Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/139 anonim ***** válasza:
100%

#28 Figyelj, én pedig azt mondom, hogy nem olyan nagy kérés, hogy a férfi csináljon legalább annyi házimunkát, mint a nő. És egy igényes férfi amúgy se tudná elnézni, hogy fut a lakás...

Szexpartnernél pedig biztos, hogy nem állnék neki házimunkát csinálni, de még annál sem, akivel járok.

2023. szept. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/139 anonim ***** válasza:
95%
Én sem főztem, mikor én is délután értem haza. Rendeltünk menüt. 🤷‍♀️ Nem kell mindig a Mekibe menni meg a sarki hamburgereshez, azon a pénzen már menüt is lehet venni. Másrészt mindketten!!!!!! igénytelenek vagytok, feküdtök a retekben és várjátok a másiktól, hogy majd ő megcsinálja.
2023. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/139 anonim ***** válasza:
17%

Még ezt leírom, és utána elengedem ezt mert úgyse értitek mi ezzel a probléma.😅

A kérdezőnek üzenem ezt nőként, hogy kérd változásra a barátnődet. Adj neki mondjuk egy hónapot a változásra, amennyiben nem történik érdemlegesen semmi, én inkább lennék egyedül mint egy olyas valakivel aki kb semmit nem képes hozzá tenni a kapcsolathoz. Jobban kijössz minden szemponból egyedül. 😅


A lányoknak akik itt lepontoztak meg csak annyit, hogy ti elvárjátok a férfiaktól a jó külsőt, a saját házat, autót, jó karriert, hogy luxus nyaraláson kérje meg a kezeteket de mint látjuk a legtöbben egy tál kaját nem tudtok esténként munka után a párotok elé tenni. Érdemes elgondolkozni ezen.


Sziasztok. 😊

2023. szept. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/139 anonim ***** válasza:
95%

31, ilyenkor mindig annyira remélem, hogy a vidék tanyát jelent és nem egy belpesti barom hiszi azt, hogy ami nem Budapest, az mind a középkorban ragadt.

Ami azt illeti, panelban lakom. Relative keves a fű, a haszonállat, meg a fejemre potyogó cserép.

De tovább megyek. A szüleim családiban laknak, gáz és elektromos fűtés mellett keveset hasogatnak fát, a gázkazánt pedig szakember szervizeli. A füvet egy elektromos fűnyíróval édesanyám csinálja, a tető köszöni, a következő cirka 40 évben el lesz ahol van. Haszonállat az egy szem kutyán kívül nincs, őt én mosdatom, általában apám szedi utána a szart. Kb ennyi. A valóságban nagyon, nagyon kevés ember tart fönn nagy földet, állattal, gyümölcsössel, zöldségágyással.

Egy kis konyhakert meg nem okoz gondot hidd el.

Mi tartottunk tyúkokat régen, az se volt valami egetrengető feladat.

Ha valaki a tanyavilágban több hektáros telekkel képzeli el az életét, az merőben máshogy all a világhoz, mint a legtöbben, akiknek a házimunka bizony benti tevékenység nagyrészt.

2023. szept. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/139 anonim ***** válasza:
100%

34, nem várok el többet, mint amit adok. Rühellem a nyaralásokat, nem kell jó karrier, csak amiből fenntartjuk magunkat, én képes vagyok rá. Nem kell saját ingatlan, sőt, sokkal egyszerűbb lenne, ha albija lenne és nem kéne totózni, hol költözünk össze. Az autó nem akkora cucc, szinte minden ismerősömnek van.

Egy teljesen normális életet várok el, se fényűzés, se nélkülözés. De legyen mellettem és vegye ki a részét. Ezt ne kérjem kelljen, hanem alap legyen.

De,azt én is támogatom, hogy adjon ultimátumot. Ha van esze a lánynak eleve kilép, ha nem, úgyse változik semmi, hosszútávon semmiképp, mert az ember nem tud túllépni önmagán. És, itt bármi ami sietteti a véget csak előny lehet mind a két félnek. Most még bőven van idejük megfelelő társat keresni.

2023. szept. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/139 anonim ***** válasza:
94%

"A lányoknak akik itt lepontoztak meg csak annyit, hogy ti elvárjátok a férfiaktól a jó külsőt, a saját házat, autót, jó karriert, hogy luxus nyaraláson kérje meg a kezeteket de mint látjuk a legtöbben egy tál kaját nem tudtok esténként munka után a párotok elé tenni. Érdemes elgondolkozni ezen."


Elgondolkoztam ezen már régen, és rájöttem, hogy a férfiaktól nem szoktuk elvárni, hogy a másikért az idejét áldozza fel. Jó külső, autó, lakás, luxus, ezek pénzbe kerülnek. De a férfi akkor is dolgozik, ha egyedül él.


Nekem nőként ezek helyett a pénzes dolgok helyett jobban esne a kaja, mert azzal időt töltött. Ahogy tőlem is el van várva. De nem, valamiért a férfiaktól erőfeszítés nincs elvárva, csak fizetés. A nőktől meg pont fordítva. Érdekes dolgok ezek.

2023. szept. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/139 anonim ***** válasza:
96%

"Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne."

Egyáltalán nem gondolnálak régimódinak. Ha az lennél, akkor egy együttélős kapcsolatot nem akarnád a házasság szintjén kezelni.

Régebben feleségek felé volt elvárás, hogy vezesse a háztartást, nem "barátnők" felé. Bár normális helyeken házasságban is meg volt osztva, hogy ki mit csinál a ház körül, nem egyedül a nő csinált mindent.

Rohadtul semmi "kötelezettsége" nincs a barátnődnek a háztartás vezetésére. De még ha a feleséged lenne, akkor se lenne.

2023. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/139 anonim ***** válasza:
4%

38# Hohó! Azért az érdekes, hogy a financiális kérdésekben mégis úgy vannak kezelve a kapcsolatok, mintha házasság lenne. Meg úgy minden másban is. Mi több: már az első randi költségeinek az állása is a férfi dolga, holott még nem is ismerik egymást. Milyen házasság? Milyen kapcsolat? :D Ugyan már...


"Rohadtul semmi "kötelezettsége" nincs a barátnődnek"


Nekem az is jó, hogy akkor senkinek semmilyen kötelezettsége nincs. Csak akkor ez legyen egyensúlyban, ne csináljunk úgy, hogy BIZONYOS kérdésekben a férfi férjként van kezelve, míg más kérdésekben egy idegenként, akinek a mosatlan tányérjához ujjal sem nyúlunk...

2023. szept. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/139 anonim ***** válasza:
91%

Igazából én mindkettőtök hozzáállásában látom a hibát. Te elvárod tőle, így kb letámadod, hogy miért nem csinálja meg...stb, amitől ő nyilván ellenáll, és valószínűleg abszolút nem úgy nőtt fel, hogy ezeket rendszeresen megcsinálja. Meg legyünk teljesen őszinték, ha egyedül élnétek, mindkettőtöknek egy teljes háztartást kéne egyedül vezetnetek. Szóval mindkettőtöknek képesnek kellene lennie erre munka mellett. Neki is, neked is. Az egyik jó dolog egy párkapcsolatban, hogy kb feleannyi munka van a háztartással egy társsal, ha rendesen fel van osztva. És azért lássuk be, a mosógép, mosogatógép kezelése annyira nem időigényes a többi dologhoz képest. Igazából valódi megoldásra egyikőtök sem törekszik.

Nekem pl nagyon fura, ha valaki nem főz. A mirelit kaják, és társaik drágábbak, nem táplálóak...stb. Nem kell mesterszakácsnak lenni, de pár ételt jó ha el tud készíteni az ember. És, csak hogy neked is ellentmondjak ebben is, ez pont egy olyan dolog, ami közös program is lehetne. Közösen főzni tök jó dolog, erősíti a csapatmunkát, lehet közben beszélgetni a napi történésekről...stb. A porszívózásra én pl ajánlanám a robotporszívót. Nagytakarítást nem csinálja meg helyetted, de szinten tartásnak tök jó, szőnyegeken is át tud menni, ha pedig víztartályosat vesztek, és nincs sok szőnyegetek, akkor az apró port is feltörli. Nekünk van, szeretjük, így a heti takarítás, ha összefogunk, akkor kb egy óra kád súrolással, portörléssel, rendes porszívózással, felmosással mindennel együtt. Igazi deep cleaninget pedig negyed évente tartunk. Ilyen felállásban ez sem időrabló dolog.

Ami a munkát illeti: tök jó, hogy vannak céljaid, és motivált vagy, de ha ez ennyire megnehezíti az életedet, akkor lehet kéne egy kis logisztikai átgondolást tartanod. Vagy egy másik fő munkahely, vagy a vállalkozás jobb, másabb, esetleg kicsit visszafogottabb beütemezése. Illetve barátnődnek sem lenne rossz egy karrier átgondolás. Sajnos én sem keresek sokat, viszont már lett tervem a karrier váltásra, elég sok idő volt, mire egyáltalán számomra szimpatikus szakmát találtam... Férjem végig türelemmel vetette fel időközönként, hogy látja, hogy nem elégít ki a munkám, nem is keresek sokat, többre lennék képes...stb. És többször agyaltunk együtt, milyen pozícióban érezném jól magam, milyen típusú munka lenne megfelelő számomra. Hasonló támogató módon kéne neked is megközelíteni a dolgot. És persze magadra is alkalmazni. Ha full hulla vagy a nap végére rendszeresen, és nem csak 1-1 időszakban, akkor nem jó, amit csinálsz, vagy ahogy csinálod.

2023. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/139 anonim ***** válasza:
80%
Lehet azért nem csinálja, mert elvárás tőle. Meg lehet beszélni, hogy vállaljon többet és te többet raksz pénzügyileg a közösbe, de mindent tőle várni csak azért mert nő, az nem fer.
2023. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!