Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelt kérdés
Két hónapja minden közeli ismerősömmel megszakítottam a kapcsolatot. Barátom most elkezdett aggódni miattam. Szerinte nem jó, hogy nincsenek egyéb közeli kapcsolataim, és fél, hogy azért zárom el magam, mert valami nincs rendben. Én megmondtam neki, hogy nekem nincs szükségem senkire, de kitart amellett hogy ez nem egészséges és lehet el kéne mennem pszichológushoz, mert aggódik a mentális egészségem miatt. Hogy értessem meg vele, hogy minden rendben van?

2023. márc. 21. 03:39
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%
20-as de ez csak találgatás, amit belemagyarázol. Az, hogy valakinek nincs szüksége senkire, még nem jelenti azt, hogy bántották. Ha az én párom eltávolítana mindenkit a környezetéből minden ok nélkül, én is aggódnék.
2023. márc. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%

Így van, honnan tudjuk, hogy nem csak azért tette, mert épp unatkozott, vagy ő ez a tipik mártír, akit mindenki csak bánt...



Mivel a kérdező érdemben nem válaszolt, így feltételezhető bármelyik 🤷‍♀️

2023. márc. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
100%
De az tény, hogy ha a barátja sem tudja, akkor neki is nehéz lehet. Kevés olyan esetet tudok elképzelni, amikor valakinek a környezetében lévő összes emberrel meg kell szakítani a kapcsolatot. Biztos van ilyen extrém bántalmazó, vagy bűnöző környezet, ott érthető, de ott költözzön is el messzire a sértett fél. Egyéb esetben azért ez nem normális.
2023. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%

21: Te ugyanúgy belemagyarázod, hogy a kérdező defektes.


"Az, hogy valakinek nincs szüksége senkire, még nem jelenti azt, hogy bántották"

Nem mondtam ilyet. Változatokat soroltam fel.

Utána írtam, hogy lehet hogy barátok nélkül is jól érzi magát.

Kiragadtál egy dolgot, de ez egy felsorolás volt.

2023. márc. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Én is arra hajlok, hogy a barátodnak van igaza. Nekem is van egy kedves barátom, aki egyre számolja fel a kapcsolatait, már egy vidéki házba költözött és egyre mogorvább. Ő valójában egyre válogatósabb, senki sem elég jó társaság neki... Az ő útja lefelé tart, a tiédet nem tudom.

Mindenesetre ha van erőd, hasznos lenne meditálnod azon, hogy miért akarod ezt az önelszigetelést? Érdemes lenne konkretizálni, úgy jobban kezelhető.

Én néha gondolom azt, hogy három hónapig aludni szeretnék egy sötét szobában, egyedül, de én depressziós vagyok.

2023. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Fölöslegesen túráztatjuk itt magunkat ezen, háttér infók nélkül mindenki csak találgat. Annyira mégsem fontos a kérdés, hogy a kérdező részleteket osszon meg. További szép napot mindenkinek.
2023. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Igazából egy részük sok ideje tartozik pénzzel és nem akarják visszaadni tehát azért. A többiekkel egyszerűen volt egy érzésem, hogy nem akarom őket az életemben, ezt nehéz megmagyarázni. Jelenleg boldogabb vagyok mint valaha, ezért nem akarom hogy a barátom aggódjon.
2023. márc. 21. 10:53
 28/43 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom neki is elmondtad ezeket az érveket. Ezek alapján érthetőnek tűnik.
2023. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
Ha ez azt jelenti, hogy a későbbiekben rajta kívül másokkal is ápolsz azért valamilyen kapcsolatot (mármint konkrétan új ismeretségek köttetésére való hajlandóságot mutatsz), abban az esetben nincs gond szerintem.
2023. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

#29


De én ennek nem igazán érzem szükségét, és ez is zavarja szerintem.

2023. márc. 21. 11:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!