Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem való nekem a párkapcsolat ?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem való nekem a párkapcsolat ?

Figyelt kérdés

Sokáig azt gondoltam hogy a lányokban van a hiba, de rájöttem hogy nem, bennem van igazából a hiba.

Vagy csak lehet nem tudok azonosulni a lányok mentalitásával...


Konkrétan nem bírom sokáig ha bárki sokáig tartózkodik az intimszférámban. Lehet bármilyen jó nő, nem. Nem megy valamiért. Zokszó nélkül kizárok bárkit az életemből, nem érdekel mit érez a másik, de ez a lányokra különösen igaz.


Nem bírom elviselni egyrészt a női hisztit, a picsogást sírást mert felidegesít. Nem bírom azt se ha bedurcizik (ergo így akar manipulálni).


Legutóbbi eset például. Összevesztünk a lánnyal, és akkor megpróbált féltékennyé tenni azzal, hogy mondta elmegy bulizni, lehet be is pasizik.


Mondom menjél. Erre neki áll bőgni hogy én egy utolsó szemét vagyok, mert csak kihasználtam meg egyebek. WTF ??


Tehát azt veszem észre hogy külön nyelvet beszélünk a lányokkal.


Nem bírom azt ha valaki nem egyenes, játszmázik, manipulálni próbál. Elvárja hogy furikázzam shoppingolni vagy mi a bánat, meg "barinőkhöz". MINDEN ok nélkül besértődik, játsza a sértettet...


Nem vagyok se biszex se meleg, de férfival egyenesek vagyunk. Tehát ha valami van akkor elmondjuk, vagy leboxoljuk egymással azt kész.


Mondjuk hozzáteszem az is érdekes hogy tényleg minden gond nélkül túl lépek bárkin, mindegy ki az meg hogy mi volt előtte, ezen már gondolkodtam hogy miért lehet, de szerintem jobb is így.


Tehát szerintetek tényleg nem való nekem parkapcsolat illetőleg nagyon magamnak való lehetek ?


2023. jan. 19. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%
Hű, tudod mit? Egyben igazad van: benned van a hiba.
2023. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem kissé énközpontú a személyiséged. Szándékosan nem sütöm rád az egoista nevű bélyeget, mert nem szokásom senki ismeretlenül diagnosztizálni (nem is vagyok szakember).

A lényeg, hogy nehezebben idomulsz másokhoz akik hozzád képes másmilyenek. Egy haver általában hasonló érdeklődési körrel rendelkezik, vagy van valami hasonlóság a személyiségetekben. Ezért könnyebben boldogulsz a hasonló neműekkel. A nők viszont más megközelítést igényelnek. Akár írhatnám úgy is, hogy nagyobb fokú érzelmi intelligenciára van szükség a női nem megértéséhez. A nők eleve érzelmi alapon döntenek dolgokról a férfiak meg inkább állnak a realitás talaján (persze ebben a témában sem minden fekete vagy fehér)....

A kötődési mintáidat kellene megvizsgáltatnod pszichológussal (ha ténylegesen érdekelne a működésed). Eleve felületesen kötődsz a nőkhöz, nem igazán kötsz kompromisszumokat. Az már egy másik kérdés, hogy kivel lehet kompromisszumokat kötni. Mert valamiért hasonló személyiségű nőkkel volt eddig dolgod, ha mindegyikkel hasonló problémák voltak, az azért lehetett, mert ugyanazon séma alapján választod ki őket.

Ilyen téren is tud segíteni egy pszichológus, hogy vajon miért ilyen nőkkel "akadsz össze", mi a vonzó bennük, és miért ezt a sémát követed.

Sok múlik azon hogy szocializálódtál gyerekkorodban, milyen volt a szüleid házassága, milyen párkapcsolati mintákat láttál tőlük, mi az ami tudat alatt hatott rád. Van e testvéred, vagy soha nem kellett senkihez igazodnod, sosem kellett tekintettel lenned arra, hogy mit érez a testvéred. Vagy éppen az is okozhat galibát akinek több testvére volt, ezért szorult háttérbe az ő akarata, érzései, gondolata, és ezt akarod kompenzálni a párkapcsolataidban (te akarsz dominálni).

Azt én nem jelenteném ki egyöntetűen, hogy nem való neked párkapcsolat.

De azt tudomásul kell venni, hogy egy párkapcsolatban két ember véleménye, döntése egyformán számít, tehát valamilyen szinten igazodni kell a másikhoz, még akkor is ha passzol a személyiségetek. Tudni kell egészséges kompromisszumokat kötni, ami mindkét félnek megfelel. Neked még edződnöd kell ilyen téren, de pszichológus sokat segíthet ebben. :)

2023. jan. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem való egyáltalán.
2023. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha a kettes hisztizett, akkor te is. Máséban a szálkát is...
2023. jan. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!