudod, feltűnik az ex, csók, eltűnsz, aztán gyónsz. Lehet, hogy neki is sok(k) lesz ez így. Gondolhatja azt is, hogy azért tűntél el, mert az exszel kavartál, de nem jött be nagyon a dolog, és ló nincs, jó a szamár is alapon mentél vissza hozzá.


Erre mondanám azt, hogy amiről nem tudsz, az nem fáj.


"csak még fáj, fáj, fáj,

csak még fáj, fáj, fáj,

csak még fáj, minden csóóóók" :D


https://www.youtube.com/watch?v=a_L8C5DhcwM

2022. aug. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!