Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon zavar, hogy körülöttem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon zavar, hogy körülöttem mindenki házasodik, gyereket vállal, nekem meg még ez messze van. Mit tudok tenni, hogy ne bántson?

Figyelt kérdés

Elvileg már kitolódik a gyerekvállalás 30 éves kor fölé, na hát az én környezetemben nem. 27 vagyok, baráti körben, volt osztálytársak, egyéb ismerősök között, párom családjában mindenki huszonévesen házasodott és szült, 2-3 év alatt minden megvolt. Egyedül a nővérem szült 31 évesen, de 25 évesen akart, csak nem jött össze a baba. Egy barátnőm maradt, aki szintén 27 éves és gyermektelen, de ő nem akar házasodni és pont most jutottak el oda hogy elkezdenek próbálkozni kisbabával.


Nekem másfél éve van párom, aki közölte, hogy még jó ideig nem fog megkérni se, majd összeházasodunk, amikor én 30 leszek és majd utána jöhetnek a gyerekek. Miközben én egy eljegyzésnek már örülnék, lassan házasságnak is és gyereknek is. Olyan érzés, mintha mindenki jobb lenne nálam, többet elértek, ugyanis én inkább ebben mérem a boldogságot. Nem vagyok karrierista, családot szeretnék nagyon és ez fontosabb nekem mint a munkám. De nagyon nem segít hogy már mindenkinek babája van én meg eljegyezve sem vagyok.


Mit tegyek hogy ne zavarjon?


2023. febr. 19. 11:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék olyan férfival együtt élni, aki évekre előre betervezi, ő majd csak 2025-ben venne el stb stb. Igazság szerint itt minden arròl szòl, hogy ő mit akar és mi lesz, te meg várjad szépen.
2023. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
37%
6os te is ritka szar ember vagy. Az a gyerek jo helyen van ott, van ket jatszopajtasa is. Irigy vagy az exed boldogsagaRa. Amugy meg nem harcolni kene az exeddel hanem csak többször elhozni a gyerekedet játszani és közben építhetsz egy új vállalkozást is ha neked ez annyira fontos.
2023. febr. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts és akad más, aki nem fog hitegetni, ilyen egyszerű. Sok sikert! :)
2023. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
42%
Már csak ezért kiraknálak. Nemtudom melyik rosszabb, a féltékenységi vagy a házassághiszti. Főleg igy, hogy jajj körülöttem mindenki akkor énis akarom 🤮😆 nőlj már fel bakker.
2023. febr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
83%
Le leszek pontozva, de én pont ezt az erőltetett siettséget nem értem. A párommal tervezem leélni az életem, innentől kezdve teljesen mindegy, hogy 1 vagy 4 év után kéri meg a kezem. Beszéltünk róla, mind a ketten szeretnénk házasodni, de nem most. Nem a gyűrűtől lesz komolyabb egy kapcsolat. Teljesen reálisnak gondolom, amit a párod mondott, nekem érthető, hogy nem akar egy ilyen friss kapcsolatba házasságot, gyereket pláne. Másfél év nem sok idő, még alig éltetek együtt, ki kéne élveznetek a kettesben töltött éveket, közös élményeket szerezni. Igen, az én környezetemben is sokat házasodtak meg 25 éves korukig, többnek gyereke is lett. Mostanra a legtöbb el is vált, pont a kapkodás miatt.
2023. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
83%
Jól le lett itt húzva a faszi, nem teljesen jogtalanul, de a kérdezőnek aztán tök mindegy, csak lehessen már kipipálni a kötelező teljesítendő dolgokat, hogy felzárkózhasson a “barátokhoz”. Hogy kivel éri ezt el, az részletkérdés.
2023. febr. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked ez fontos és ez kell neked az életben, akkor szakíts.


Ezeket a kérdéseket terveket nem árt a kapcsolat elején letisztázni, hogy kinek fontos a házasság és a gyerek és kinek nem.


Van aki egyáltalán nem akar se házasság se gyerek. És nem is kötelező, és egyébként le lehet élni ezek nélkül is egy boldog kapcsolatot. De ha valakinek ez szükséges akkor ilyen embert keressen,


A barátod nem akar, nem meri közölni sem, szóval az idődet húzza.


Amúgy meg, ez már unalmas, mert eskü minden 2. embertől azt hallani, hogy jajjj..körülöttem mindenki házas, mindenkinek gyereke van...jajj jajj...szóval sok az egyedülálló...

2023. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz, jól számolom 25 évesen jöttél vele össze és 30 évesen akar összeházasodni, 5 év hosszú idő bárki bármit mond.

Csak az meg a másik baj, hogy ha mással jössz össze nem biztos, hogy két év után elvesz és azonnal gyereknemzésben is benne lesz. Persze lehetséges az is, de akkor a mostanit el kéne hagyni minél előbb.

2023. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
71%
Nincs azzal semmi baj, ha valaki tudatos és megtervezi a jövőjét. Nalatok a probléma az, hogy a párod kb úgy tervez, mintha neked beleszólasod se lenne, te csak a kiegészítő vagy hozzá. Nálunk ez pl úgy volt, hogy en az elején jeleztem, hogy nem szeretnék meglepi lanykérést, azt szeretném, ha előre megbeszélnénk, mi mikor legyen, ez mégiscsak egy polgarjogi szerződés, nem valami romkom. Lehet ezt is egy szép vacsora mellett, jó hangulatban. Úgy is lett, mert a férjemnek fontos, hogy én mit szeretnék, mit gondolok. Kitaláltuk együtt és mindent együtt intéztünk. Boldog hazasok vagyunk 10 eve. Szerintem a kölcsönösség a kulcsa, ami nalatok abszolút nincs meg.
2023. febr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
39%
Kerdezo. A pasid raer. Te viszont nem. 3 ev mulva mar csak 40 eves tobbgyerekes elvalt apaknak fogsz kelleni vagy azoknak se. Probalkozol meg, az se jon ossze, aztan mar 35 vagy, se gyerek, se csalad. Rengeteg no igy rontja el. Pedig hidd el, folosleges tervezni mert a hazassagok 60 szazaleka valas lesz, a maradek nagyresze is szar. Te is szamithatsz erre. A te dolgod hogy elintezd legyen gyereked valami normalis embertol 30 eves korodra, kulonben utana nem lesz eselyed es kifutsz. Ne tedd fel az eleted egy pasira. Nem a pasi a fontos. A gyerek lesz melletted eleted vegeig, ugyhogy adj neki fel evet. Ha ennyi nem eleg, akkor szakitson. Ha szakit es nem hianyzol neki, nem is akart teged igazan soha.lecserelheto vagy szamara. Ne feledd, a pasinak mindegy, mindig lesz noje. Klicsko laszlo is 50 felett lett gyereke, otthagyta egy giatal csajert a keresztes ildit. A nonek azota sincs gyerek, a ferfi babazik. A ferfinak mindegy a kora, a tied nem mindegy. Ne pocsokold az idodet olyanra aki ezt nem veszi figyelembe.
2023. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!