Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok egy totál negatív...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok egy totál negatív felfogású nőt?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akivel évek óta próbálom megtalálni a hangot, de azt hiszem, már feladom. Olyan szintű negatív mentalitás árad minden szavából és tettéből (vagy inkább a tetteinek a hiányából), ami lassan tönkretesz, attól félek, hogy rám is átragad. Mindenkiről valami lesajnáló, szánakozó, megvető véleménye van, semmilyen erényt nem ismer el, szerinte minden film nézhetetlen, minden művészet a sznobok örömködése, a legfinomabb ételek is gusztustalan hányások, minden nő kurva (rajta kívül), és minden hősies cselekedetet valójában csak valami kicsinyes cél motivál. Nem lehet vele semmi közös programot csinálni, mert utálja, hogy nyáron meleg van, és égeti a nap, télen meg a hideggel van a baja, ősszel az esővel, tavasszal meg a sok emberrel és a hangosan csicsergő madarakkal.


Jogos a kérdés, hogy miért jöttem össze vele. Eleinte még leplezte ezt a természetét, bár voltak erre utaló megnyilvánulásai, még kezelhetőnek gondoltam őket.



2023. júl. 22. 13:51
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:
40: Nem, ez előző kapcsolataiból mindig ő ugorott ki. A velem kialakult viszonyában azt érzem, képtelen elfogadni, hogy valakinek ő nem jó úgy ahogy van. Egyszer, amikor sok éve szakítottam vele, telefonon zokogva győzködött órákon át, hogy én totál nem ismerem őt, vagy nem olyannak ismerem, mint amilyen valójában, és milyen rossz, hogy emiatt lett vége. Akkor végülis meghatódtam, engedtem neki (vesztemre), gondoltam, hátha igaza van. De nem lett, lényegében semmi nem változott azóta sem, sőt, sokkal rosszabb lett. Azok a férfiak, akik oda voltak érte, azok nem nagyon váltottak ki belőle ragaszkodást.
2023. aug. 17. 11:40
 42/49 anonim ***** válasza:
Hagyjad akkor, nem szeret ő senkit. Ne pazarold rá az érzelmeidet, mert teljesen bele fogsz fásulni. Ráadásul ha be tudott volna fűzni hogy beleszeress, dobott volna már téged is.
2023. aug. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

Kérdező, jelen pillanatban mi a helyzet?

Szakítottál vele? Vagy újra megsajnáltad?

2023. aug. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
43. Kizárt, hogy lépett. Igaz, hogy minden a nő ellen szól a kommentek és szerinte is, de talál majd egy újabb indokot, ami miatt nem lépi meg mégsem. Úgy látszik mégsem olyan rossz, vagy egyszerűen mazochista hajlamú.
2023. aug. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 A kérdező kommentje:

43: Végül szakítottam vele. Még pár dolgát segítek megoldani, és jóban maradtunk, de megmondtam neki, hogy nem vezet ez sehova. Szerintem ő is érzi, hogy jobb ezt elengedni, mert már nem akarja ő se visszacsinálni.

Nekem valószínűleg szükségem lesz egy időre, mire visszanyerem az eredeti formámat egy ilyen lélekromboló kapcsolat után, de talán sikerül.

2023. aug. 20. 03:35
 46/49 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy ha segítesz neki mindig "pár dolgát megoldani", mert jóban vagytok, akkor sosem fog eltűnni az életedből.

Ugyanis az ilyen típusú embereknek mindig lesz valamilyen indoka amiért "segítségre szorulnak".

Te meg megsajnálod és mivel jóban vagytok segíteni fogsz neki, tehát továbbra is jelen lesz az életedben, csak nem mint a párod, hanem baráti szinten. Ami úgyszintén lehet mérgező.

Ha téged ennyire kicsinált lelkileg a másik, akkor ott csak a teljes szeparáció segítene, különben rövid időn belül újra végigélnéd vele amit eddig is művelt, csak baráti státuszban.

Ennek nem értem mi értelme van így?

2023. aug. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Szerintem se oldd meg semmilyen gondját. Ő se oldotta meg az idős nő gondját aki rosszul lett a boltban.
2023. aug. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 A kérdező kommentje:

46, 47: De el fog tűnni, kénytelen lesz. Korábban azért mindig láttam benne valamiféle csak nekem kijáró szeretetet (most ne menjünk bele, hogy ez valódi szeretet volt-e, vagy csak függés), de egy ideje ez a mákszemnyi jó is kikopott az kapcsolatunkból, már úgy érzem, én is csak egy jelentéktelen tagja lettem számára annak a sokaságnak, akivel egységesen bunkó és önző. Hirtelen felocsúdtam, ráeszmélve, milyen szánalmas, örömtelen pokol lett az életem ahhoz képest, amilyen korábban, őelőtte volt, és ez lendületet adott a határozott lezáráshoz. Amikor kimegyek az utcára, és vidám, hülyéskedő párokat látok, akik egymást átölelve, kézen fogva mennek, vagy elmélyülten beszélgetnek, a régi önmagam jut eszembe, akinek ez mind természetes volt, most meg irigy, kicsapott kutyaként kóborlok egyedül, úgy nosztalgiázva sóvárgok olyan elérhetetlennel tűnő sorsról, amire most is minden adottságom megvan.


Mivel alapvetően segítőkész vagyok, persze, még megoldom neki, amit kért tőlem, de utána szépen útjára eresztem, és már nem foglalkozom vele, milyen lejtőkre vezet az az út.

2023. aug. 21. 00:23
 49/49 anonim ***** válasza:
48. Kitartást és keménységet hozzá, mert egyébként sosem kerülsz egyenesbe ilyen téren!
2023. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!