Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/139 anonim ***** válasza:
100%

Ô se akar házi cseléd lenni és szívesebben dolgozik. Hogyha ilyen párra vágysz, ennek megfelelően kell keresni.


Nem miatta dolgozol többet, hanem magad miatt, hiszen biztos vagyok benne barátnőd jobban örülne ha naponta 1-2 órával kevesebbet dolgoznál, de cserébe házimunkáznál ez időben.

2023. szept. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/139 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, erre valóban ne vállaljatok gyereket. Én mindig már a randi szakaszban leszögezem, hogy se háztartásbeli, se az otthon melegét megteremtő kismanó nem leszek. Én is dolgozom és elvárom a közös teherviselést. Értem ezalatt, hogy kozosen vásárolunk be, közösen fizetjük a számlát, közösen látjuk el a háztartás dolgait, majd később közösen neveljük a gyereket és intézzük az ügyeit. Mert, ha egyedül akarok takarítani, rendettartani majd egyedül élek és koszolok, ha pedig egyedül akarom a gyereket intézni, arra elég egy buli egy balekkal. Mert a spermium az egyetlen, amit nem tudok magamnak megoldani.

Ha együtt, akkor az valóban együtt legyen.

Ugyanakkor, vannak nők, akiknek nem gond a teljes kiszolgáltatottság háztartásbeliként. Vagy eleve ösztönösen jön a pasi babusgatása, tejben, vajban fürdetése meló mellett is. A barátnőd egyértelműen egyik kategóriába sincs. Úgyhogy ez nem fog menni.

El kéne engedni a dolgot, mert egyikőtök se lesz boldog hosszútávon.

2023. szept. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/139 anonim ***** válasza:
90%
Jaaa, hogy nem kell dolgoznia, ha nem akar???? Miert ne akarna? Es ha szakitotok? Legyen neked kiszolgaltatva? Mibol lesz nyugdija? Mi van, ha rájössz, hogy nem őt akarod?? Akkor vele mi lesz? Leszarod!
2023. szept. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/139 anonim ***** válasza:
96%

11, nekem alap, hogy olyan párt keresek, aki jelen van. Volt olyan párom, aki este esett haza a munkából. Olyan jól hangzik ez a "természetes, hogy akkor én csinálom a házimunkát" mondat. De, egyrészt én nem kértem, hogy ennyit dolgozzon. Másrészt én is megtehetem, egy időben meg is tettem, hogy plusz munkát vállaltam. Mi van, ha én is este esek haza? Megesz minket a retek? Abból, amit ő megleres én nem kapok, úgyhogy pont nem érdekel, mennyivel lesz több pénze, a közös idő és a saját otthoni teendői rovására.

Amit írsz, számomra kizárólag közös kassza mellett értelmezhető. Akkor minden további nélkül egyetértek, mert közös szekeret húz. Bár én akkor se lennék tőle boldog. De, a kérdező nem ezt teszi, ő kibújik a felelősségalól, miközben saját magának keresi a pénzt.

2023. szept. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/139 A kérdező kommentje:
7-es nek válaszul hogy soha nem mondtam neki ilyet
2023. szept. 6. 08:06
 16/139 anonim ***** válasza:
85%

De, igen is letámadjuk a kérdezőt, aki egy szexista pöcs és aki valamilyen érthetetlen oknál fogva azt hiszi csak azért, mert ő farokkal a lába között született mentesül automatikusan házimunka alól, míg a barátnője - azért mert ő meg puncival a lába között született - automatikusan cseléd lesz. Ne vicceljünk már, a csaj is is dolgozik, mégis mire fel várja el, hogy mindent is ő csináljon otthon?? A házimunka és az otthon melegének megteremtése KÖZÖS feladat! Talán a kérdező nem koszolja a lakást? Dehogynem, ráadásul neki is pontosan ugyanannyi idő megfogni a porszívót és kitakarítani, mint a nőjének.

Az egyéni szoc.problem, hogy ő két helyen is dolgozik, ez az ő döntése, ráadásul mindezt azért teszi, h tudjon venni egy saját ingatlant SAJÁT magának! Nem kell előadni a hőst, magáért teszi, nem a barátnőjéért.

A barátnőjének ez egyáltalán miért is érné meg?? Vagy az h ne dolgozzon és 100%-ban legyen kiszolgáltatva egy pasinak?

Vegyen fel az ilyen házvezető nőt magának, mert láthatóan arra van igénye.

Talán ha egyedül élne, akkor nem neki kéne megcsinálnia a takarítást?! Dehogynem, akkor ugyanezen az alapon most miért is nem tudja?

2023. szept. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/139 anonim ***** válasza:
9%

"meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva"


Anyjuk p*ja van elnyomva... Dobnám is kifelé az olyat, aki ilyen kifogásokkal jön.

A rendezetlen, koszos, szemetes környezet igenis szégyen, egy férfi esetében is, egy nőnél viszont hatávnyozottan redflag.

Ha én rendet tudok tartani, férfi létemre úgy, hogy dolgozom, tudjon más is. Én elvárom.

2023. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/139 anonim ***** válasza:
5%

Látszik hogy ez a mostani huszonéves generáció már nagyon nem olyan mint régebben volt.

Gondolom az ilyen csaj, mint a barátnőd is, ha egyedül élne se csinálna semmit. Inkább szólna anyának hogy vigyen kaját meg takarítson ki nála. Nulla önállóság. Akinek nem fér bele egy tál kaját esténként a párja elé tenni, az ne éljen együtt férfival még, mert nem érett rá. Nem csak szexelni kellene tudni. 🤷‍♀️

2023. szept. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/139 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez rémesen egyszeű. Két lehetőség van. Az egyik, hogy ő végzi a házimunka nagyobb részét, ezért cserébe közös kassza, amibe te háromszor annyit teszel bele, hiszen keményebben dolgozol a munkahelyen. A másik, hogy külön kassza, mindenki a sajátját osztja be, a házimeló pedig 50-50.
2023. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/139 anonim ***** válasza:
15%

17# Ha olvastad a mosást, mosogatást elintézi a kérdező is ha úgy van. De mivel a barátnő órákkal korábban otthon van az egyéb dolgokat, pl a főzést, kis pórszívózást simán megcsinálhatná. És mire hazaérne a kérdező csak vacsi meg pihenés lenne együtt.

Nehogy már ennyi ne férjen bele.

Amúgy meg a barátnő mit csinál abban a délutáni x órában? Gondolom fekszik a tv előtt, vagy telefonozik. De arra esze nincsen hogyha látja hogy megeszi a retek össze takarítson maga körül. Aki szerint ez normális, akkor az is ugyanilyen lusta, trehány valaki lehet.

2023. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!