Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Valóban érthetetlen az indokom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban érthetetlen az indokom a szakításra?

Figyelt kérdés

Nagyon jól megvagyunk, de úgy érzem teljesen más jövőre vágyunk. Barátnőm egy vidéki faluból származik, a családja mezőgazdasággal foglalkozik. Még tanul, de ő is ezen a területen szeretne elhelyezkedni.

Én pénzügyes vagyok, Budapesten. Falun nőttem fel, és utáltam.. nagyon sokat küzdöttem, hogy kitörjek onnan és felépítsek egy önálló, nagyvárosi életet. Amikor megismerkedtem a párommal, akkor ez a kérdéskör elég hamar felmerült, és megmondtam neki, hogy én ebből nem tudok engedni. Akkor úgy tűnt, hogy elfogadja, de látom rajta, hogy rossz neki. Keresi a lehetőséget, mikor lehetne otthon, próbál engem is bevonni a családi életükbe, én meg próbálom kivonni magam. Senkinek sem jó ez. Kellemetlen, mert nagyon kedvesek a szülei, és tudom, hogy ezzel sok embert megbántok, de nem élhetek le egy életet úgy, összeszorított foggal mások kedvére teszek.

És ezzel nem lenne gond, ha a páromon is azt látnám, hogy ki akar törni ebből (nem mintha rossz lenne). Viszont ő legszívesebben olyan életet élne, amiben hazaköltözik, és részt vesz a családi életben/vállalkozásban, amiről csak miattam, kényszerből mond le. Csinálhatok úgy, mintha ez nem lenne gond, de az. Egyre inkább arra jutok, hogy nem én vagyok az, aki mellé való. Még ha emberileg szeretjük is egymást, ez egyszerűen nem elég. Annyira mást várunk az élettől.. és belefáradtam már abba, hogy vagy illemből szenvedek, vagy mindent visszautasítok.


Akinek eddig felvetettem az aggályaimat, azok kb hülyének néztek, hogy ilyen miatt miért akarok szakítani. Ez tényleg álindoknak hangzik?


2023. aug. 21. 17:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, és nagyon dicséretes, hogy ennyire éretten és előre látóan gondolkodsz. Akik kb. hülyének néznek olvasgassák itt a Családi kapcsolatok és Felnőtt párkapcsolatok rovatot, hogy hova vezet a nagyon eltérő jövőkép 5, 10, 20 év alatt. :(


Nehéz ha amúgy jól kijöttök, szeretitek egymást, de valószínűleg jól érzed, hogy ez hosszú távon folyamatos feszültség lenne az életetekben. :(

2023. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez hosszú távon összeférhetetlen sajnos.
2023. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. A szerelem nem egy hezagpotlo, ami kitolti az eltero vagyak kozotti szakadekot.
2023. aug. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőszakolhatod meg magadat évtizedekig. A barátnőd is kiszeretne belőled, hiszen a folytonos frusztráltságtól már nem lennél önmagad, az az ember, akibe beleszeretett. SZÉPEN engedjétek el egymást, ne húzzátok az időt. Aztán ha kihevertétek, mindkettőtöknek lesz esélye keresni a boldogságot.
2023. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Érthető.
2023. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A párod mondta is, hogy ezt akarja vagy csak te gondolod ezt?
2023. aug. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez (sajnos) olyan alapértékbeli különbség, ami nem egyeztethető össze a hosszútávú kapcsolattal. Van néhány ilyen, pl. gyerekvállalás, vallásosság, ami ha nem hasonló, akkor nincs jövője a dolognak.
2023. aug. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Nekem online szerelmem van 3 éve aki szintén mezőgazdaságban utazik családi vállalkozás,a szülei napi 12 órát is dolgoztatják ebben nőtt fel, online egyutt kelunk eszünk fekszünk videocset folyton meg szerelem,(én vàrosi meg a teljes ellentéte ebben) a valóságban nem menne ő itt halna éhen, én meg ott esnék össze a kapálásban.


Én még addig se jutottam el hogy találkozni kéne, nemhogy szakításon gondolkodni:D

2023. aug. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#6: Mármint mit? Korábban még ő vetette fel, hogy költözzünk abba faluba, ahol a családja él. Az első fekete leves volt, amikor közöltem, hogy én nem szeretnék. Elfogadta, és azt mondta, majd megoldjuk. Ezen kívül mondta már, hogy nincs odáig Budapestért. Plusz a párja vagyok, felismerem, hogy mennyire boldog otthon, a természetben, a családja közvetlen környezetében. Karriert is a családi vállalkozásban tudna igazán befutni.

Kicsit azt érzem, hogy (és most nem magamat akarom fényezni!) mintha azt érezné, hogy nem fog még egy ilyen embert találni mint én, ezért képes mindent feláldozni.

2023. aug. 21. 18:43
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ő lesz boldogtalan és emiatt te is az leszel.
2023. aug. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!