Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/139 anonim ***** válasza:
97%
#19 Amelyik férfinek nem fér bele esténként a párja elé tenni egy tál kaját, az ne éljen együtt nővel, mert nem érett rá. :)
2023. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/139 anonim ***** válasza:
97%

21, na de, az önzetlen szerelmen túl, mi lenne az, amiért ezt meg kéne csinálnia? Na, meg azon túl, hogy a kérdező nem teszi és senki nem akar retekben élni?

Nálam sosincs kosz, ellenben jellemző a közepes rendetlenség. Bármikor szívesen vállalom, hogy trehány vagyok, de engem nem zavar. Ugyanakkor, mikor ketten koszoltunk és csináltunk kupit, de egyedül kellett fenntartani a normális háztartás kinézetét, akkor ez hatványozottan nehéz volt. Ha egyedül vagyok, akkor hetente egyszer rendet teszek, illetve a közös terekben kb rend van. Ha ketten vagyunk, ketten koszolunk, ketten pakolunk szét, akkor ennyi energiával nem lehet ezt fönntartani.

Tehát, azért dobjak bele dupla energiát, két ember helyett, mert a párom pihenni akar? Ez azért sántít.

Mikor ugyanebben a helyzetben voltam, egy ponton túl én is csak a leglényegesebb dolgokat végeztem el, hátha a drága párom is észbe kap.

Nem jött össze, szakítottunk.

Ha közös a pénz, nem gond, megcsinálom. De itt még ez sincs. Itt a kérdező két szép szeméért kéne megoldani a dolgot.

2023. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/139 anonim ***** válasza:
0%
22# Sok férfi meg is csinálja mikor a nő dolgozik többet. 😉
2023. szept. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/139 anonim ***** válasza:
100%
#24 Sok férfi... és mi van a maradékkal? Mármint a nagyobb részével, amelyik nem csinálja meg? :D
2023. szept. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/139 anonim ***** válasza:
0%
23# Pl azért mert van neki napont pár óra üres mikor ezeket simán megcsinálhatná. És akkor a hétvége a közös idő nem ezzel megy el. Én legalábbis mindig így szoktam, inkább olyankor elmegyünk kirándulni, csinálunk programot. Persze a nagyobb takarítások áthúzodhatnak erre az időre, de pl ablakot nem minden héten pucol senki. Ha mindennap csinálna egy keveset, pl csinálna rendes kaját, de mondaná a barátjának hogy a mosatlant ő rakja el utána semmi baj nem lenne.
2023. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/139 anonim ***** válasza:
24%

Félreértitek. Itt arról van szó, hogy a kérdező párja magától SEMMIT nem csinál meg. Tudom, miről beszél, volt ilyen párom nekem is, szerencsére ez már a múlt: konkrétan én takarítottam, mostam, főztem otthon. Arra nem volt képes, hogy megfogjon egy seprűt vagy egy felmosórongyot. Hagyjuk már ezeket a "cseléd" meg elnyomás dumákat! Lóf*szt a s*ggbe elnyomás! Igénytelenség, trehányság - ez a megfelelő kifejezés.

És nem várok el, soha nem vártam el a lehetetlent. Csak annyit, hogy ne ÉN csináljak MINDENT.

Félreértés ne essék, néha én is vagyok trehány. De napokig, hetekig a piszokban, rendetlenségben nem tudnék élni, mert igenis zavar. Elég baj, ha a másikat nem zavarja.


F

2023. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/139 anonim ***** válasza:
17%

25# Figyelj nem látunk bele. Ez nyilván csak a férfi szemszöge, lehet a barátnő másképp mesélne erről. 🙂 Én ez alapján azt mondom ez nem olyan nagy kérés, és egy igényes nő nem is tudná nézni hogy fut a lakás..

Lehet velem van a baj, de nekem volt akivel szexelni jártam össze csak, de ha láttam hogy ott a mosatlan simán elmosogattam mert idegesített hogy ott van. Vagy kiterigettem amíg ő aludt egyet. 😅 Ezek nem akkora nagy dolgok szerintem.

2023. szept. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/139 anonim ***** válasza:
0%

28# Én is ilyen vagyok, nekem nem büdös a munka, félreértés ne essék. Amúgy meg ha csak szexelni járok össze valakivel, az nem jelent folyamatos együttélést, így nyilván nem zavarna az, hogy heti 2x elmosok nála két poharat meg egy tányért... De figyu, más az, amikor együtt élsz valakivel, akinek homlokegyenest más igényei és ez az állapot FOLYAMATOS.


P.S. A barátnők mindig mindent "másképp látnak" ;) De mint tudjuk, az ő "igazuk" mindig egy kicsit hajlított igazság ;)

2023. szept. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/139 anonim ***** válasza:
94%

"Pl azért mert van neki napont pár óra üres mikor ezeket simán megcsinálhatná. És akkor a hétvége a közös idő nem ezzel megy el."

Szerintem szuper, ha avalki így tud hozzáállni. Nekem ez nettó kihasználás. Én pluszba dolgozzak, hogy utána együtt pihenhessünk. Tehát, ő 0 befektetéssel élvezze a pihengetést otthon. Ilyen téren nagyon vaskalapos vagyok, okozott is ez már gondot kapcsolatban. De, ettől függetlenül, ha azt érzem madárnak néznek, azt nem tudom elviselni. Nem végzek ingyen többletmunkát csak azért mert lenne rá időm.

2023. szept. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/139 anonim ***** válasza:
1%

Ok, és mi a helyzet vidéken, ahol: fűkaszálás, gazolás, gyümölcsös gondozása, kazán karbantartás, fahordás/vágás, autók szervizelése, ház folyamatos b.zerálása, ha nem akarsz elterülni egy cserép alatt, rágcsálóírtás, állatok gondozása, hordása dokihoz, blablablablabla......


Feministáék gondolok ezeket is pipálgatják a kis füzetükben, te ezt csináltad, ezt én....


Bár van egy érzésem, ezeket a tuti a "nő nem csinál semmit otthon" tippeket, a leszbikus feministák tolják, akiknek nem kifejezett érdekük a hetero emberek boldogsága....

2023. szept. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!