Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy nyugtassam meg a barátomat?

Figyelt kérdés
Két hónapja minden közeli ismerősömmel megszakítottam a kapcsolatot. Barátom most elkezdett aggódni miattam. Szerinte nem jó, hogy nincsenek egyéb közeli kapcsolataim, és fél, hogy azért zárom el magam, mert valami nincs rendben. Én megmondtam neki, hogy nekem nincs szükségem senkire, de kitart amellett hogy ez nem egészséges és lehet el kéne mennem pszichológushoz, mert aggódik a mentális egészségem miatt. Hogy értessem meg vele, hogy minden rendben van?

2023. márc. 21. 03:39
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
Ahogy látom a pontozás végül nem releváns. :)
2023. márc. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
77%
Persze, hogy zavarja, hiszen ki fogadná kitörő örömmel azt, ha a párja nem akar és nem is képes kapcsolatokat kialakítani/fenntartani?
2023. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
49%
Vannak introvertált emberek. De nem tudom, nekik mennyire kell "kiszolgálni" ezt az egyedüllét igényét.
2023. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
29%

#19


Hidd el sokat segítünk neki.

Magányos, és ezen nem tud változtatni, mert tett valamit, ami miatt le kellet építeni a kapcsolatait. Itt legalább valakik "törődnek" vele.

Barátját jobban sajnálom. Neki vajon miért kell egy ilyen sérült ember, mikor még az igazságot sem fedte fel előtte?

2023. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
29%

Minden rendben?

Nagyon nincs rendben semmi. Ahogy előzőekben is írták, ok nélkül nem tesz ilyet az ember. Nincs szükséged senkire? Akkor miért kérsz itt tanácsot?

Ugye, hogy szükséged van valaki/k véleményére?

Ja, hogy itt nem ismernek? Az igaz, de sokat megtudtunk rólad.

2023. márc. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
63%
Hááát, ezeket a hozzászólásokat olvasva nem is csodálom, hogy nem akar emberek közé menni. :D
2023. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
93%

Én is sok mindenkivel megszakítottam a kapcsolatot.

Ilyen-olyan okok miatt, úgy éreztem teher nekem azon emberek társasága már, akikkel körülvettem magam. Leginkább olyan emberek voltak, akikkel gyerek-tini koromban jóban voltam, de mintha ők nem nőttek volna fel velem, teljesen másra vágytak mint én.

Én már dolgoztam, én már kapcsolatban éltem, felelősséget vállaltam, ők meg nem. Mármint nem az volt a baj, hogy nem voltak kapcsolatban, hanem hogy nem vállalták semmiért a felelősséget.

Aztán idővel rájöttem, hogy elkell engednem ezeket az embereket, mert konkrétan "lehúznak" maguk mellé, én meg már szeretnék házas lenni, gyermekeket szeretnék nevelni, dolgozni szeretnék és stb.

Az is lehet, velem volt a baj, túl "korán" értem meg, mert én már 22-évesen így gondoltam, nem volt kedvem bulizgatni, drogozgatni, unalmas társaság voltam én oda.

De mindenesetre, úgy gondolom a megfelelő emberekkel körbe kell venned magad. Nekem nagyon nagy családom van, akik mindig minden esetben megtartanak, mindenben számíthatok rájuk, persze fordítva is. Kell ez a szociális háló, nem csak azért hogy ha bármi baj van ne légy hajléktalan, elfeledett, hanem azért is hogy érezd nem vagy egyedül a világban.

A családomon kívül van még két baratnőm is, akikkel pár éve ismerkedtem meg. Velük tartom a kapcsolatot, meg az összes úgymond ismerősömmel, akikkel a kutyasétaltatásaim során ismerkedtem meg, szoktam beszélgetni, nem zártam el magam, csak őket már nem engedem magamhoz közel.

De szerintem is, valamilyen szinten igaza van a barátodnak, ne mindenkit űzz el, pl a családod ne, ha amúgy ők jó emberek, vagy legyenek új kapcsolataid, mert nem jó egyedül lenni ebben a világban.

Persze ott a barátod, de barátként hivatkozol rá, ő nem a férjed, úgy veszem az írásodból, hogy nincsenek gyerekeitek, persze ezeket mind nem kötelező vállalni, ha nem akarod, csak így nem tűnik túl komolynak a dolog.

2023. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
91%

#37


Azt hiszem jól látod a témát. Mindenkinek szüksége van valaki/k-re, és azt nem egy ember testesíti meg. Viszont a kérdező szűk mondanivalójából olyan ellentmondások adódnak, amikre nincs magyarázat.

Gondolok itt arra, hogy neki nincs szüksége senkire, mégis "vadidegen" emberek tanácsára, véleményére kíváncsi.

Ebből adódik, hogy olyantól aki ismeri nem meri, nem akarja kérdezni, amit itt. Tehát titkolni/szégyelni való dolog állhat a háttérben.

2023. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Szeretnék tisztázni egy-két dolgot, mert a kérdés értelmezése eléggé félrement. A kérdésem arra irányult, hogyan nyugtassam meg a barátom afelől, hogy jó nekem így és jól vagyok.

Nem azt kérdeztem, hogy jól tettem-e, amit tettem, hogy erről kinek mi a véleménye, vagy hogy a barátomnak van-e igaza vagy nekem. Ezért nem mentem bele eleinte részletekbe, hogy miért döntöttem így, de azt is megírtam végül.


Köszönöm azoknak, akik erre válaszoltak, akár privátban is.

2023. márc. 22. 12:20
 40/43 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk úgy, hogy "Drágám, hidd el, jó ez így nekem, nincs szükségem emberek társaságára. Nem kell, hogy aggódj miattam."

Mi mást lehet mondani ilyenkor?

2023. márc. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!